Kdo je to?
Kdo je Axwell? Životopis Axwell, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Axwell

Kdo je Axwell? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Axel Christofer Hedfors, známý spíše pro jeho umělecké jméno Axwell je švédsky DJ, producent a vlastník nahrávací společnosti Axtone Records. Axel se začal zajímat o hudbu již v útlém věku, na bicí se naučil hrát sám, v pouhých devíti letech. Kariéru započal remixováním písní známých zpěváků v roce 2000. O va roky později vydal píseň No Reason, která se stala hitem. V roce 2004 vydal píseň Feel the Vibe, která se stala v Anglii taneční písní číslo jedna. O rok později (2005) si založil vlastní nahrávací značku Axtone. V roce 2008 vznikla kapela The Swedish House Mafia, kterou založil Axwell, Steve Angello a Sebastian Ingrosso. Ve stejném roce se Axwell umístil na 20 místě v žebříčku DJ Mag top 100 DJ. S kapelou vydali debutové album Until One v roce 2010 a sám Axwell téhož roku vydal vlastní album Axtone Vol. 1 a v žebříčku DJ Mag top 100 DJ se umístil na 10 místě. O rok později, vydali píseň Save the World, která se stala ve Švédsku 5x platinová. Kapela vydala jejich komerčně nejúspěšnější skladbu, Don’t You Worry Chilld, v roce 2012 a poté jejich druhé a poslední album Until Now. Spolu s jeho bývalým partnerem Sebastianem Ingrosso vytvořili v roce 2014 uskupení Axwell Λ Ingrosso a vydali spolu EP X4. V roce 2014 byli headlineři na festivalu Tomorrowland, kde se objevili ještě několikrát.Kdo je Axwell? Životopis Axwell, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Axwell

Národnost: švédská
Datum narození: 18. 12. 1977
Místo narození: Lund, Švédsko

Sdílejte tuto stránku s osobností Axwell s jinými osobami na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Bizam? Vzpomněli byste si co znamená slovo BIO? Vzpomněli byste si na význam slova Covid-19? Víte co je Postmoderna?

Klíčová slova: místo narození, popis, osobnosti, narození, Axwell, Axwell, kdy se narodil Axwell?, kdo je Axwell?, kde se narodil Axwell?, hudba, zajímavosti, wikipedie, informace, wiki, lexikon, osobnost

Pojem Axwell je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat výraz Axwell ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Axwell ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Axwell ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Axwell ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Axwell ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Axwell například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Axwell? Stručná biografie

Právě nyní již víte Kdo je to Axwell? Kdy se narodil Axwell? Kde se narodil Axwell? Axwell je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, housle na slunci, axwell, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Axwell třeba v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Axwell i v jiné kategorii než je hudba.