Kdo je to?
Kdo byl Edwin Hubble? Životopis Edwin Hubble, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Edwin Hubble?

Kdo byl Edwin Hubble? Životopis, informace, biografie, věda

Edwin Hubble byl americký astronom, který dokázal, že se ve vesmíru nachází i jiné galaxie mimo Mléčnou dráhu. Narodil se ve městě Marshfield v Missouri, ale brzy se přestěhoval do Wheatonu v Chicagu. Na univerzitě v Chicagu studoval fyziku, matematiku a filosofii. Později na univerzitě v Oxfordu studoval španělštinu a práva. Když se vrátil do USA, stal se učitelem na střední škole v New Albany ve státě Indiana. Získal doktorát z astronomie (1917) a začal pracovat na Yerkesově astronomické observatoři, kde studoval mlhoviny ve vesmíru.
Dva roky na to nastoupil jako výzkumný pracovník na observatoř Mount Wilson v Kalifornii (1919), kde Hubble pracoval do konce kariéry. Díky objevům proměnných hvězd delta Cephei v souhvězdí Cefea a galaxii v souhvězdí Andromena došel k závěru, že se nachází mimo naši galaxii (Mléčnou dráhu). Do té doby nikdo nevěděl, že existují i jiné galaxie. Po dvou letech vydal Hubble publikaci Klasifikace Galaxií. Byla po něm pojmenována Hubbleova konstanta, která znázorňuje rychlost rozpínání vesmíru. Edwin Hubble je objevitelem tzv. Hubbleova zákonu (úměrnost mezi rychlostí vzdalování se a vzdáleností galaxie). Zemřel na mrtvici v 63 letech.
Po 1. světové válce získal hodnost majora za boje na francouzské frontě.Kdo byl Edwin Hubble? Životopis Edwin Hubble, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Edwin Hubble

Národnost: americká
Datum narození: 20. 11. 1889
Místo narození: Marshfield, Missouri, USA
Datum úmrtí: 28. 9. 1953

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Edwin Hubble s jinými lidmina Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Kolovrat? Pamatujete si definici pojmu Luneta? Znáte termín Čádor? Vzpomněli byste si co znamená slovo Trombóza?

Klíčová slova: Kdy zemřel Edwin Hubble, informace, narození, biografie, věda, vysvětlení, popis, životopis, život, národnost, místo narození, kdo je Edwin Hubble?, wiki, datum úmrtí, zajímavosti, národnost

Pojem Edwin Hubble je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Edwin Hubble ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Edwin Hubble ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Edwin Hubble ve Wikipedii

Vyhledat výraz Edwin Hubble ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Edwin Hubble ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Edwin Hubble například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Edwin Hubble? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Edwin Hubble? Kdy se narodil Edwin Hubble? Kde se narodil Edwin Hubble? Kdy zemřel Edwin Hubble? Edwin Hubble se nachází v sekci Věda

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Edwin Hubble dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Edwin Hubble i v jiné kategorii než je věda.