Kdo je to?
Kdo byl Petr Iljič Čajkovskij? Životopis Petr Iljič Čajkovskij, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Petr Iljič Čajkovskij?

Kdo byl Petr Iljič Čajkovskij? Životopis, informace, biografie, hudba

Petr Iljič Čajkovskij byl především hudební skladatel ruské národnosti. Patří k nejproslulejším světovým hudebním komponistům. Ve svých skladbách se nechal inspirovat evropskou klasickou hudbou, kterou propojoval s prvky hudby ruského lidu.
Petr Iljič Čajkovskij pobýval také v Praze, jako autor zde dirigoval premiéru opery Evžen Oněgin. Je autorem nejen mnoha oper, ale i symfonií, baletů a dalších skladeb. K neznámějším dílům patří Labutí jezero, Louskáček, Šípková Růženka a další.Kdo byl Petr Iljič Čajkovskij? Životopis Petr Iljič Čajkovskij, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Petr Iljič Čajkovskij

Národnost: ruská
Datum narození: 7. května 1840
Místo narození: Votkinsk
Datum úmrtí: 6. listopadu 1893

Popis osobnosti Petr Iljič Čajkovskij můžete sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Větný člen? Víte co je AFAIK? Vzpomněli byste si na význam slova Roupy? Vzpomněli byste si co označuje výraz BRKI?

Klíčová slova: biografie, Kdy zemřel Petr Iljič Čajkovskij, zajímavosti, wiki, Petr Iljič Čajkovskij, život, hudba, datum narození, národnost, informace, životopis, kdo je Petr Iljič Čajkovskij?, kdy se narodil Petr Iljič Čajkovskij?, vysvětlení, kdo to je, hudba

Pojem Petr Iljič Čajkovskij je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Petr Iljič Čajkovskij ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Petr Iljič Čajkovskij na Youtube

Vyhledat heslo Petr Iljič Čajkovskij ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Petr Iljič Čajkovskij ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Petr Iljič Čajkovskij v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Iljič Čajkovskij například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Petr Iljič Čajkovskij? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Petr Iljič Čajkovskij? Kdy se narodil Petr Iljič Čajkovskij? Kde se narodil Petr Iljič Čajkovskij? Kdy zemřel Petr Iljič Čajkovskij? Petr Iljič Čajkovskij je v kategorii Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Petr Iljič Čajkovskij třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Iljič Čajkovskij i v jiné kategorii než je hudba.