Kdo je to?
Kdo je Amanda Tapping? Životopis Amanda Tapping, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Amanda Tapping

Kdo je Amanda Tapping? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Amanda Tapping je kanadská filmová, seriálová herečka a režisérka, která se nejvíce proslavila rolí Samanthy Carterové v úspěšném seriálu Hvězdná brána v letech 1997-2007. Tapping se narodila v Rochfordu v Anglii, odkud se záhy s rodiči přestěhovala do kanadského Toronta. Amanda byla velmi bystrý žák a rodiče chtěli, aby se z ní stala vědkyně. I když byla nejlepší na střední škole v matematice, dala nakonec přednost herectví. Přihlásila se na univerzitu ve městě Winsdor v Ontariu, kde studovala obor drama. Po úspěšném studiu si zahrála v několika divadelních hrách a také televizních reklamách. Tapping o sobě dala vědět díky komediální improvizující skupině Random Acts, ve které působila na začátku 90. let.
Po působení se skupinou Random Acts si Tapping během let 1992-97 zahrála v několika epizodách seriálů Směr Jih, Husí kůže, Flash Forward a Akta X a rovněž si zahrála ve svých prvních televizních filmech jako Nerovný zápas, Dárce (1995) nebo Co jsi to za matku? (1996).
Zlom v kariéře pro Amandu přišel roku 1997, kdy byla obsazena do jedné z hlavních rolí ve sci-fi seriálu Hvězdná brána. Zahrála si ve všech desíti sériích v letech 1997-2007. Seriál se dočkal dvou pokračování, a to Hvězdná brána: Atlantida, kde si Tapping zahrála v několika epizodách v letech 2005-09. Ve druhém seriálovém pokračování, Hvězdná brána: Hluboký vesmír, si zahrála herečka jen ve dvou epizodách (2009-10). Stejně tak se objevila ve filmových zpracováních Hvězdná brána: Děti bohů (1997), Hvězdná brána: Návrat a Hvězdná brána: Archa pravdy (2008). Za tento seriál získala roku 2005 cenu The Saturn Awards v kategorii Nejlepší televizní herečka ve vedlejší roli.
Tapping si kromě seriálu Hvězdná brána zahrála ještě v seriálu Svatyně (2008-11), Lovci duchů (2012-13, 2018) a Cestovatelé časem (2017-18).Kdo je Amanda Tapping? Životopis Amanda Tapping, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Amanda Tapping

Národnost: kanadská
Datum narození: 28. 8. 1965
Místo narození: Rochford, Essex, Anglie

Líbí se stručný životopis s osobou Amanda Tapping? Pak se podělte s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Teplo? Pamatujete si definici pojmu Částice? Vzpomněli byste si co znamená slovo Leasing? Vzpomněli byste si co znamená slovo Heureka?

Klíčová slova: osobnosti, informace, osobnost, biografie, wikipedie, kdy se narodila Amanda Tapping?, Amanda Tapping, kdo je Amanda Tapping?, datum narození, herectví, lexikon, herectví, kde se narodila Amanda Tapping?, národnost, popis, vysvětlení

Pojem Amanda Tapping je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Amanda Tapping v dalších zdrojích

Zkusit najít frázi Amanda Tapping ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Amanda Tapping ve vyhledávači Qwant

Najít termín Amanda Tapping ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Amanda Tapping ve Wikipedii

Najít výraz Amanda Tapping na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Amanda Tapping například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Amanda Tapping

Právě jste zjistili Kdo je to Amanda Tapping? Kdy se narodila Amanda Tapping? Kde se narodila Amanda Tapping? Amanda Tapping je v sekci Herectví

Kategorie herectví, žena růžové květy, amanda Tapping, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Amanda Tapping dejme tomu např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Amanda Tapping i v jiné kategorii než je herectví.