Kdo je to?
Kdo byl Petr Iljič Čajkovskij? Životopis Petr Iljič Čajkovskij, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Petr Iljič Čajkovskij?

Kdo byl Petr Iljič Čajkovskij? Životopis, informace, biografie, hudba

Petr Iljič Čajkovskij byl především hudební skladatel ruské národnosti. Patří k nejproslulejším světovým hudebním komponistům. Ve svých skladbách se nechal inspirovat evropskou klasickou hudbou, kterou propojoval s prvky hudby ruského lidu.
Petr Iljič Čajkovskij pobýval také v Praze, jako autor zde dirigoval premiéru opery Evžen Oněgin. Je autorem nejen mnoha oper, ale i symfonií, baletů a dalších skladeb. K neznámějším dílům patří Labutí jezero, Louskáček, Šípková Růženka a další.Kdo byl Petr Iljič Čajkovskij? Životopis Petr Iljič Čajkovskij, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Petr Iljič Čajkovskij

Národnost: ruská
Datum narození: 7. května 1840
Místo narození: Votkinsk
Datum úmrtí: 6. listopadu 1893

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Petr Iljič Čajkovskij? s dalšími lidmi na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Větný člen? Vzpomněli byste si co označuje výraz Došek? Vzpomněli byste si na význam slova Protektorát? Znáte termín Revoluce?

Klíčová slova: život, kdo to je, datum úmrtí, Kdy zemřel Petr Iljič Čajkovskij, wikipedie, osobnosti, datum narození, místo narození, nežijící, narození, lexikon, wiki, biografie, kde se narodil Petr Iljič Čajkovskij?, hudba, hudba

Pojem Petr Iljič Čajkovskij je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Petr Iljič Čajkovskij v následujících vyhledávačích

Zkusit najít Petr Iljič Čajkovskij v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Petr Iljič Čajkovskij ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petr Iljič Čajkovskij ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Petr Iljič Čajkovskij ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Petr Iljič Čajkovskij na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Iljič Čajkovskij například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Iljič Čajkovskij

Právě nyní již víte Kdo byl Petr Iljič Čajkovskij? Kdy se narodil Petr Iljič Čajkovskij? Kde se narodil Petr Iljič Čajkovskij? Kdy zemřel Petr Iljič Čajkovskij? Petr Iljič Čajkovskij je v sekci Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Petr Iljič Čajkovskij dejme tomu např. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Iljič Čajkovskij i v jiné kategorii než je hudba.