Kdo je to?
Kdo je to Etnolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Etnolog? Lidé, věda

Kdo je to Etnolog?

Co znamená a jaký je význam slova Etnolog?

Etnolog je vědec, který se zabývá studiem různorodých kultur a společností. Starší název pro etnologii je národopis nebo též etnografie.
Etnologie má poměrně široký záběr témat, kterým se věnuje. Nejčastěji jde o folklór, lidovou slovesnost, rituály, svátky, odívání, umění nebo písně typické pro konkrétní národ nebo společnost. Etnologové dané prvky zaznamenávají, zkoumají jejich funkci ve společnosti nebo je porovnávají s podobnými atributy v jiném národě atd.
Termín pochází ze spojení řeckých slov ethnos (kmen) a logos.Kdo je to Etnolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Etnolog? Lidé, věda

Sdílejte tento text s heslem Etnolog s rodinou a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Teplota? Pamatujete si definici pojmu Temperament? Vzpomenete si na definici slova Abstrakt? Vzpomněli byste si co znamená slovo Polyuretan?

Klíčová slova: odborný výraz, přesný výraz, pojem, přesný význam, co znamená, heslo, vysvětlení, význam, popis, termín, původ slova, etymologie, wiki, synonymum, věda, lexikon

Pojem Etnolog je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat slovo Etnolog ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Etnolog v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít pojem Etnolog ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Etnolog ve Wikimedia Commons

Najít pojem Etnolog ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Etnolog například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Co znamená Etnolog? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď už víte Kdo je to Etnolog? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Etnolog? Definice pojmu Etnolog patří do kategorie Věda

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též hledat informace výraz, slovo, definici, slovíčko kupříkladu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis. Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Věda.