Kdo je to?
Kdo byl Václav Babinský? Životopis Václav Babinský, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Václav Babinský

Kdo byl Václav Babinský? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

Václav Babinský byl vrah a loupežník. V roce 1830 kolem sebe shromáždil skupinu zlodějů a začal okrádat pocestné. V roce 1832 byl zadržen, když použil falešné doklady. Po několika měsících vazby se mu podařilo uprchnout. Jeho zbojnická činnost skončila v roce 1840, kdy ho pražský soud poslal na dvacet let do těžkého žaláře. Nakonec se podařilo prokázat jen část obvinění. Jisté je, že přepadl a oloupil několik lidí a v roce 1833 během přepadení ubodal pláteníka Jana Blumberga, ale pravděpodobně oloupil a zavraždil mnohem více lidí, než se podařilo prokázat. Od roku 1841 byl vězněn na brněnském Špilberku. Zde obávaný loupežník získal dobrou pověst, protože začal žít zbožným životem a snažil se napravit předchozí zločinecký život. Na posledních šest let trestu byl převezen do dnešních Valdic, protože vězení na Špilberku bylo zrušeno. V roce 1861 si odpykal trest a zbytek života strávil jako zahradník v klášteře sv. Karla Boromejského v pražských Řepích.
Babinského sláva je do velké míry dána jeho vypravěčským talentem. Po propuštění z věznice totiž začal v hostincích a krčmách vyprávět loupežnické historky, zpravidla se však jednalo o vymyšlené příběhy. Nebýt toho, zůstal by zřejmě bezvýznamným zlodějem. Už rok po jeho propuštění vyšlo první sešitové vydání jeho údajných činů. Následně se o jeho popularitu postarala romantická literatura a Babinský se stal hrdinou dobrodružných knih nebo lidových písní. Vedle toho byl hlavním podnětem k natočení seriálu Slavné historky zbojnické.Kdo byl Václav Babinský? Životopis Václav Babinský, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní data o osobě Václav Babinský

Národnost: česká
Datum narození: 20. srpna 1796
Místo narození: Pokratice
Datum úmrtí: 1. srpna 1879

Sdílejte tuto stránku s osobností Václav Babinský s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte termín Bliny? Víte co je Alfanumerická klávesnice? Vzpomenete si na definici slova Karikatura? Vzpomněli byste si co označuje výraz BOZP?

Klíčová slova: nežijící, zajímavosti, kde se narodil Václav Babinský?, osobnost, popis, Václav Babinský, informace, wiki, kdo to je, národnost, kdo je Václav Babinský?, datum narození, životopis, osobnosti, Václav Babinský, zločin

Pojem Václav Babinský je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Václav Babinský zkuste tyto odkazy

Hledat termín Václav Babinský ve Wikislovníku

Hledat heslo Václav Babinský na Google.cz

Najít pojem Václav Babinský ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Václav Babinský ve Wikipedii

Najít pojem Václav Babinský ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Babinský například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Václav Babinský

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Václav Babinský? Kdy se narodil Václav Babinský? Kde se narodil Václav Babinský? Kdy zemřel Václav Babinský? Václav Babinský patří do kategorie Zločin

Kategorie zločin, mafián, václav Babinský, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Václav Babinský dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Babinský i v jiné kategorii než je zločin.