Kdo je to?
Kdo je Saoirse Ronan? Životopis Saoirse Ronan, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Saoirse Ronan

Kdo je Saoirse Ronan? Životopis, informace, biografie, herectví

Saoirse Ronan je americká filmová, divadelní a seriálová herečka (Saoirse znamená v irštině svoboda). Ronan se narodila v New Yorku do rodiny s irskými kořeny. Když jí byly tři roky, přestěhovala se s rodinou do irského Dublinu. V Dublinu navštěvovala Ardattin National School a později ji rodiče učili soukromě doma. Ronan debutovala roku 2003 na televizních obrazovkách v irském dramatickém seriálu The Clinic, když ji bylo 9 let. V seriálu se objevila ještě ve dvou epizodách série Robot Chicken (2014).
Ve filmu debutovala Ronan roku 2007 snímkem Nestanu se tvojí ženou. Ve stejném roce ztvárnila roli ve filmu Pokání. Za výkon v tomto filmu byla poprvé nominovaná na Oscara (kategorie Nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli). Mezi její další úspěšné snímky patří Pevné pouto, za který získala cenu The Saturn Awards (2009), Útěk ze Sibiře (2010), Hanna (2011), Grandhotel Budapešť (2014), Brooklyn (2015), S láskou Vincent, Lady Bird (2017). Za roli ve filmu Lady Bird získala Ronan cenu Zlatý glóbus (kategorie Nejlepší ženský herecký výkon). Za roli ve snímku Malé ženy (2020) byla nominována na Oscara (kategorie Nejlepší herečka ve vedlejší roli).
Ronan si zahrála také v New Yorku v divadle Broadway ve hře Zkouška ohněm a Lady Macbeth.Kdo je Saoirse Ronan? Životopis Saoirse Ronan, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Saoirse Ronan

Národnost: americká
Datum narození: 12. 4. 1994
Místo narození: New York, New York, USA

Zaujala vás biografie osobnosti Saoirse Ronan? Potom se podělte s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Rychlost? Víte, co je to Preeklampsie? Víte co je Indemnita? Rozumíte pojmu Fakultativní?

Klíčová slova: wiki, herectví, kde se narodila Saoirse Ronan?, životopis, lexikon, národnost, Saoirse Ronan, kdy se narodila Saoirse Ronan?, zajímavosti, biografie, informace, datum narození, život, wikipedie, vysvětlení, popis

Pojem Saoirse Ronan je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Saoirse Ronan

Zkusit najít výraz Saoirse Ronan na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Saoirse Ronan ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Saoirse Ronan v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Saoirse Ronan ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Saoirse Ronan na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Saoirse Ronan například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Saoirse Ronan

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Saoirse Ronan? Kdy se narodila Saoirse Ronan? Kde se narodila Saoirse Ronan? Saoirse Ronan je v sekci Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Saoirse Ronan řekněme v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Saoirse Ronan i v jiné kategorii než je herectví.