Kdo je to?
Kdo je to, byl Šaman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šaman? Lidé, náboženství

Kdo je to Šaman?

Co znamená a jaký je význam slova Šaman?

Jako šamana označujeme kněze/ vůdce u různých pohanských kultů či primitivních "přírodních" náboženství. Šamanismus coby kult existuje již mnoho tisíc let, objevoval se už u našich předků živících se lovem a sběrem. Šaman je osoba schopná dosáhnout změněného stavu vědomí, v němž má různé vize. Toho lze dosáhnout různými metodami, meditací nebo požitím halucinogenních látek v rostlinách či houbách. Šamanům byla přisuzována schopnost léčit, vidět budoucnost, komunikovat s bohy nebo s duchy, schopnost vyhánět zlé duchy a tak vyléčit nemoc apod.Kdo je to, byl Šaman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šaman? Lidé, náboženství

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Šaman? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Úvaha? Rozumíte pojmu IronKey? Vzpomněli byste si co znamená slovo Erasmus? Znáte pojem Kampus?

Klíčová slova: přesný výraz, kdo je Šaman?, etymologie, slovo, odborný výraz, informace, význam pojmu, definice, formulace, popis, význam, termín, náboženství, wiki, pojem, význam slova

Pojem Šaman je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Šaman zkuste navštívit tyto odkazy

Hledejte bez špehování slovo Šaman ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Šaman ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Šaman v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Šaman ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Šaman například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Šaman, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Šaman? Kdo to byl Šaman? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šaman? Definice pojmu Šaman je v kategorii náboženství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo řekněme ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci náboženství.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.