Kdo je to?
Kdo byl Petr Iljič Čajkovskij? Životopis Petr Iljič Čajkovskij, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Petr Iljič Čajkovskij?

Kdo to byl Petr Iljič Čajkovskij? Stručný životopis

Petr Iljič Čajkovskij byl především hudební skladatel ruské národnosti. Patří k nejproslulejším světovým hudebním komponistům. Ve svých skladbách se nechal inspirovat evropskou klasickou hudbou, kterou propojoval s prvky hudby ruského lidu.
Petr Iljič Čajkovskij pobýval také v Praze, jako autor zde dirigoval premiéru opery Evžen Oněgin. Je autorem nejen mnoha oper, ale i symfonií, baletů a dalších skladeb. K neznámějším dílům patří Labutí jezero, Louskáček, Šípková Růženka a další.Kdo byl Petr Iljič Čajkovskij? Životopis Petr Iljič Čajkovskij, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Petr Iljič Čajkovskij

Národnost: ruská
Datum narození: 7. května 1840
Místo narození: Votkinsk
Datum úmrtí: 6. listopadu 1893

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Petr Iljič Čajkovskij sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Větný člen? Znáte definici termínu Alcantara? Vzpomněli byste si na význam slova Kóma? Pamatujete si definici pojmu Špaletové okno?

Klíčová slova: hudba, slovo, popis, co znamená, synonymum, původ slova, popis, wiki, kdo to je, význam pojmu, přesný význam, definice, význam, význam slova, Petr Iljič Čajkovskij, lexikon

Pojem Petr Iljič Čajkovskij je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Petr Iljič Čajkovskij zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat termín Petr Iljič Čajkovskij ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Petr Iljič Čajkovskij ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Petr Iljič Čajkovskij ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Petr Iljič Čajkovskij na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Iljič Čajkovskij například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Petr Iljič Čajkovskij? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Petr Iljič Čajkovskij? Kdo to byl Petr Iljič Čajkovskij? Kdy se narodil Petr Iljič Čajkovskij? Kde se narodil Petr Iljič Čajkovskij? Kdy zemřel Petr Iljič Čajkovskij? Petr Iljič Čajkovskij se nachází v kategorii hudba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Petr Iljič Čajkovskij třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Iljič Čajkovskij i v jiné kategorii než je hudba.