Kdo je to?
Kdo je Marek Výborný? Životopis Marek Výborný, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Marek Výborný?

Kdo je Marek Výborný? Životopis, informace, biografie, politici

Marek Výborný je český politik, bývalý předseda KDU-ČSL.
Vystudoval historii a teologii na Univerzitě Palackého v Olomouci, poté několik let působil jako učitel a následně také jako ředitel gymnázia.
Jako politik začínal v komunální politice - od roku 2006 působí v zastupitelstvu města Heřmanův Městec, velmi krátce byl i členem zastupitelstva Pardubického kraje (2012).
Do celostátní politiky vstoupil v roce 2017, kdy byl za KDU-ČSL zvolen do Poslanecké sněmovny a následně se v roce 2019 stal předsedou této strany. V tomtéž roce jej však zastihla rodinná tragédie, kdy náhle zemřela jeho manželka, a tak se rozhodl z rodinných důvodů na počátku roku 2020 z funkce předsedy KDU-ČSL odstoupit.
Během svého mandátu byl členem Ústavně právního výboru a Mandátového a imunitního výboru. Stal se mimo jiné předsedou Podvýboru pro problematiku exekucí, insolvencí a oddlužení a také místopředsedou Podvýboru pro regionální školství a těmto agendám se v rámci své politické kariéry dlouhodobě věnuje.Kdo je Marek Výborný? Životopis Marek Výborný, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Marek Výborný

Národnost: česká
Datum narození: 10. července 1976
Místo narození: Heřmanův Městec, Chrudimsko

Sdílejte tuto stránku s osobností Marek Výborný s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte co je Celoživotní vzdělávání? Vzpomenete si na definici slova Pleonasmus? Rozumíte pojmu Klikva? Vzpomněli byste si na význam slova Kyška?

Klíčová slova: osobnosti, narození, osobnost, wikipedie, národnost, lexikon, kdy se narodil Marek Výborný?, vysvětlení, wiki, kde se narodil Marek Výborný?, život, Marek Výborný, Marek Výborný, místo narození, politici, biografie

Pojem Marek Výborný je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Marek Výborný ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Marek Výborný ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Marek Výborný ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Marek Výborný ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Marek Výborný na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Marek Výborný například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Marek Výborný?

Nyní již víte Kdo je to Marek Výborný? Kdy se narodil Marek Výborný? Kde se narodil Marek Výborný? Marek Výborný se nachází v kategorii Politici

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Marek Výborný třeba v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marek Výborný i v jiné kategorii než je politici.