Kdo je to?
Kdo je to Šaman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Šaman? Lidé, náboženství

Kdo je to Šaman?

Jaký je význam slova Šaman? Co to znamená?

Jako šamana označujeme kněze/ vůdce u různých pohanských kultů či primitivních "přírodních" náboženství. Šamanismus coby kult existuje již mnoho tisíc let, objevoval se už u našich předků živících se lovem a sběrem. Šaman je osoba schopná dosáhnout změněného stavu vědomí, v němž má různé vize. Toho lze dosáhnout různými metodami, meditací nebo požitím halucinogenních látek v rostlinách či houbách. Šamanům byla přisuzována schopnost léčit, vidět budoucnost, komunikovat s bohy nebo s duchy, schopnost vyhánět zlé duchy a tak vyléčit nemoc apod.Kdo je to Šaman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Šaman? Lidé, náboženství

Definici slova Šaman můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Úvaha? Vzpomněli byste si na význam slova Rovník? Vzpomněli byste si co znamená slovo Erasmus? Znáte definici termínu Rekord?

Klíčová slova: heslo, pojem, odborný výraz, synonymum, náboženství, vysvětlení, wikipedie, význam pojmu, přesný výraz, slovo, definice, význam slova, lexikon, wiki, etymologie, původ slova

Pojem Šaman je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat frázi Šaman ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Šaman ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Šaman ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Šaman ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Šaman ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Šaman například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Šaman

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Šaman? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šaman? Definice pojmu Šaman je v sekci Náboženství

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, definici kupř. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Šaman i v jiné části webu než je kategorie náboženství.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.