Kdo je to?
Kdo je Eliška Balzerová? Životopis Eliška Balzerová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Eliška Balzerová

Kdo je Eliška Balzerová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Eliška Balzerová (rozená Havránková) je česká herečka a dabérka, která se narodila ve Vsetíně. Po studiu konzervatoře v Brně (titul DiS.) vystudovala i JAMU (titul MgA.). Její první angažmá začalo v roce 1971 v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Od roku 1977 pracovala 20 sezon v Divadle na Vinohradech. S hercem Tomášem Töpferem se podílela na obnově Divadla Na Fidlovačce, které znovu otevřelo v roce 1998 hrou Fidlovačka aneb žádný hněv a žádná rvačka. V roce 2012 se stala ředitelkou divadla. Nyní působí v Divadle Palace na Václavském náměstí.
V roce 1974 v pouhých 25 letech začala hrát v seriálu Nemocnice na kraji města, která ji nejvíce proslavila. Následovalo i pokračování – Nemocnice na kraji města po dvaceti letech. Zahrála si i ve známých komediích Vrchní, prchni!, S tebou mě baví svět, Všichni musí být v pyžamu. Známá je i za role z dramat O Zlatých úhořích, Pěsti ve tmě a Městem chodí Mikuláš. Za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli získala českého lva za film Ženy v pokušení v roce 2011. Eliška se věnuje i dabingu. V roce 2007 získala cenu Františka Filipovského za dabing v seriálu Zločiny v zahradách.
Se svým manželem, producentem Janem Balzerem, má dvě děti (Jan, Adéla).Kdo je Eliška Balzerová? Životopis Eliška Balzerová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Eliška Balzerová

Národnost: česká
Datum narození: 25. 5. 1949
Místo narození: Vsetín, Česká republika

Sdílejte tuto stránku s osobností Eliška Balzerová s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Bouldering? Víte co je Bohémský život? Pamatujete si definici pojmu Aronie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Invertor?

Klíčová slova: kde se narodila Eliška Balzerová?, život, herectví, kdy se narodila Eliška Balzerová?, osobnost, wikipedie, osobnosti, místo narození, národnost, vysvětlení, Eliška Balzerová, biografie, lexikon, zajímavosti, životopis, datum narození

Pojem Eliška Balzerová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít heslo Eliška Balzerová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Eliška Balzerová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Eliška Balzerová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Eliška Balzerová ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Eliška Balzerová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Eliška Balzerová například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Eliška Balzerová? Stručná biografie

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Eliška Balzerová? Kdy se narodila Eliška Balzerová? Kde se narodila Eliška Balzerová? Eliška Balzerová patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, herečka zrzka, eliška Balzerová, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Eliška Balzerová dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eliška Balzerová i v jiné kategorii než je herectví.