Kdo je to?
Kdo je to, byl Šaman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šaman? Lidé, náboženství

Kdo je to Šaman?

Co znamená a jaký je význam slova Šaman?

Jako šamana označujeme kněze/ vůdce u různých pohanských kultů či primitivních "přírodních" náboženství. Šamanismus coby kult existuje již mnoho tisíc let, objevoval se už u našich předků živících se lovem a sběrem. Šaman je osoba schopná dosáhnout změněného stavu vědomí, v němž má různé vize. Toho lze dosáhnout různými metodami, meditací nebo požitím halucinogenních látek v rostlinách či houbách. Šamanům byla přisuzována schopnost léčit, vidět budoucnost, komunikovat s bohy nebo s duchy, schopnost vyhánět zlé duchy a tak vyléčit nemoc apod.Kdo je to, byl Šaman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šaman? Lidé, náboženství

Líbí se vám definice kdo je to Šaman? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Ultrabook? Vzpomněli byste si co označuje výraz Překlenovací úvěr? Vzpomněli byste si co znamená slovo Arganový olej? Znáte termín Konformita?

Klíčová slova: význam slova, co je to Šaman?, co znamená, informace, definice, přesný význam, kdo to je, wiki, Šaman, heslo, etymologie, odborný výraz, lexikon, vysvětlení, kdo je Šaman?, pojem

Pojem Šaman je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat slovo Šaman v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Šaman ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Šaman ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šaman ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Šaman například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Šaman

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Šaman? Kdo to byl Šaman? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šaman? Definice pojmu Šaman je v kategorii náboženství. Sepsáno redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít výraz, definici, slovo, termín řekněme třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů podle různých oborů. Pokuste se najít termín Šaman i v jiné kategorii než v náboženství.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.