Kdo je to?
Kdo byl Bronislav Poloczek? Životopis Bronislav Poloczek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Bronislav Poloczek?

Kdo byl Bronislav Poloczek? Životopis, informace, biografie, herectví

Bronislav Poloczek byl český filmový a divadelní herec s polskými kořeny. Narodil se ve Slezsku v Horní Suché v době, kdy patřila Polsku. Poloczek chodil do Horní Suché na základní školu. Střední školu (gymnázium Juliusze Słowackého) navštěvoval v Orlové. Od 17 let hrál v Těšínském divadle na polské scéně (1956). Po gymnáziu studoval v Brně na JAMU (Janáčkova akademie múzických umění). Studium úspěšně završil roku 1961. Poté chvíli působil v divadle v Brně. Následovala angažmá v divadlech v Mladé Boleslavi, Pardubicích, Liberci a nakonec v Praze v Národním divadle (1988).
Bronislav Poloczek ztvárnil řadu seriálových rolí. První větší role přišla roku 1980, kdy si zahrál v pohádkovém seriálu Arabela. Následovaly další známé seriály jako Slovácko sa Nesúdí (1984), Vlak dětství a naděje (1985), Chlapci a chlapi (1988), Arabela se vrací, aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993), Život na zámku (1995), Hospoda (1996), nebo nekonečný seriál Ulice (2005).
Jako filmový herec si zahrál poprvé ve snímku Valčík pro milión (1960). Další snímek Odvážná slečna přišel až o 9 let později (1969), o rok později si zahrál v legendárním filmu Ucho (1970). Mezi jeho další známé filmy patří Jak dostat tatínka do polepšovny (1978), Kalamita (1980), Pozor, vizita! (1981), Copak je to za vojáka (1987), Černí Baroni (1992). Poloczek si naposledy zahrál ve filmu Saxána a Lexikon kouzel (2011).
Bronislav Poloczek zemřel ve věku 72 let (2012).Kdo byl Bronislav Poloczek? Životopis Bronislav Poloczek, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Bronislav Poloczek

Národnost: česká
Datum narození: 7. 8. 1939
Místo narození: Horní Suchá, Slezsko, Protektorát Čechy a Morava
Datum úmrtí: 16. 3. 2012

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Bronislav Poloczek? s dalšími lidmi na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Invence? Víte co je Živáňská pečeně? Vzpomenete si na definici slova Gravitační síla? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kmitočet?

Klíčová slova: biografie, datum narození, Bronislav Poloczek, národnost, wiki, národnost, místo narození, narození, osobnost, datum úmrtí, vysvětlení, zajímavosti, život, Kdy zemřel Bronislav Poloczek, Bronislav Poloczek, kde se narodil Bronislav Poloczek?

Pojem Bronislav Poloczek je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Bronislav Poloczek v následujících vyhledávačích

Vyhledat výraz Bronislav Poloczek ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Bronislav Poloczek na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Bronislav Poloczek na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Bronislav Poloczek ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Bronislav Poloczek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bronislav Poloczek například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Bronislav Poloczek

Právě nyní již víte Kdo byl Bronislav Poloczek? Kdy se narodil Bronislav Poloczek? Kde se narodil Bronislav Poloczek? Kdy zemřel Bronislav Poloczek? Bronislav Poloczek je v kategorii Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Bronislav Poloczek dejme tomu např. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bronislav Poloczek i v jiné kategorii než je herectví.