Kdo je to?
Kdo je Radkin Honzák? Životopis Radkin Honzák, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Radkin Honzák

Kdo je Radkin Honzák? Životopis, informace, biografie, lékařství

Radkin Honzák je český publicista, psychiatr a pedagog na vysoké škole. Honzák se narodil v Praze do rodiny lékárníka. Po maturitě na gymnáziu začal studovat medicínu na Fakultě všeobecného lékařství Univerzity Karlovy, kterou úspěšně dokončil roku 1962. Po absolvování vysoké školy začal pracovat jako sekundant v psychiatrické léčebně v pražských Kosmonosech. Jeho specializací je psychoterapie. Po 4 letech odešel za prací do Ústavu pro výzkum výživy, kde se rovněž zkoumá spánek a stres (1966). Později pracoval ve společnosti IKEM a REMEDIS jako ambulantní lékař a jako sekundant v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích. Na 1. LF UK zastával pozici asistenta a jako pedagog učil také na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.
Během svého života Radkin Honzák napsal kolem 25 naučných knih o psychologii člověka. První knihu Psychické změny a poruchy při interních chorobách napsal roku 1985. Dále publikoval třeba knihu Jak se dobře cítit mezi lidmi (1987), Úzkostný pacient (2005), Všichni žijeme v blázinci: současnost očima psychiatra (2014), Psychosomatická prvouka (2017), Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření nebo Čas psychopatů (2018).
Na České televizi moderuje od počátku roku 2020 vlastní naučný pořad Kabinet Dr. Honzáka.Kdo je Radkin Honzák? Životopis Radkin Honzák, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Základní údaje o osobě Radkin Honzák

Národnost: česká
Datum narození: 30. 3. 1939
Místo narození: Praha, Protektorát Čechy a Morava

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Radkin Honzák s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Otka? Znáte pojem Metastáza? Vzpomněli byste si na význam slova Roztroušená skleróza? Vzpomenete si na definici slova Černý kašel?

Klíčová slova: život, osobnosti, osobnost, Radkin Honzák, lékařství, wiki, kdy se narodil Radkin Honzák?, informace, narození, wikipedie, biografie, Radkin Honzák, popis, kdo je Radkin Honzák?, datum narození, místo narození

Pojem Radkin Honzák je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Radkin Honzák v následujících zdrojích

Najít výraz Radkin Honzák na Google.cz

Hledat slovo Radkin Honzák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Radkin Honzák ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Radkin Honzák ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Radkin Honzák ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Radkin Honzák například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Radkin Honzák? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Radkin Honzák? Kdy se narodil Radkin Honzák? Kde se narodil Radkin Honzák? Radkin Honzák je v sekci Lékařství

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Radkin Honzák dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Radkin Honzák i v jiné kategorii než je lékařství.