Kdo je to?
Kdo je to Etnolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Etnolog? Lidé, věda

Kdo je to Etnolog?

Co znamená a jaký je význam slova Etnolog?

Etnolog je vědec, který se zabývá studiem různorodých kultur a společností. Starší název pro etnologii je národopis nebo též etnografie.
Etnologie má poměrně široký záběr témat, kterým se věnuje. Nejčastěji jde o folklór, lidovou slovesnost, rituály, svátky, odívání, umění nebo písně typické pro konkrétní národ nebo společnost. Etnologové dané prvky zaznamenávají, zkoumají jejich funkci ve společnosti nebo je porovnávají s podobnými atributy v jiném národě atd.
Termín pochází ze spojení řeckých slov ethnos (kmen) a logos.Kdo je to Etnolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Etnolog? Lidé, věda

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Etnolog? s vašimi kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Paškál? Víte co je Segregace? Vzpomenete si na definici slova Čabajka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Šufánek?

Klíčová slova: lexikon, Etnolog, definice, původ slova, přesný výraz, slovo, termín, heslo, etymologie, wikipedie, odborný výraz, synonymum, co znamená, vysvětlení, přesný význam, Etnolog

Pojem Etnolog je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Etnolog lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít frázi Etnolog ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Etnolog na Google obrázcích

Hledat heslo Etnolog ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Etnolog ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Etnolog ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Etnolog například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Co znamená Etnolog? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Etnolog? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Etnolog? Definice pojmu Etnolog patří do kategorie Věda

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít výraz, slovo, definici, slovíčko kupříkladu ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci věda.