Kdo je to?
Kdo je Jaroslav Svěcený? Životopis Jaroslav Svěcený, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Jaroslav Svěcený?

Kdo je Jaroslav Svěcený? Životopis, informace, biografie, hudba

Jaroslav Svěcený je český houslista.
Je jedním z nejznámějších českých houslistů a interpretů klasické hudby. Vystudoval Pražskou konzervatoř a AMU a stal se houslovým virtuozem.
Má za sebou řadu koncertních turné u nás i v zahraničí a desítky vysoce ceněných a hojně prodávaných nahrávek.
Jako popularizátor klasické hudby se podílel na vzniku a organizaci řady festivalů, například Smiřické svátky hudby nebo Jihočeské Nové Hrady. Dlouhé roky také spolupracoval na velmi oblíbené hudební show Vivaldianno. Objevuje se i v zábavních či popularizačních pořadech v televizi a rozhlasu.
Mimo koncertní a uměleckou činnost se věnuje i historii hudebních nástrojů. Je odborníkem na historické smyčcové nástroje a v tomto oboru se stal i soudním znalcem.
Je držitelem ceny Masarykovy akademie tvůrčího umění a také Zlaté plakety prezidenta republiky, udělované výjimečným osobnostem kulturního a společenského života.Kdo je Jaroslav Svěcený? Životopis Jaroslav Svěcený, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Jaroslav Svěcený

Národnost: česká
Datum narození: 8. prosince 1960
Místo narození: Hradec Králové

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jaroslav Svěcený sdílet s kolegy na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Samizdat? Vzpomenete si na definici slova Invektiva? Vzpomněli byste si na význam slova Osamělost? Vzpomněli byste si na význam slova Fukar?

Klíčová slova: hudba, vysvětlení, narození, kdy se narodil Jaroslav Svěcený?, zajímavosti, informace, životopis, život, wiki, osobnosti, Jaroslav Svěcený, popis, lexikon, hudba, datum narození, kdo je Jaroslav Svěcený?

Pojem Jaroslav Svěcený je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Jaroslav Svěcený v následujících vyhledávačích

Zkusit najít slovo Jaroslav Svěcený na Google.cz

Vyhledat heslo Jaroslav Svěcený ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Jaroslav Svěcený na Google obrázcích

Vyhledat pojem Jaroslav Svěcený ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Jaroslav Svěcený ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslav Svěcený například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jaroslav Svěcený

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Jaroslav Svěcený? Kdy se narodil Jaroslav Svěcený? Kde se narodil Jaroslav Svěcený? Jaroslav Svěcený je v sekci Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Jaroslav Svěcený řekněme v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslav Svěcený i v jiné kategorii než je hudba.