Kdo je to?
Kdo je to Šaman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Šaman? Lidé, náboženství

Kdo je to Šaman?

Jaký je význam slova Šaman? Co to znamená?

Jako šamana označujeme kněze/ vůdce u různých pohanských kultů či primitivních "přírodních" náboženství. Šamanismus coby kult existuje již mnoho tisíc let, objevoval se už u našich předků živících se lovem a sběrem. Šaman je osoba schopná dosáhnout změněného stavu vědomí, v němž má různé vize. Toho lze dosáhnout různými metodami, meditací nebo požitím halucinogenních látek v rostlinách či houbách. Šamanům byla přisuzována schopnost léčit, vidět budoucnost, komunikovat s bohy nebo s duchy, schopnost vyhánět zlé duchy a tak vyléčit nemoc apod.Kdo je to Šaman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Šaman? Lidé, náboženství

Tento text samozřejmě můžete sdílet s jinými lidmiprostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Úvaha? Znáte definici termínu Monogamie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Erasmus? Pamatujete si definici pojmu Whistleblowing?

Klíčová slova: přesný výraz, význam slova, co znamená, přesný výraz, Šaman, informace, definice, vysvětlení, význam pojmu, formulace, lexikon, náboženství, synonymum, heslo, původ slova, termín

Pojem Šaman je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat pojem Šaman ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Šaman na Youtube

Zkusit najít slovo Šaman ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Šaman ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Šaman ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Šaman například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Šaman

Právě jste zjistili Kdo je to Šaman? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šaman? Definice pojmu Šaman je v sekci Náboženství

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pokuste se též vyhledat informace pojem, slovo, termín, definici kupř.v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než náboženství.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.