Kdo je to?
Kdo byl Leonard Cohen? Životopis Leonard Cohen, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Leonard Cohen?

Kdo byl Leonard Cohen? Životopis, informace, biografie, hudba

Leonard Cohen byl kanadský zpěvák, skladatel, kreslíř a básník, který je považován za jednoho z nejvlivnějších umělců 20. století. Cohenova kariéra trvala více než pět desetiletí a jeho dílo zanechalo nesmazatelnou stopu v hudbě, literatuře i populární kultuře.
Leonard Cohen se narodil 21. září 1934 ve Westmountu v kanadském Quebecu a vyrůstal v židovské rodině. Navštěvoval McGillovu univerzitu v Montrealu, kde studoval anglickou literaturu a zajímal se o poezii a psaní. Po dokončení studií se Cohen přestěhoval do Spojených států, kde krátce studoval Kolumbijskou univerzitu v New Yorku a začal se zde věnovat kariéře spisovatele a básníka. Jeho literární kariéra odstartovala v šedesátých letech 20. století vydáním několika básnických sbírek, mimo jiné Kořenka země a Květiny pro Hitlera. Poté se odstěhoval do Londýna, Havany a Řecka, kde žil několik let a dál se věnoval literatuře.
Dlouhodobě ho to ale táhlo k hudbě, v mládí zkoušel hrát na flétnu a kytaru a velmi rád trávil čas poslechem country. Po neúspěchu jeho druhého románu se rozhodl ponořit se více do hudby. A právě vstup na hudební scénu mu přinesl široké uznání a ocenění. V roce 1967 vydal své debutové album Songs of Leonard Cohen, na kterém se objevily některé z jeho nejznámějších písní, včetně Suzanne, So Long, Marianne a Hey, That’s No Way to Say Goodbye.
Cohenova hudba se vyznačovala melancholickými texty, které se často zabývaly tématy lásky, spirituality a lidského údělu. Jeho hluboký, zvučný hlas spolu s řídkými a podmanivými hudebními aranžemi vytvořily jedinečný a nezaměnitelný zvuk, který uchvátil publikum po celém světě. Během své kariéry vydal Cohen více než tucet alb, včetně Songs from a Room, New Skin for the Old Ceremony a I’m Your Man. Navzdory obrovskému úspěchu na hudební scéně Cohen nikdy neopustil své literární kořeny. Po celý život pokračoval v publikování poezie a prózy, včetně kritikou oceňovaného románu Beautiful Losers a básnické sbírky Book of Longing. V roce 2016, krátce před svou smrtí, vydal své poslední album You Want It Darker, které bylo všeobecně považováno za dojemnou a důstojnou labutí píseň legendárního umělce.
Cohenův vliv na populární kulturu byl výjimečný. Jeho písně přebrala řada hudebníků, včetně Jeffa Buckleyho, Nicka Cavea a Rufuse Wainwrighta, a jeho slova inspirovala celé generace spisovatelů a umělců. V roce 2008 byl uveden do Rokenrolové síně slávy a během své kariéry získal řadu dalších ocenění, včetně několika cen Grammy a Řádu Kanady, což je jedno z nejvyšších státních vyznamenání.Kdo byl Leonard Cohen? Životopis Leonard Cohen, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Leonard Cohen

Národnost: kanadská
Datum narození: 21.9.1934
Místo narození: Montreal, Kanada
Datum úmrtí: 7.11.2016

Tento text (Leonard Cohen) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Inverze? Vzpomenete si na definici slova Dentální hygiena? Víte co je Alibismus? Vzpomněli byste si na význam slova Adheze?

Klíčová slova: informace, národnost, wiki, hudba, kdo je Leonard Cohen?, datum úmrtí, wikipedie, hudba, popis, biografie, datum narození, vysvětlení, kde se narodil Leonard Cohen?, život, osobnost, osobnosti

Pojem Leonard Cohen je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Leonard Cohen zkuste navštívit tyto odkazy

Hledejte bez špehování slovo Leonard Cohen ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Leonard Cohen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Leonard Cohen ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Leonard Cohen ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Leonard Cohen na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Leonard Cohen například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Leonard Cohen

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Leonard Cohen? Kdy se narodil Leonard Cohen? Kde se narodil Leonard Cohen? Kdy zemřel Leonard Cohen? Leonard Cohen se nachází v kategorii Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Leonard Cohen dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Leonard Cohen i v jiné kategorii než je hudba.