Kdo je to?
Kdo je to Zákonný zástupce? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Zákonný zástupce? Lidé, státní správa

Zákonný zástupce

Jaký je význam slova Zákonný zástupce? Co to znamená?

Zákonný zástupce je osoba, která ze zákona zastupuje osobu, která není svéprávná.
Nejběžnějším příkladem zákonného zástupce je rodič, který zákonně zastupuje své nezletilé dítě. S dosažením plnoletosti dítěte (v České republice jde o hranici 18 let věku) se dítě stává svéprávným a statut rodiče jako zákonného zástupce zaniká. Zákonným zástupcem nezletilé osoby může být též osvojitel. Soudem ustanovený poručník se však za zákonného zástupce nepovažuje.
Zákonného zástupce může mít ale například i právnická společnost.
Zákonný zástupce za svěřenou osobu vykonává především právní akty, spravuje její osobní jmění, v případě nezletilých dětí pak vykonává také práva a povinnosti spojené s rodičovskou zodpovědností.
Problematiku zákonného zastupování u nás upravuje Občanský zákoník.Kdo je to Zákonný zástupce? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Zákonný zástupce? Lidé, státní správa

Líbí se vám definice kdo je to Zákonný zástupce? Pak se podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Mikroplyš? Vzpomněli byste si co znamená slovo Splátkový kalendář? Vzpomněli byste si co znamená slovo Shareware? Víte co je Centrismus?

Klíčová slova: wikipedie, původ slova, lexikon, etymologie, význam, vysvětlení, přesný výraz, Zákonný zástupce, wiki, státní správa, přesný význam, heslo, slovo, termín, definice, význam slova

Pojem Zákonný zástupce je v kategorii Státní správa, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít heslo Zákonný zástupce ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Zákonný zástupce na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Zákonný zástupce ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Zákonný zástupce na Google obrázcích

Hledat termín Zákonný zástupce na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zákonný zástupce například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Zákonný zástupce

Nyní již víte Kdo je to Zákonný zástupce? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Zákonný zástupce? Definice pojmu Zákonný zástupce je v kategorii Státní správa

Kategorie státní správa, úřad práce, zákonný zástupce, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro Superia.cz. Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Zkuste též najít informace pojem, výraz,termín, heslo kupř. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než státní správa).