Kdo je to?
Kdo je Petr Kotvald? Životopis Petr Kotvald, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Petr Kotvald?

Kdo je Petr Kotvald? Životopis, informace, biografie, hudba

Petr Kotvald je český hudebník, zpěvák, hudební producent, tanečník a také herec. Kotvald se narodil v Žatci. Od mala navštěvoval místní lidovou školu umění, kde se učil hrát na klavír. V té době se učil také zpívat u profesorky Julie Jindrákové. Po základní škole studoval elektrotechniku na Střední průmyslové škole v Chomutově. Během studií zpíval v kapele Scarabeus. V letech 1977-1979 se účastnil jako zpěvák jihlavského festivalu Mladá píseň a roku 1979 jej sám i vyhrál. O rok později skončil na festivalu Děčínská kotva na druhém místě. Po maturitě na střední škole začal studovat na ČVUT na Elektrotechnické fakultě. Studium úspěšně dokončil roku 1984 a získal titul Ing.
V roce 1981 se připojil k Orchestru Karla Vágnera, kde nazpíval se Stanislavem Hložkem píseň Holky z naší školky, která se v té době stala nejprodávanější skladbou.
Od roku 1986 působil Kotvald jako sólista a vystupoval s vlastní kapelou Trik, která jej doprovázela do roku 1996. Od roku 2012 jej doprovází kapela Trik ve složení z bývalých členů kapely Artmosphere. Během své kariéry Kotvald nahrál desítky hudebních desek a CD. Roku 1983 skončil v hudební anketě Zlatý slavík na děleném třetím místě se Standou Hložkem. V letech 1988 a 1989 zvítězil v anketě Diskoslavík. V roce 2002 obdržel ocenění Osobnost roku.
Kotvald si zahrál také v muzikálech na ledě Romeo a Julie a Mrazík (2003). Dále si zahrál v opeře Válka s mloky (2013), v muzikálu Mamma Mia! (2014-2016) a ve filmu Muzikál aneb cesty ke štěstí (2016).
Petr Kotvald se v roce 1984 oženil s Hanou Kotvaldovou, se kterou má děti Viktorii a Mikuláše.Kdo je Petr Kotvald? Životopis Petr Kotvald, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Petr Kotvald

Národnost: česká
Datum narození: 8. 7. 1959
Místo narození: Žatec, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Petr Kotvald? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Elita? Vzpomněli byste si na význam slova Overlock? Pamatujete si definici pojmu Romantismus? Znáte definici termínu Microsoft Access?

Klíčová slova: místo narození, životopis, narození, biografie, osobnost, osobnosti, datum narození, život, hudba, wikipedie, popis, vysvětlení, wiki, lexikon, Petr Kotvald, informace

Pojem Petr Kotvald je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Petr Kotvald

Hledejte bez špehování slovo Petr Kotvald ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Petr Kotvald ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Petr Kotvald na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Petr Kotvald v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Petr Kotvald ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Kotvald například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Kotvald

Právě nyní již víte Kdo je to Petr Kotvald? Kdy se narodil Petr Kotvald? Kde se narodil Petr Kotvald? Petr Kotvald je v kategorii Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Petr Kotvald např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Kotvald i v jiné kategorii než je hudba.