Kdo je to?
Kdo byl Bronislav Poloczek? Životopis Bronislav Poloczek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Bronislav Poloczek

Kdo byl Bronislav Poloczek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Bronislav Poloczek byl český filmový a divadelní herec s polskými kořeny. Narodil se ve Slezsku v Horní Suché v době, kdy patřila Polsku. Poloczek chodil do Horní Suché na základní školu. Střední školu (gymnázium Juliusze Słowackého) navštěvoval v Orlové. Od 17 let hrál v Těšínském divadle na polské scéně (1956). Po gymnáziu studoval v Brně na JAMU (Janáčkova akademie múzických umění). Studium úspěšně završil roku 1961. Poté chvíli působil v divadle v Brně. Následovala angažmá v divadlech v Mladé Boleslavi, Pardubicích, Liberci a nakonec v Praze v Národním divadle (1988).
Bronislav Poloczek ztvárnil řadu seriálových rolí. První větší role přišla roku 1980, kdy si zahrál v pohádkovém seriálu Arabela. Následovaly další známé seriály jako Slovácko sa Nesúdí (1984), Vlak dětství a naděje (1985), Chlapci a chlapi (1988), Arabela se vrací, aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993), Život na zámku (1995), Hospoda (1996), nebo nekonečný seriál Ulice (2005).
Jako filmový herec si zahrál poprvé ve snímku Valčík pro milión (1960). Další snímek Odvážná slečna přišel až o 9 let později (1969), o rok později si zahrál v legendárním filmu Ucho (1970). Mezi jeho další známé filmy patří Jak dostat tatínka do polepšovny (1978), Kalamita (1980), Pozor, vizita! (1981), Copak je to za vojáka (1987), Černí Baroni (1992). Poloczek si naposledy zahrál ve filmu Saxána a Lexikon kouzel (2011).
Bronislav Poloczek zemřel ve věku 72 let (2012).Kdo byl Bronislav Poloczek? Životopis Bronislav Poloczek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Bronislav Poloczek

Národnost: česká
Datum narození: 7. 8. 1939
Místo narození: Horní Suchá, Slezsko, Protektorát Čechy a Morava
Datum úmrtí: 16. 3. 2012

Sdílejte tuto stránku s osobností Bronislav Poloczek s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Fraška? Znáte pojem Rašeliniště? Vzpomenete si na definici slova Apriori? Vzpomenete si na definici slova Epilace?

Klíčová slova: lexikon, osobnosti, zajímavosti, datum úmrtí, kdo je Bronislav Poloczek?, wikipedie, národnost, wiki, Kdy zemřel Bronislav Poloczek, životopis, kdy se narodil Bronislav Poloczek?, Bronislav Poloczek, vysvětlení, popis, národnost, herectví

Pojem Bronislav Poloczek je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat pojem Bronislav Poloczek ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Bronislav Poloczek na Google.cz

Najít termín Bronislav Poloczek ve Wikislovníku

Vyhledat termín Bronislav Poloczek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Bronislav Poloczek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bronislav Poloczek například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Bronislav Poloczek?

Nyní již víte Kdo byl Bronislav Poloczek? Kdy se narodil Bronislav Poloczek? Kde se narodil Bronislav Poloczek? Kdy zemřel Bronislav Poloczek? Bronislav Poloczek se nachází v kategorii Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Bronislav Poloczek například v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bronislav Poloczek i v jiné kategorii než je herectví.