Kdo je to?
Kdo je Maja Velšicová? Životopis Maja Velšicová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Maja Velšicová

Kdo je Maja Velšicová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Maja Velšicová je slovenská filmová, seriálová a televizní herečka, zpěvačka a moderátorka. Velšicová se narodila ve slovenských Baťovanech (později Partizánské). Po maturitě na střední škole začala studovat obor herectví v Bratislavě. Ve druhém ročníku začala vystupovat v pořadu Tatra revue, který se stal populárním. Během vystupování v pořadu se seznámila se svým budoucím manželem hercem Michalem Slivkou. Pořad Tatra revue byl však zrušen, jelikož se komunistické straně nelíbila satira, která se často v pořadu objevovala. Následně Velšicová s Michalem Slivkou vymysleli vlastní představení, se kterým cestovali po celém světě.
Velšicová debutovala ve filmu v roce 1958 ve snímku Návrat. Doposud ztvárnila role skoro ve dvou desítkách filmů. Mezi známější snímky, ve kterých si zahrála, patří např. Most na tú stranu (1961), Džarkovia (1973), Predčasne leto (1982), Jaškův sen (1996) nebo Vojtěch (2015).
Velšicová si zahrála také v televizních seriálech Safari za kuchyňou, Rodinné prípady, Tajné životy (2015), Rex (2017) a Záchranáři v akci (2019). Velšicová uváděla také pořady na Šlágr TV a Senzi TV.
Se svým manželem Michalem Slivkou měla dva syny (Mario a Boris). Velšicová trpí na slabé srdce a během života měla již dvě srdeční příhody. Na slabé srdce zemřel i její syn Boris.Kdo je Maja Velšicová? Životopis Maja Velšicová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Maja Velšicová

Národnost: slovenská
Datum narození: 11. 5. 1936
Místo narození: Baťovany, Československo

Tento text (Maja Velšicová) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Femicida? Víte co je Ptačí chřipka? Znáte pojem Lymfodrenáž? Vzpomněli byste si co označuje výraz Fauna?

Klíčová slova: životopis, wikipedie, wiki, kdy se narodila Maja Velšicová?, kde se narodila Maja Velšicová?, zajímavosti, národnost, Maja Velšicová, informace, Maja Velšicová, popis, vysvětlení, biografie, kdo je Maja Velšicová?, lexikon, život

Pojem Maja Velšicová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat výraz Maja Velšicová na Google.cz

Zkusit najít frázi Maja Velšicová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Maja Velšicová ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Maja Velšicová ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Maja Velšicová ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Maja Velšicová například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Maja Velšicová?

Nyní již víte Kdo je to Maja Velšicová? Kdy se narodila Maja Velšicová? Kde se narodila Maja Velšicová? Maja Velšicová patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, muž v klobouku, maja Velšicová, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Maja Velšicová například na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Maja Velšicová i v jiné kategorii než je herectví.