Kdo je to?
Kdo je Ivan Ženatý? Životopis Ivan Ženatý, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Ivan Ženatý?

Kdo je Ivan Ženatý? Životopis, informace, biografie, hudba

Ivan Ženatý je český houslový virtuóz a také hudební pedagog. Ženatý se narodil v Lomnici nad Popelkou v Podkrkonoší do rodiny frontmana jazzové kapely. V mládí hojně psal básně a věnoval se sportu. Po maturitě na střední škole se přestěhoval do Prahy, kde studoval hru na housle na pražské Akademii múzických umění (AMU). Během studií se dostal do finále Čajkovského soutěže v Moskvě, díky čemuž získal místo v České filharmonii. O čtyři roky později se stal vítězem houslové soutěže Pražské jaro (1986). Obdržel rovněž titul Mezinárodní tribuny mladých umělců UNESCO. AMU úspěšně dokončil roku 1987. V roce 1990 debutoval v Londýně, o rok později v Berlínské Filharmonii a také v Concertgebouw v Amsterdamu (1991), v Tokyu (1994), v New Yorku a argentinském Buenos Aires (1996).
Jeho repertoár zahrnuje více než padesát houslových koncertů, kterými oslovuje široké publikum po celém světě. Je ceněn pro svůj vkus, styl, vystupování a podmanivost krásy jeho tónů. Často spolupracuje s BBC Symphony Orchestra London, Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks, Berliner Symphoniker, Českou filharmonií, se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a dalšími.
Ženatý také vyučuje mistrovské kurzy na housle v USA, Německu a Kanadě. Od roku 2012 vyučuje na Cleveland Institute of Music. Vyučuje také na Královské hudební akademii v Kodani a od roku 2019 je profesorem na Vysoké hudební škole Carla Marii von Webera v německých Drážďanech. Stejně tak je profesorem na Meadowmount School of Music v New Yorku.
Mezi jeho vydaná alba patří Great Miniatures (2001), Violin (2017) a Kupředu plout (2020). Ženatý hraje na housle „del Gesu“ Giuseppe Guarneriho z roku 1740, které mu věnovala instituce Harmony Foundation v New Yorku.
Ženatý má za manželku Katarínu Ženatou.Kdo je Ivan Ženatý? Životopis Ivan Ženatý, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Ivan Ženatý

Národnost: česká
Datum narození: 2. 2. 1962
Místo narození: Lomnice nad Popelkou, Československo

Tento text (Ivan Ženatý) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Skafocefalie? Pamatujete si definici pojmu Inverze? Vzpomenete si na definici slova Poplužní dvůr? Vzpomněli byste si co znamená slovo Trvalé bydliště?

Klíčová slova: životopis, popis, wikipedie, lexikon, kdo je Ivan Ženatý?, Ivan Ženatý, datum narození, kde se narodil Ivan Ženatý?, hudba, vysvětlení, biografie, život, wiki, narození, osobnost, osobnosti

Pojem Ivan Ženatý je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat termín Ivan Ženatý ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ivan Ženatý ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Ivan Ženatý ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Ivan Ženatý na Youtube

Vyhledat výraz Ivan Ženatý na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ivan Ženatý například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Google obrázcích, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Ivan Ženatý? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Ivan Ženatý? Kdy se narodil Ivan Ženatý? Kde se narodil Ivan Ženatý? Ivan Ženatý je v kategorii Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Ivan Ženatý třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ivan Ženatý i v jiné kategorii než je hudba.