Kdo je to?
Kdo byl Charlie Conacher? Životopis Charlie Conacher, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Charlie Conacher

Kdo byl Charlie Conacher? Životopis, informace, biografie, sport

Jeden z prvních hokejových kanadských silových útočníků, hrající za Toronto Maple Leafs, Detroit Red Wings a New York Americans v NHL, přezdívaný Velký bombarďák. To je Charlie Conacher. Za svoji hokejovou kariéru má za sebou nespočet úspěchů, vstřelených gólů a jejích účastí. Za to si vysloužil několik ocenění. Stal se čestným členem Hokejové síně slávy. V roce 2013 se dočkal uvedení do Ontarijské sportovní síně slávy a v roce 2017 byl jmenován jedním ze sta nejlepších hráčů NHL.
Hokejová kariéra 185 cm vysokého a 88 kg vážícího Charlieho Conachera se začala psát v roce 1925, kdy jako šestnáctiletý naskočil na led za Toronto Marlboros v juniorském týmu. Ten v roce 1927 dovedl až do playoff Memorial Cupu.
Že byl Conacher velký hráč a zápasník, prokázal i mnoha zraněními, utrženými během zápasů, které ho odstavily na nějaký čas z hrací plochy. A že nebyl žádné neviňátko, dokazují i dva velké tresty, díky kterým měl být suspendován na jeden zápas. Conacher si ale v té době léčil zlomenou ruku, takže se trestu vyhnul. Další úraz díky jeho divokému hraní na sebe nenechal dlouho čekat. V sezóně 1933 si díky zlomené klíční kosti moc nezahrál. V roce 1937 přišel další úraz, kdy si při tréninku zlomil zápěstí. Toto nepovažoval za závažné. S tímto zraněním odehrál už jen 15 zápasů. Díky svým mnohačetným, pořádně neléčeným zraněním (přišlo ještě vykloubené rameno), se již nikdy nedostal do své původní formy. Proto po sezóně v roce 1941 svoji hráčskou kariéru ukončil.
Ani po odchodu ovšem hokej neopustil. Začal se věnovat trenérské práci, při které dosahoval nebývalých úspěchů. Zlom nastal v roce 1949, kdy se díky své vznětlivé povaze do krve pohádal s novinářem Walterem. Ten se pokoušel udělat s Conacherem rozhovor. Díky jeho špatné novinářské pověsti ovšem Conacher neudržel nervy na uzdě a Waltera knokautoval k zemi. Ten si to nechtěl nechat líbit a začal usilovat o zatykač na Conachera. Celý incident nakonec skončil pokutou 200 dolarů a omluvou inzultovanému novináři.
I přes tyto prohřešky byl Conacher v roce 1961 uveden do Hokejové síně slávy a v roce 1975 do Kanadské sportovní síně slávy.Kdo byl Charlie Conacher? Životopis Charlie Conacher, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Charlie Conacher

Národnost: kanadská
Datum narození: 20. prosince 1909
Místo narození: Toronto, Ontario, Kanada
Datum úmrtí: 30. prosince 1967

Zaujala vás biografie osobnosti Charlie Conacher? Potom se podělte s blízkými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Web? Znáte termín Jistina? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tundra? Víte, co je to Lobotomie?

Klíčová slova: životopis, národnost, nežijící, wiki, biografie, informace, místo narození, lexikon, národnost, sport, kdo je Charlie Conacher?, wikipedie, kdy se narodil Charlie Conacher?, Kdy zemřel Charlie Conacher, osobnosti, kde se narodil Charlie Conacher?

Pojem Charlie Conacher je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít výraz Charlie Conacher ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Charlie Conacher ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Charlie Conacher ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Charlie Conacher v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít heslo Charlie Conacher ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Charlie Conacher například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Charlie Conacher? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Charlie Conacher? Kdy se narodil Charlie Conacher? Kde se narodil Charlie Conacher? Kdy zemřel Charlie Conacher? Charlie Conacher je v kategorii Sport

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Charlie Conacher dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Charlie Conacher i v jiné kategorii než je sport.