Kdo je to?
Kdo je Amanda Tapping? Životopis Amanda Tapping, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Amanda Tapping?

Kdo je Amanda Tapping? Životopis, informace, biografie, herectví

Amanda Tapping je kanadská filmová, seriálová herečka a režisérka, která se nejvíce proslavila rolí Samanthy Carterové v úspěšném seriálu Hvězdná brána v letech 1997-2007. Tapping se narodila v Rochfordu v Anglii, odkud se záhy s rodiči přestěhovala do kanadského Toronta. Amanda byla velmi bystrý žák a rodiče chtěli, aby se z ní stala vědkyně. I když byla nejlepší na střední škole v matematice, dala nakonec přednost herectví. Přihlásila se na univerzitu ve městě Winsdor v Ontariu, kde studovala obor drama. Po úspěšném studiu si zahrála v několika divadelních hrách a také televizních reklamách. Tapping o sobě dala vědět díky komediální improvizující skupině Random Acts, ve které působila na začátku 90. let.
Po působení se skupinou Random Acts si Tapping během let 1992-97 zahrála v několika epizodách seriálů Směr Jih, Husí kůže, Flash Forward a Akta X a rovněž si zahrála ve svých prvních televizních filmech jako Nerovný zápas, Dárce (1995) nebo Co jsi to za matku? (1996).
Zlom v kariéře pro Amandu přišel roku 1997, kdy byla obsazena do jedné z hlavních rolí ve sci-fi seriálu Hvězdná brána. Zahrála si ve všech desíti sériích v letech 1997-2007. Seriál se dočkal dvou pokračování, a to Hvězdná brána: Atlantida, kde si Tapping zahrála v několika epizodách v letech 2005-09. Ve druhém seriálovém pokračování, Hvězdná brána: Hluboký vesmír, si zahrála herečka jen ve dvou epizodách (2009-10). Stejně tak se objevila ve filmových zpracováních Hvězdná brána: Děti bohů (1997), Hvězdná brána: Návrat a Hvězdná brána: Archa pravdy (2008). Za tento seriál získala roku 2005 cenu The Saturn Awards v kategorii Nejlepší televizní herečka ve vedlejší roli.
Tapping si kromě seriálu Hvězdná brána zahrála ještě v seriálu Svatyně (2008-11), Lovci duchů (2012-13, 2018) a Cestovatelé časem (2017-18).Kdo je Amanda Tapping? Životopis Amanda Tapping, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Amanda Tapping

Národnost: kanadská
Datum narození: 28. 8. 1965
Místo narození: Rochford, Essex, Anglie

Sdílejte tuto stránku s osobností Amanda Tapping s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Externalita? Vzpomněli byste si co znamená slovo Anarchokapitalismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Notářská úschova? Víte co je Kationt?

Klíčová slova: popis, vysvětlení, Amanda Tapping, herectví, datum narození, informace, narození, zajímavosti, místo narození, Amanda Tapping, osobnosti, lexikon, wiki, životopis, herectví, národnost

Pojem Amanda Tapping je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Amanda Tapping ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Amanda Tapping ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Amanda Tapping ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Amanda Tapping na Google.cz

Vyhledat termín Amanda Tapping ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Amanda Tapping například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Amanda Tapping? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Amanda Tapping? Kdy se narodila Amanda Tapping? Kde se narodila Amanda Tapping? Amanda Tapping patří do sekce Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Amanda Tapping dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Amanda Tapping i v jiné kategorii než je herectví.