Kdo je to?
Kdo byla Libuše Geprtová? Životopis Libuše Geprtová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo byla Libuše Geprtová?

Kdo byla Libuše Geprtová? Životopis, informace, biografie, herectví

Libuše Geprtová byla česká herečka.
Do povědomí českých diváků se zapsala především rolí Viktorky v Moskalykově Babičce.
Libuše Geprtová se stala učitelkou, ale táhlo ji to k herectví. Většinu své divadelní herecké kariéry strávila v Divadle Na zábradlí.
Ve filmu debutovala v roce 1961 ve snímcích Kohout plaší smrt a Kde alibi nestačí. Naprosto zásadní byl v její herecké kariéře rok 1971. Zaprvé si zahrála hlavní roli ve filmu Gazdina roba. A zadruhé získala legendární roli bláznivé Viktorka ve snímku Babička - tuto roli ztvárnila nezapomenutelným způsobem a zapsala se tak do dějin české kinematografie.
V dalších letech hrála v desítkách dalších filmů, zřejmě v žádné roli však už nedosáhla takového úspěchu jako v roli Viktorky. Zmiňme například historický snímek Královský gambit (1974), V zámku a podzámčí (1981), Oldřich a Božena (1984) nebo Zvonokosy (1990). Poslední roli ve filmu si zahrála v roce 2005 ve snímku A tou nocí nevidím ani jedinou hvězdu.Kdo byla Libuše Geprtová? Životopis Libuše Geprtová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Libuše Geprtová

Národnost: česká
Datum narození: 21. prosince 1941
Místo narození: Kolín
Datum úmrtí: 18. listopadu 2005

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Libuše Geprtová s jinými lidmi na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Doména? Vzpomněli byste si co označuje výraz Ale? Vzpomenete si na definici slova Báseň? Znáte termín Ruptura?

Klíčová slova: kdo to je, biografie, národnost, kdy se narodila Libuše Geprtová?, Kdy zemřela Libuše Geprtová, herectví, datum úmrtí, osobnost, život, vysvětlení, místo narození, lexikon, wikipedie, osobnosti, Libuše Geprtová, datum narození

Pojem Libuše Geprtová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít výraz Libuše Geprtová na Google obrázcích

Zkusit najít termín Libuše Geprtová ve Wikislovníku

Vyhledat termín Libuše Geprtová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Libuše Geprtová ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Libuše Geprtová ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Libuše Geprtová například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Libuše Geprtová?

Právě jste zjistili Kdo byla Libuše Geprtová? Kdy se narodila Libuše Geprtová? Kde se narodila Libuše Geprtová? Kdy zemřela Libuše Geprtová? Libuše Geprtová je v kategorii Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Libuše Geprtová kupř. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Libuše Geprtová i v jiné kategorii než je herectví.