Kdo je to?
Kdo je Petr Kotvald? Životopis Petr Kotvald, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Petr Kotvald

Kdo je Petr Kotvald? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Petr Kotvald je český hudebník, zpěvák, hudební producent, tanečník a také herec. Kotvald se narodil v Žatci. Od mala navštěvoval místní lidovou školu umění, kde se učil hrát na klavír. V té době se učil také zpívat u profesorky Julie Jindrákové. Po základní škole studoval elektrotechniku na Střední průmyslové škole v Chomutově. Během studií zpíval v kapele Scarabeus. V letech 1977-1979 se účastnil jako zpěvák jihlavského festivalu Mladá píseň a roku 1979 jej sám i vyhrál. O rok později skončil na festivalu Děčínská kotva na druhém místě. Po maturitě na střední škole začal studovat na ČVUT na Elektrotechnické fakultě. Studium úspěšně dokončil roku 1984 a získal titul Ing.
V roce 1981 se připojil k Orchestru Karla Vágnera, kde nazpíval se Stanislavem Hložkem píseň Holky z naší školky, která se v té době stala nejprodávanější skladbou.
Od roku 1986 působil Kotvald jako sólista a vystupoval s vlastní kapelou Trik, která jej doprovázela do roku 1996. Od roku 2012 jej doprovází kapela Trik ve složení z bývalých členů kapely Artmosphere. Během své kariéry Kotvald nahrál desítky hudebních desek a CD. Roku 1983 skončil v hudební anketě Zlatý slavík na děleném třetím místě se Standou Hložkem. V letech 1988 a 1989 zvítězil v anketě Diskoslavík. V roce 2002 obdržel ocenění Osobnost roku.
Kotvald si zahrál také v muzikálech na ledě Romeo a Julie a Mrazík (2003). Dále si zahrál v opeře Válka s mloky (2013), v muzikálu Mamma Mia! (2014-2016) a ve filmu Muzikál aneb cesty ke štěstí (2016).
Petr Kotvald se v roce 1984 oženil s Hanou Kotvaldovou, se kterou má děti Viktorii a Mikuláše.Kdo je Petr Kotvald? Životopis Petr Kotvald, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Petr Kotvald

Národnost: česká
Datum narození: 8. 7. 1959
Místo narození: Žatec, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Petr Kotvald sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Transakční analýza? Pamatujete si definici pojmu Poptávka? Pamatujete si definici pojmu Nindžucu? Vzpomněli byste si co znamená slovo Nagajka?

Klíčová slova: popis, osobnosti, wiki, Petr Kotvald, hudba, vysvětlení, hudba, kdo je Petr Kotvald?, informace, zajímavosti, národnost, lexikon, biografie, datum narození, kdy se narodil Petr Kotvald?, život

Pojem Petr Kotvald je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat termín Petr Kotvald ve Wikipedii

Hledat výraz Petr Kotvald na Google.cz

Najít heslo Petr Kotvald ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Petr Kotvald na Google obrázcích

Hledat frázi Petr Kotvald ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Kotvald například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Petr Kotvald?

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Petr Kotvald? Kdy se narodil Petr Kotvald? Kde se narodil Petr Kotvald? Petr Kotvald je v sekci Hudba

Kategorie hudba, sluchátka modrá červená, petr Kotvald, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Petr Kotvald třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Kotvald i v jiné kategorii než je hudba.