Kdo je to?
Kdo je to Samuraj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Samuraj? Lidé, historie

Samuraj

Jaký je význam slova Samuraj? Co to znamená?

Samuraj je pojmenování pro elitního japonského bojovníka.
Samurajská kultura se v Japonsku začala vyvíjet asi ve 12. století a přetrvala až do 19. století, vliv na japonskou společnost však měla i po svém oficiálním zániku.
Samurajové byli velmi dobře vycvičení a velmi schopní válečníci, kteří se řídili souborem pravidel známým jako bušidó. Kromě vynikajících válečnických schopností samurajové také vynikali vzdělaností a čestným chováním. K jejich umění patřilo ovládání řady dobových zbraní, obecně nejznámější je však meč známý jako katana.
Se samuraji je spojen termín seppuku, který označuje rituální sebevraždu, během které si samuraj vlastnoručně rozpáral břicho. K té se samurajové obvykle uchylovali, pokud upadli do zajetí nebo jiným způsobem ztratili svou čest.Kdo je to Samuraj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Samuraj? Lidé, historie

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Finanční leasing? Víte co je Naturopatie? Vzpomenete si na definici slova Dopplerův jev? Vzpomněli byste si co označuje výraz cv?

Klíčová slova: etymologie, synonymum, význam slova, vysvětlení, slovo, wikipedie, přesný význam, popis, Samuraj, lexikon, odborný výraz, informace, přesný výraz, co znamená, definice, heslo

Pojem Samuraj je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat slovo Samuraj ve Wikislovníku

Hledat termín Samuraj ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Samuraj na Google.cz

Najít výraz Samuraj ve Wikipedii

Hledat pojem Samuraj ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Samuraj například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Co znamená Samuraj? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Samuraj? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Samuraj? Definice pojmu Samuraj se nachází v sekci Historie

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Zkuste najít informace výraz, termín, heslo, výraztřeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Samuraj hledat i v jiných kategoriích (než historie).