Kdo je to?
Kdo byl Petr Iljič Čajkovskij? Životopis Petr Iljič Čajkovskij, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Petr Iljič Čajkovskij?

Kdo to byl Petr Iljič Čajkovskij? Stručný životopis

Petr Iljič Čajkovskij byl především hudební skladatel ruské národnosti. Patří k nejproslulejším světovým hudebním komponistům. Ve svých skladbách se nechal inspirovat evropskou klasickou hudbou, kterou propojoval s prvky hudby ruského lidu.
Petr Iljič Čajkovskij pobýval také v Praze, jako autor zde dirigoval premiéru opery Evžen Oněgin. Je autorem nejen mnoha oper, ale i symfonií, baletů a dalších skladeb. K neznámějším dílům patří Labutí jezero, Louskáček, Šípková Růženka a další.Kdo byl Petr Iljič Čajkovskij? Životopis Petr Iljič Čajkovskij, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Petr Iljič Čajkovskij

Národnost: ruská
Datum narození: 7. května 1840
Místo narození: Votkinsk
Datum úmrtí: 6. listopadu 1893

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Petr Iljič Čajkovskij sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Kokotka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Neurologie? Vzpomněli byste si na význam slova Trdelník? Znáte termín Krevní plazma?

Klíčová slova: etymologie, hudba, význam pojmu, kdo to je, wiki, informace, popis, význam slova, definice, lexikon, co je to Petr Iljič Čajkovskij?, význam, Petr Iljič Čajkovskij, synonymum, přesný výraz, přesný význam

Pojem Petr Iljič Čajkovskij je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat pojem Petr Iljič Čajkovskij ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Petr Iljič Čajkovskij ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petr Iljič Čajkovskij ve Wikimedia Commons

Najít pojem Petr Iljič Čajkovskij ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Iljič Čajkovskij například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Iljič Čajkovskij

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Petr Iljič Čajkovskij? Kdo to byl Petr Iljič Čajkovskij? Kdy se narodil Petr Iljič Čajkovskij? Kde se narodil Petr Iljič Čajkovskij? Kdy zemřel Petr Iljič Čajkovskij? Petr Iljič Čajkovskij se nachází v sekci hudba. Text vytvořen pro server Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Petr Iljič Čajkovskij např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Iljič Čajkovskij i v jiné kategorii než je hudba.