Kdo je to?
Kdo je Jaroslav Svěcený? Životopis Jaroslav Svěcený, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Jaroslav Svěcený?

Kdo je Jaroslav Svěcený? Životopis, informace, biografie, hudba

Jaroslav Svěcený je český houslista.
Je jedním z nejznámějších českých houslistů a interpretů klasické hudby. Vystudoval Pražskou konzervatoř a AMU a stal se houslovým virtuozem.
Má za sebou řadu koncertních turné u nás i v zahraničí a desítky vysoce ceněných a hojně prodávaných nahrávek.
Jako popularizátor klasické hudby se podílel na vzniku a organizaci řady festivalů, například Smiřické svátky hudby nebo Jihočeské Nové Hrady. Dlouhé roky také spolupracoval na velmi oblíbené hudební show Vivaldianno. Objevuje se i v zábavních či popularizačních pořadech v televizi a rozhlasu.
Mimo koncertní a uměleckou činnost se věnuje i historii hudebních nástrojů. Je odborníkem na historické smyčcové nástroje a v tomto oboru se stal i soudním znalcem.
Je držitelem ceny Masarykovy akademie tvůrčího umění a také Zlaté plakety prezidenta republiky, udělované výjimečným osobnostem kulturního a společenského života.Kdo je Jaroslav Svěcený? Životopis Jaroslav Svěcený, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Jaroslav Svěcený

Národnost: česká
Datum narození: 8. prosince 1960
Místo narození: Hradec Králové

Tento text (Jaroslav Svěcený) můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Samizdat? Znáte definici termínu Radler? Vzpomněli byste si na význam slova Kázání? Pamatujete si definici pojmu Atrofie?

Klíčová slova: zajímavosti, osobnost, národnost, informace, narození, kdy se narodil Jaroslav Svěcený?, lexikon, Jaroslav Svěcený, biografie, místo narození, hudba, osobnosti, vysvětlení, wikipedie, kde se narodil Jaroslav Svěcený?, datum narození

Pojem Jaroslav Svěcený je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Jaroslav Svěcený

Najít heslo Jaroslav Svěcený ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Jaroslav Svěcený na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jaroslav Svěcený ve Wikimedia Commons

Najít výraz Jaroslav Svěcený ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Jaroslav Svěcený ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslav Svěcený například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Jaroslav Svěcený? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Jaroslav Svěcený? Kdy se narodil Jaroslav Svěcený? Kde se narodil Jaroslav Svěcený? Jaroslav Svěcený je v kategorii Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme zkusit nalézt osobnost, osobu, člověka Jaroslav Svěcený dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslav Svěcený i v jiné kategorii než je hudba.