Kdo je to?
Kdo je to, byl Šaman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šaman? Lidé, náboženství

Kdo je to Šaman?

Co znamená a jaký je význam slova Šaman?

Jako šamana označujeme kněze/ vůdce u různých pohanských kultů či primitivních "přírodních" náboženství. Šamanismus coby kult existuje již mnoho tisíc let, objevoval se už u našich předků živících se lovem a sběrem. Šaman je osoba schopná dosáhnout změněného stavu vědomí, v němž má různé vize. Toho lze dosáhnout různými metodami, meditací nebo požitím halucinogenních látek v rostlinách či houbách. Šamanům byla přisuzována schopnost léčit, vidět budoucnost, komunikovat s bohy nebo s duchy, schopnost vyhánět zlé duchy a tak vyléčit nemoc apod.Kdo je to, byl Šaman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šaman? Lidé, náboženství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Šaman s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Ultrabook? Víte, co je to Soucit? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pečený čaj? Rozumíte pojmu Krav maga?

Klíčová slova: původ slova, kdo je Šaman?, popis, náboženství, pojem, význam slova, termín, synonymum, slovo, formulace, wiki, lexikon, etymologie, význam, Šaman, heslo

Pojem Šaman je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat slovo Šaman ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šaman ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Šaman ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Šaman ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Šaman například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Šaman

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Šaman? Kdo to byl Šaman? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šaman? Definice pojmu Šaman patří do sekce náboženství. Sepsáno redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též najít pojem, slovo, termín, definici řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než náboženství).

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.