Kdo je to?
Kdo je Amy Belle? Životopis Amy Belle, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Amy Belle

Kdo je Amy Belle? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Ammy Belle je skotská zpěvačka, která se narodila ve skotském městě Glasgow. Vyrůstala se třemi dalšími sourozenci. V mládí ráda zpívala a nejraději dělala covery k písním od zpěvačky Alanis Morissette a od americké kapely R.E.M. V 17 letech opustila rodné Glasgow a přestěhovala se do Londýna, kde se chtěla prosadit jako muzikantka. Po třech letech v Londýně se připojila k pop-folkové skupině s názvem Alice Band (2001). Mimo hraní v kapele často hrávala a zpívala v londýnských ulicích. Jednou si ji na ulici všiml přítel hudebníka Roda Stewarta. Následoval jejich slavný duet na koncertě v Albert Hall roku 2004, kdy Belle a Stewart spolu nazpívali píseň I Don’t Want To Talk About It. Video na kanálu Youtube má dnes více než 500 miliónů shlédnutí. Díky tomu se Belle proslavila a následně se přestěhovala z Londýna do Los Angeles. V Los Angeles pokračovala v hudební kariéře a nahrála píseň se dvěma členy legendární kapely The Doors (Robby Krieger, Ray Manzarek) a pro zpěvačku Miley Cyrus složila dvě písně s názvem Talk Is Cheap a Giving You Up. V Los Angeles vydala album Lost in the Shortcut (2009).Kdo je Amy Belle? Životopis Amy Belle, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Amy Belle

Národnost: skotská
Datum narození: 1981
Místo narození: Glasgow, Skotsko

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Amy Belle s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Ozonová vrstva? Znáte definici termínu Startup? Znáte pojem Afinita? Pamatujete si definici pojmu Creative Commons?

Klíčová slova: vysvětlení, Amy Belle, narození, zajímavosti, osobnost, lexikon, hudba, hudba, wiki, osobnosti, wikipedie, datum narození, biografie, kdy se narodila Amy Belle?, informace, kde se narodila Amy Belle?

Pojem Amy Belle je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Amy Belle

Vyhledat heslo Amy Belle ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Amy Belle ve Wikislovníku

Hledat slovo Amy Belle ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Amy Belle ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Amy Belle ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Amy Belle například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Amy Belle?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Amy Belle? Kdy se narodila Amy Belle? Kde se narodila Amy Belle? Amy Belle je v kategorii Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Amy Belle dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Amy Belle i v jiné kategorii než je hudba.