Kdo je to?
Kdo je Karel Dobrý? Životopis Karel Dobrý, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Karel Dobrý

Kdo je Karel Dobrý? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Karel Dobrý je český herec.
Je jedním z českých herců, kterým se podařilo prosadit v zahraničí. Často spolupracuje na mezinárodních snímcích a se zahračničními produkcemi.
V první výrazné filmové roli se objevil v roce 2000 ve snímku Pramen života. Ve filmech české provenience jej diváci mohli vidět například v historické detektivce Jménem krále (2009) v Lídě Baarové (2006), hlavní roli si zahrál v historickém dramatu Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře (2017). Důrazně se divákům připomněl v roce 2018 hlavní rolí ve filmu Hastrman, kde ztvárnil tuto bájnou bytost se vším, co je na ní lidské i zvířecí.
Ve snímcích zahraniční produkce se často objevuje v menších rolích, ztvárnil však i několik výrazných charakterů. Například se jednalo o španělský příběh Dívka tvých snů (1998), objevil se v kultovní scifárně Duna (2000) nebo ve válečném snímku Devátý den (2004). Zajímavostí může být jeho spolúčast na snímcích jako Mission: Impossible (1996), Příběh rytíře, Mlhy Avalonu a Deník Anny Frankové (vše 2001) nebo Doktor Živago (2002).
Od roku 2014 je členem činoherního souboru Národního divadla. Předtím působil na řadě českých divadelních scén (např. Divadlo na Na zábradlí), ať už jako jejich stálý člen nebo na volné noze.
Je držitelem Ceny Alfréda Radoka za nejlepší mužský herecký výkon.Kdo je Karel Dobrý? Životopis Karel Dobrý, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Karel Dobrý

Národnost: česká
Datum narození: 2. května 1969
Místo narození: Karlovy Vary

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Karel Dobrý sdílet s ostatnímina Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Altán? Víte co je Meteorit? Víte co je Road movie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Čistopis?

Klíčová slova: národnost, kdy se narodil Karel Dobrý?, biografie, lexikon, zajímavosti, vysvětlení, herectví, kde se narodil Karel Dobrý?, wikipedie, místo narození, wiki, datum narození, Karel Dobrý, životopis, život, informace

Pojem Karel Dobrý je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít frázi Karel Dobrý ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Karel Dobrý ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Karel Dobrý na Youtube

Najít termín Karel Dobrý na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Karel Dobrý ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Dobrý například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Karel Dobrý?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Karel Dobrý? Kdy se narodil Karel Dobrý? Kde se narodil Karel Dobrý? Karel Dobrý je v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Karel Dobrý kupř. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Dobrý i v jiné kategorii než je herectví.