Kdo je to?
Kdo je to Šaman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Šaman? Lidé, náboženství

Šaman

Jaký je význam slova Šaman? Co to znamená?

Jako šamana označujeme kněze/ vůdce u různých pohanských kultů či primitivních "přírodních" náboženství. Šamanismus coby kult existuje již mnoho tisíc let, objevoval se už u našich předků živících se lovem a sběrem. Šaman je osoba schopná dosáhnout změněného stavu vědomí, v němž má různé vize. Toho lze dosáhnout různými metodami, meditací nebo požitím halucinogenních látek v rostlinách či houbách. Šamanům byla přisuzována schopnost léčit, vidět budoucnost, komunikovat s bohy nebo s duchy, schopnost vyhánět zlé duchy a tak vyléčit nemoc apod.Kdo je to Šaman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Šaman? Lidé, náboženství

Sdílejte text pojmu Šaman s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Tolerance? Znáte termín Chlamydie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Valorizace? Víte, co je to Lecitin?

Klíčová slova: přesný výraz, pojem, význam pojmu, co znamená, wiki, náboženství, odborný výraz, definice, lexikon, synonymum, informace, popis, termín, formulace, etymologie, Šaman

Pojem Šaman je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít frázi Šaman ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Šaman ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Šaman na Youtube

Vyhledat slovo Šaman ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šaman ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Šaman například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Šaman, definice, vysvětlení pojmu

Teďka už zajisté víte Kdo je to Šaman? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šaman? Definice pojmu Šaman se nachází v kategorii Náboženství

Kategorie náboženství, ateista, Šaman, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít informace výraz, slovo, definici, termín dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než náboženství.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.