Kdo je to?
Kdo je Mike Myers? Životopis Mike Myers, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Mike Myers

Kdo je Mike Myers? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Mike Myers je kanadský herec, producent a scenárista. Narodil se 25. května 1963 ve Scarborough Alici a Ericu Myersovi, kteří pocházeli z Anglie od Liverpoolu. Oba sloužili za druhé světové války. Alice byla u letectva a Eric v armádě. Mike Myers má dva starší sourozence, bratra Paula, který je hudebníkem, a bratra Petera. V dětství Mike navštěvoval školu Sir John A. Macdonald Collegiate Institute a následně Stephen Leacock Collegiate Institute, kterou úspěšně absolvoval v roce 1982.
Už ve dvou letech začal účinkovat v reklamách. Ve dvanácti letech se objevil v televizním seriálu King of Kensington a o čtyři roky později v seriálu The Littlest Hobo. Po ukončení školy se vydal do Anglie, kde pak roku 1985 spoluzaložil improvizační skupinu The Comedy Store Players, která vystupovala v Londýně v The Comedy Store. Byl také součástí pořadu pro děti Wide Awake Club, který se v Británii vysílal v televizi.
V druhé polovině 80. let se vrátil do Kanady a poté se přestěhoval do Chicaga a do improvizačního divadla Improv Olympic. Koncem 80. let si Myers splnil svůj sen vystupovat v Saturday Night Live (SNL). Poprvé se v SNL objevil 21. ledna 1989. Brzy nabyl na popularitě, jelikož byl schopen vytvářet zajímavé postavy podivínů. V SNL vydržel v kuse šest let.
Prvním filmem, ve kterém si Myers zahrál, byl životopisný televizní film John and Yoko: A Love Story z roku 1985. Následně adaptoval své skeče z SNL do filmu Waynův svět (1992), který zaznamenal velký úspěch. O rok později šel do kin Waynův svět 2 a romantická komedie A tak jsem si vzal řeznici, ve které se herecky setkal s Nancy Travis. V roce 1997 si zahrál v akční komedii Austin Powers: Špionátor, následně i v jejích dvou pokračováních: Austin Powers: Špion, který mě vojel (1999) a Austin Powers – Goldmember (2002). V roce 1998 ztvárnil ve filmu 54 jednu z mála nekomediálních rolí. Bohužel tento film nebyl mezi diváky ani kritiky moc úspěšný.
V letech 2001, 2004 a 2010 namluvil postavu Shreka ve třech animovaných filmech o odvážném zlobrovi. Mezitím se mu podařilo v červnu 2007 získat MTV Generation Award, kterou před ním obdržel z Kanaďanů jen Jim Carrey. V následujícím roce se v kinech objevil velmi špatně hodnocený film Guru lásky, ve kterém si nejen zahrál, ale též se podílel na scénáři a produkci. Spolu s ním se na filmu herecky podíleli též Jessica Alba, Justin Timberlake, Ben Kingsley nebo Kanye West či Val Kilmer. Následně Myers získal menší roli v Tarantinově Hanebných panchartech. Po několikaleté pauze si zahrál v roce 2018 ve dvou filmech: Konečná a Bohemian Rhapsody.
V letech 1993 až 2005 žil Mike Myers ve svazku manželském s Robin Ruzan, se kterou se poznal koncem 80. let na hokeji v Chicagu. O pět let později se oženil podruhé. Vzal si Kelly Tisdale, se kterou má dvě dcery a jednoho syna.



Kdo je Mike Myers? Životopis Mike Myers, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní fakta o člověku Mike Myers

Národnost: kanadská
Datum narození: 25. května 1963
Místo narození: Scarborough

Baví nejen vás číst o osobě Mike Myers? Sdílejte jeho životopis se známými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Benchmark? Vzpomněli byste si co označuje výraz Lingerie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Prank? Znáte termín Pinterest?

Klíčová slova: osobnosti, osobnost, zajímavosti, vysvětlení, datum narození, kdy se narodil Mike Myers?, Mike Myers, wiki, narození, místo narození, národnost, popis, lexikon, Mike Myers, herectví, herectví

Online vyhledávače, slovníky a encyklopedie na jednom místě

Hledat termín Mike Myers ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Mike Myers ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Mike Myers ve Wikislovníku

Zkusit najít Mike Myers na Google.cz

Vyhledat termín Mike Myers v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Mike Myers například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny doporučujeme

Stručná biografie, resp. životopis osoby Mike Myers

Na tomto webu jste našli potřebnou odpověď na otázku Kdo je to Mike Myers? Kdy se narodil Mike Myers? Kde se narodil Mike Myers? Mike Myers je v kategorii Herectví

Tento text připravili redaktoři Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Mike Myers řekněme na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mike Myers i v jiné kategorii než je herectví.