Kdo je to?
Kdo je to Zákonný zástupce? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Zákonný zástupce? Lidé, státní správa

Kdo je to Zákonný zástupce?

Co znamená a jaký je význam slova Zákonný zástupce?

Zákonný zástupce je osoba, která ze zákona zastupuje osobu, která není svéprávná.
Nejběžnějším příkladem zákonného zástupce je rodič, který zákonně zastupuje své nezletilé dítě. S dosažením plnoletosti dítěte (v České republice jde o hranici 18 let věku) se dítě stává svéprávným a statut rodiče jako zákonného zástupce zaniká. Zákonným zástupcem nezletilé osoby může být též osvojitel. Soudem ustanovený poručník se však za zákonného zástupce nepovažuje.
Zákonného zástupce může mít ale například i právnická společnost.
Zákonný zástupce za svěřenou osobu vykonává především právní akty, spravuje její osobní jmění, v případě nezletilých dětí pak vykonává také práva a povinnosti spojené s rodičovskou zodpovědností.
Problematiku zákonného zastupování u nás upravuje Občanský zákoník.Kdo je to Zákonný zástupce? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Zákonný zástupce? Lidé, státní správa

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Kompilace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Anopyrin? Vzpomněli byste si co znamená slovo Mungo fazole? Znáte termín Revitalizace?

Klíčová slova: státní správa, pojem, co znamená, etymologie, popis, informace, Zákonný zástupce, synonymum, původ slova, vysvětlení, termín, význam slova, slovo, formulace, přesný význam, přesný výraz

Pojem Zákonný zástupce je v kategorii Státní správa, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Zákonný zástupce ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Zákonný zástupce ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Zákonný zástupce na Google obrázcích

Hledat heslo Zákonný zástupce ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zákonný zástupce ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Zákonný zástupce například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Vysvětlení významu slova Zákonný zástupce, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Zákonný zástupce? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Zákonný zástupce? Definice pojmu Zákonný zástupce patří do kategorie Státní správa

Napsáno redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se též vyhledat informace výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Zákonný zástupce i v jiné kategorii než je sekce státní správa.