Kdo je to?
Kdo je to Karel Dobrý? Životopis Karel Dobrý, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Karel Dobrý?

Kdo je to Karel Dobrý? Stručný životopis

Karel Dobrý je český herec.
Je jedním z českých herců, kterým se podařilo prosadit v zahraničí. Často spolupracuje na mezinárodních snímcích a se zahračničními produkcemi.
V první výrazné filmové roli se objevil v roce 2000 ve snímku Pramen života. Ve filmech české provenience jej diváci mohli vidět například v historické detektivce Jménem krále (2009) v Lídě Baarové (2006), hlavní roli si zahrál v historickém dramatu Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře (2017). Důrazně se divákům připomněl v roce 2018 hlavní rolí ve filmu Hastrman, kde ztvárnil tuto bájnou bytost se vším, co je na ní lidské i zvířecí.
Ve snímcích zahraniční produkce se často objevuje v menších rolích, ztvárnil však i několik výrazných charakterů. Například se jednalo o španělský příběh Dívka tvých snů (1998), objevil se v kultovní scifárně Duna (2000) nebo ve válečném snímku Devátý den (2004). Zajímavostí může být jeho spolúčast na snímcích jako Mission: Impossible (1996), Příběh rytíře, Mlhy Avalonu a Deník Anny Frankové (vše 2001) nebo Doktor Živago (2002).
Od roku 2014 je členem činoherního souboru Národního divadla. Předtím působil na řadě českých divadelních scén (např. Divadlo na Na zábradlí), ať už jako jejich stálý člen nebo na volné noze.
Je držitelem Ceny Alfréda Radoka za nejlepší mužský herecký výkon.Kdo je to Karel Dobrý? Životopis Karel Dobrý, lidé, osobnosti z herectví

Hlavní data o osobě Karel Dobrý

Národnost: česká
Datum narození: 2. května 1969
Místo narození: Karlovy Vary

Tento text (Karel Dobrý) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova YMCA? Vzpomněli byste si na význam slova Baseball? Víte co je Remarketing? Znáte definici termínu Judikát?

Klíčová slova: etymologie, kdo je Karel Dobrý?, co znamená, herectví, pojem, wiki, význam, význam pojmu, termín, slovo, heslo, formulace, kdo to je, definice, lexikon, odborný výraz

Pojem Karel Dobrý je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karel Dobrý ve Wikimedia Commons

Najít pojem Karel Dobrý ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Karel Dobrý na Youtube

Hledat pojem Karel Dobrý ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Dobrý například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Karel Dobrý?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Karel Dobrý? Kdo to byl Karel Dobrý? Kdy se narodil Karel Dobrý? Kde se narodil Karel Dobrý? Karel Dobrý je v kategorii herectví. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Karel Dobrý řekněme třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Dobrý i v jiné kategorii než je herectví.