Kdo je to?
Kdo byl Svatý Augustin? Životopis Svatý Augustin, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Svatý Augustin?

Kdo to byl Svatý Augustin? Stručný životopis

Svatý Augustin byl biskup a raně křesťanský teolog. Celým jménem se jmenoval Aurelius Augustinus a vyrůstal v africké provincii Římské říše. Velký vliv na něj měla jeho matka Monika, která byla hluboce věřící křesťanka. Tento vliv se však projevil až v průběhu života. V mládí byl Augustin temperamentní, neklidný a ambiciózní. Díky své inteligenci byl úspěšným studentem a nakonec studoval až v Kartágu. To bylo tehdy přístavní velkoměsto a Augustin využíval všeho, co Kartágo nabízelo. Vedl nevázaný život, propadal milostným dobrodružstvím a byl častým návštěvníkem místních hospod. Na tuto životní etapu později vzpomínal nerad a litoval svého chování. Navzdory divokému životu se Augustin nikdy nepřestal zajímat o intelektuální témata a postupně se seznámil s různými filosofickými školami. Kvůli právnické a rétorické kariéře se přesunul do centra římského impéria. Žil v Římě a poté v Miláně, kde se setkal s biskupem Ambrosiem. Ten měl na Augustinovo myšlení zásadní vliv a setkání vedlo až k obratu ke křesťanství. Augustin přijal křest, plně se oddal kněžství a nakonec se stal biskupem v Hippo. Roli biskupa bral velmi zodpovědně a s velkou horlivostí se staral o věřící a o obranu katolické víry. Augustinovo dílo silně ovlivnilo vývoj celého křesťanství a pro svůj vliv je Augustin řazen mezi tzv. církevní otce. Dnes je svatý Augustin patronem teologů, knihtiskařů a pivovarníků.Kdo byl Svatý Augustin? Životopis Svatý Augustin, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Základní údaje o osobě Svatý Augustin

Národnost: římská
Datum narození: 13. listopadu 354
Místo narození: Tagaste (dnešní Alžírsko)
Datum úmrtí: 28. srpna 430

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Svatý Augustin s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Melta? Vzpomenete si na definici slova Entuziasmus? Vzpomenete si na definici slova Sekt? Vzpomněli byste si na význam slova Prokura?

Klíčová slova: informace, formulace, odborný výraz, Svatý Augustin, filozofie, termín, popis, wiki, význam, etymologie, přesný význam, přesný výraz, popis, heslo, lexikon, kdo je Svatý Augustin?

Pojem Svatý Augustin je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Svatý Augustin na Google.cz

Najít slovo Svatý Augustin ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Svatý Augustin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Svatý Augustin ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Svatý Augustin například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Svatý Augustin

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Svatý Augustin? Kdo to byl Svatý Augustin? Kdy se narodil Svatý Augustin? Kde se narodil Svatý Augustin? Kdy zemřel Svatý Augustin? Svatý Augustin se nachází v sekci filozofie. Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Svatý Augustin např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Svatý Augustin i v jiné kategorii než je filozofie.