Kdo je to?
Kdo je Petr Malásek? Životopis Petr Malásek, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Petr Malásek

Kdo je Petr Malásek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Petr Malásek je český hudební skladatel a klavírista, příležitostně i herec.
Petr se narodil 10. června 1964 v Praze, jeho otec Jiří Malásek se živil jako skladatel a pianista, proto měl chlapec k hudbě a tomuto nástroji blízko od dětství. Od pěti let hrál sám na klavír. Po maturitě na pražské konzervatoři (klavír a skladba) pokračoval ve studiu na Akademii múzických umění, resp. na její hudební fakultě. Skladbě se tady učil u Jiřího Pauera a Václava Riedlbaucha. Po absolvování se stal skladatelem na volné noze. Pouze v letech 2000 a 2001 učil skladbu na pražské konzervatoři. Jako pianista a kapelník spolupracoval s Hanou Hegerovou a také s Martou Kubišovou. Nadto je dvorním hudebníkem Lucie Bílé. Jeho největším koníčkem a současně nevytíženější profesní činností je skládání scénické hudby, kterou skládá jak pro divadlo, tak i pro film a televizi. Jeho skladby jsou velmi oblíbeny proto, že mají mnohostranné využití, jsou dokonale melodické a dokážou se přizpůsobit prakticky jakémukoliv stylu. Hudební složku vytvořil například ve filmu Záhada hlavolamu, Z pekla štěstí 2, Andělská tvář, Strážce duší, Peklo s princeznou, Líbáš jako bůh, Líbáš jako ďábel, Andílek na nervy a další. Petr Malásek byl za své dílo také oceněn - např. cenou Český lev v kategorii Nejlepší hudba k filmu Andělská tvář za rok 2003. Kromě hudby se občas objeví i ve filmu jako herec - zahrál si třeba ve Snowboarďácích nebo Nestydovi.
V osobním životě je ženatý, jeho manželkou je herečka Dana Morávková, svatba proběhla v roce 1996. Mají spolu syna Péťu, který jde v otcových šlépějích a také hraje na klavír.Kdo je Petr Malásek? Životopis Petr Malásek, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Petr Malásek

Národnost: česká
Datum narození: 10. 6. 1964
Místo narození: Praha

Zaujala vás biografie osobnosti Petr Malásek? Potom se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Flash player? Znáte termín Červená knihovna? Vzpomněli byste si co znamená slovo Gateway? Víte, co je to Francouzák?

Klíčová slova: místo narození, národnost, osobnosti, osobnost, Petr Malásek, životopis, lexikon, život, Petr Malásek, hudba, biografie, zajímavosti, kde se narodil Petr Malásek?, wikipedie, vysvětlení, informace

Pojem Petr Malásek je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Petr Malásek

Hledat videa s názvem Petr Malásek na Youtube

Hledat heslo Petr Malásek ve Wikislovníku

Najít heslo Petr Malásek na Google obrázcích

Hledat pojem Petr Malásek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Petr Malásek ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Malásek například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Malásek

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Petr Malásek? Kdy se narodil Petr Malásek? Kde se narodil Petr Malásek? Petr Malásek se nachází v kategorii Hudba

Kategorie hudba, sluchátka růže, petr Malásek, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Petr Malásek řekněme například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Malásek i v jiné kategorii než je hudba.