Kdo je to?
Kdo byl Petr Iljič Čajkovskij? Životopis Petr Iljič Čajkovskij, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Petr Iljič Čajkovskij

Kdo byl Petr Iljič Čajkovskij? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Petr Iljič Čajkovskij byl především hudební skladatel ruské národnosti. Patří k nejproslulejším světovým hudebním komponistům. Ve svých skladbách se nechal inspirovat evropskou klasickou hudbou, kterou propojoval s prvky hudby ruského lidu.
Petr Iljič Čajkovskij pobýval také v Praze, jako autor zde dirigoval premiéru opery Evžen Oněgin. Je autorem nejen mnoha oper, ale i symfonií, baletů a dalších skladeb. K neznámějším dílům patří Labutí jezero, Louskáček, Šípková Růženka a další.Kdo byl Petr Iljič Čajkovskij? Životopis Petr Iljič Čajkovskij, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Petr Iljič Čajkovskij

Národnost: ruská
Datum narození: 7. května 1840
Místo narození: Votkinsk
Datum úmrtí: 6. listopadu 1893

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Petr Iljič Čajkovskij sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Jedlá soda? Pamatujete si definici pojmu Konsolidace? Vzpomněli byste si na význam slova Pojištění vkladů? Vzpomněli byste si co znamená slovo Malá kopaná?

Klíčová slova: životopis, národnost, datum úmrtí, národnost, informace, datum narození, wikipedie, zajímavosti, kdo je Petr Iljič Čajkovskij?, biografie, život, místo narození, narození, vysvětlení, Kdy zemřel Petr Iljič Čajkovskij, lexikon

Pojem Petr Iljič Čajkovskij je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Petr Iljič Čajkovskij doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo Petr Iljič Čajkovskij ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Petr Iljič Čajkovskij na Google obrázcích

Najít slovo Petr Iljič Čajkovskij v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Petr Iljič Čajkovskij ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Petr Iljič Čajkovskij ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Iljič Čajkovskij například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Petr Iljič Čajkovskij?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Petr Iljič Čajkovskij? Kdy se narodil Petr Iljič Čajkovskij? Kde se narodil Petr Iljič Čajkovskij? Kdy zemřel Petr Iljič Čajkovskij? Petr Iljič Čajkovskij je v sekci Hudba

Kategorie hudba, sluchátka modrá červená, petr Iljič Čajkovskij, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Petr Iljič Čajkovskij třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Iljič Čajkovskij i v jiné kategorii než je hudba.