Kdo je to?
Kdo je to Samuraj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Samuraj? Lidé, historie

Kdo je to Samuraj?

Co znamená a jaký je význam slova Samuraj?

Samuraj je pojmenování pro elitního japonského bojovníka.
Samurajská kultura se v Japonsku začala vyvíjet asi ve 12. století a přetrvala až do 19. století, vliv na japonskou společnost však měla i po svém oficiálním zániku.
Samurajové byli velmi dobře vycvičení a velmi schopní válečníci, kteří se řídili souborem pravidel známým jako bušidó. Kromě vynikajících válečnických schopností samurajové také vynikali vzdělaností a čestným chováním. K jejich umění patřilo ovládání řady dobových zbraní, obecně nejznámější je však meč známý jako katana.
Se samuraji je spojen termín seppuku, který označuje rituální sebevraždu, během které si samuraj vlastnoručně rozpáral břicho. K té se samurajové obvykle uchylovali, pokud upadli do zajetí nebo jiným způsobem ztratili svou čest.Kdo je to Samuraj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Samuraj? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Samuraj? s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Offshore? Víte, co je to HORECA? Vzpomenete si na definici slova Stratosféra? Rozumíte pojmu Amygdala?

Klíčová slova: slovo, formulace, lexikon, historie, vysvětlení, význam, přesný význam, význam pojmu, odborný výraz, Samuraj, heslo, význam slova, informace, termín, historie, wiki

Pojem Samuraj je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat pojem Samuraj ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Samuraj na Youtube

Zkusit najít frázi Samuraj ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Samuraj ve Wikimedia Commons

Najít slovo Samuraj ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Samuraj například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Samuraj

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Samuraj? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Samuraj? Definice pojmu Samuraj patří do sekce Historie

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste najít informace pojem, termín, výraz, heslo dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Radíme proto zkusit hledat pojem Samuraj v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je historie.