Kdo je to?
Kdo je to Eliška Balzerová? Životopis Eliška Balzerová, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Eliška Balzerová?

Kdo je to Eliška Balzerová? Stručný životopis

Eliška Balzerová (rozená Havránková) je česká herečka a dabérka, která se narodila ve Vsetíně. Po studiu konzervatoře v Brně (titul DiS.) vystudovala i JAMU (titul MgA.). Její první angažmá začalo v roce 1971 v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Od roku 1977 pracovala 20 sezon v Divadle na Vinohradech. S hercem Tomášem Töpferem se podílela na obnově Divadla Na Fidlovačce, které znovu otevřelo v roce 1998 hrou Fidlovačka aneb žádný hněv a žádná rvačka. V roce 2012 se stala ředitelkou divadla. Nyní působí v Divadle Palace na Václavském náměstí.
V roce 1974 v pouhých 25 letech začala hrát v seriálu Nemocnice na kraji města, která ji nejvíce proslavila. Následovalo i pokračování – Nemocnice na kraji města po dvaceti letech. Zahrála si i ve známých komediích Vrchní, prchni!, S tebou mě baví svět, Všichni musí být v pyžamu. Známá je i za role z dramat O Zlatých úhořích, Pěsti ve tmě a Městem chodí Mikuláš. Za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli získala českého lva za film Ženy v pokušení v roce 2011. Eliška se věnuje i dabingu. V roce 2007 získala cenu Františka Filipovského za dabing v seriálu Zločiny v zahradách.
Se svým manželem, producentem Janem Balzerem, má dvě děti (Jan, Adéla).Kdo je to Eliška Balzerová? Životopis Eliška Balzerová, lidé, osobnosti z herectví

Základní údaje o osobě Eliška Balzerová

Národnost: česká
Datum narození: 25. 5. 1949
Místo narození: Vsetín, Česká republika

Zaujala vás biografie osobnosti Eliška Balzerová? Potom se podělte s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Lokše? Vzpomenete si na definici slova Zápočet? Pamatujete si definici pojmu Seborea? Vzpomněli byste si na význam slova Adenom?

Klíčová slova: původ slova, informace, wiki, kdo je Eliška Balzerová?, termín, kdo to je, pojem, etymologie, formulace, lexikon, popis, co znamená, Eliška Balzerová, odborný výraz, význam, co je to Eliška Balzerová?

Pojem Eliška Balzerová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Eliška Balzerová na Youtube

Hledat výraz Eliška Balzerová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Eliška Balzerová ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Eliška Balzerová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Eliška Balzerová například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Eliška Balzerová? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Eliška Balzerová? Kdo to byl Eliška Balzerová? Kdy se narodil Eliška Balzerová? Kde se narodil Eliška Balzerová? Eliška Balzerová se nachází v kategorii herectví. Text vytvořen pro server Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Eliška Balzerová kupříkladu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eliška Balzerová i v jiné kategorii než je herectví.