Kdo je to?
Kdo je Amanda Tapping? Životopis Amanda Tapping, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Amanda Tapping?

Kdo je Amanda Tapping? Životopis, informace, biografie, herectví

Amanda Tapping je kanadská filmová, seriálová herečka a režisérka, která se nejvíce proslavila rolí Samanthy Carterové v úspěšném seriálu Hvězdná brána v letech 1997-2007. Tapping se narodila v Rochfordu v Anglii, odkud se záhy s rodiči přestěhovala do kanadského Toronta. Amanda byla velmi bystrý žák a rodiče chtěli, aby se z ní stala vědkyně. I když byla nejlepší na střední škole v matematice, dala nakonec přednost herectví. Přihlásila se na univerzitu ve městě Winsdor v Ontariu, kde studovala obor drama. Po úspěšném studiu si zahrála v několika divadelních hrách a také televizních reklamách. Tapping o sobě dala vědět díky komediální improvizující skupině Random Acts, ve které působila na začátku 90. let.
Po působení se skupinou Random Acts si Tapping během let 1992-97 zahrála v několika epizodách seriálů Směr Jih, Husí kůže, Flash Forward a Akta X a rovněž si zahrála ve svých prvních televizních filmech jako Nerovný zápas, Dárce (1995) nebo Co jsi to za matku? (1996).
Zlom v kariéře pro Amandu přišel roku 1997, kdy byla obsazena do jedné z hlavních rolí ve sci-fi seriálu Hvězdná brána. Zahrála si ve všech desíti sériích v letech 1997-2007. Seriál se dočkal dvou pokračování, a to Hvězdná brána: Atlantida, kde si Tapping zahrála v několika epizodách v letech 2005-09. Ve druhém seriálovém pokračování, Hvězdná brána: Hluboký vesmír, si zahrála herečka jen ve dvou epizodách (2009-10). Stejně tak se objevila ve filmových zpracováních Hvězdná brána: Děti bohů (1997), Hvězdná brána: Návrat a Hvězdná brána: Archa pravdy (2008). Za tento seriál získala roku 2005 cenu The Saturn Awards v kategorii Nejlepší televizní herečka ve vedlejší roli.
Tapping si kromě seriálu Hvězdná brána zahrála ještě v seriálu Svatyně (2008-11), Lovci duchů (2012-13, 2018) a Cestovatelé časem (2017-18).Kdo je Amanda Tapping? Životopis Amanda Tapping, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Amanda Tapping

Národnost: kanadská
Datum narození: 28. 8. 1965
Místo narození: Rochford, Essex, Anglie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Amanda Tapping? s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Externalita? Vzpomněli byste si co znamená slovo Gainer? Vzpomněli byste si co znamená slovo Chemická kotva? Víte co je Mandátní smlouva?

Klíčová slova: osobnosti, Amanda Tapping, kdy se narodila Amanda Tapping?, kde se narodila Amanda Tapping?, místo narození, kdo je Amanda Tapping?, popis, životopis, zajímavosti, informace, biografie, lexikon, narození, datum narození, wiki, Amanda Tapping

Pojem Amanda Tapping je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít pojem Amanda Tapping ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Amanda Tapping ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Amanda Tapping ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Amanda Tapping na Google obrázcích

Vyhledat slovo Amanda Tapping ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Amanda Tapping například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Amanda Tapping?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Amanda Tapping? Kdy se narodila Amanda Tapping? Kde se narodila Amanda Tapping? Amanda Tapping je v kategorii Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme taktéž hledat osobnost, osobu, člověka Amanda Tapping třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Amanda Tapping i v jiné kategorii než je herectví.