Kdo je to?
Kdo je Marek Výborný? Životopis Marek Výborný, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Marek Výborný?

Kdo je Marek Výborný? Životopis, informace, biografie, politici

Marek Výborný je český politik, bývalý předseda KDU-ČSL.
Vystudoval historii a teologii na Univerzitě Palackého v Olomouci, poté několik let působil jako učitel a následně také jako ředitel gymnázia.
Jako politik začínal v komunální politice - od roku 2006 působí v zastupitelstvu města Heřmanův Městec, velmi krátce byl i členem zastupitelstva Pardubického kraje (2012).
Do celostátní politiky vstoupil v roce 2017, kdy byl za KDU-ČSL zvolen do Poslanecké sněmovny a následně se v roce 2019 stal předsedou této strany. V tomtéž roce jej však zastihla rodinná tragédie, kdy náhle zemřela jeho manželka, a tak se rozhodl z rodinných důvodů na počátku roku 2020 z funkce předsedy KDU-ČSL odstoupit.
Během svého mandátu byl členem Ústavně právního výboru a Mandátového a imunitního výboru. Stal se mimo jiné předsedou Podvýboru pro problematiku exekucí, insolvencí a oddlužení a také místopředsedou Podvýboru pro regionální školství a těmto agendám se v rámci své politické kariéry dlouhodobě věnuje.Kdo je Marek Výborný? Životopis Marek Výborný, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Marek Výborný

Národnost: česká
Datum narození: 10. července 1976
Místo narození: Heřmanův Městec, Chrudimsko

Sdílejte tuto stránku s osobností Marek Výborný s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Celoživotní vzdělávání? Vzpomněli byste si co označuje výraz Aminokyselina? Rozumíte pojmu Epidemie? Znáte termín Čedar?

Klíčová slova: kdo je Marek Výborný?, Marek Výborný, osobnost, vysvětlení, místo narození, politici, politici, popis, Marek Výborný, narození, zajímavosti, informace, národnost, datum narození, kdy se narodil Marek Výborný?, lexikon

Pojem Marek Výborný je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat heslo Marek Výborný v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Marek Výborný ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Marek Výborný na Google.cz

Vyhledat pojem Marek Výborný ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Marek Výborný ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Marek Výborný například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Marek Výborný?

Nyní již víte Kdo je to Marek Výborný? Kdy se narodil Marek Výborný? Kde se narodil Marek Výborný? Marek Výborný se nachází v kategorii Politici

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Marek Výborný třeba v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marek Výborný i v jiné kategorii než je politici.