Kdo je to?
Kdo je to Eliška Balzerová? Životopis Eliška Balzerová, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Eliška Balzerová?

Kdo je to Eliška Balzerová? Stručný životopis

Eliška Balzerová (rozená Havránková) je česká herečka a dabérka, která se narodila ve Vsetíně. Po studiu konzervatoře v Brně (titul DiS.) vystudovala i JAMU (titul MgA.). Její první angažmá začalo v roce 1971 v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Od roku 1977 pracovala 20 sezon v Divadle na Vinohradech. S hercem Tomášem Töpferem se podílela na obnově Divadla Na Fidlovačce, které znovu otevřelo v roce 1998 hrou Fidlovačka aneb žádný hněv a žádná rvačka. V roce 2012 se stala ředitelkou divadla. Nyní působí v Divadle Palace na Václavském náměstí.
V roce 1974 v pouhých 25 letech začala hrát v seriálu Nemocnice na kraji města, která ji nejvíce proslavila. Následovalo i pokračování – Nemocnice na kraji města po dvaceti letech. Zahrála si i ve známých komediích Vrchní, prchni!, S tebou mě baví svět, Všichni musí být v pyžamu. Známá je i za role z dramat O Zlatých úhořích, Pěsti ve tmě a Městem chodí Mikuláš. Za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli získala českého lva za film Ženy v pokušení v roce 2011. Eliška se věnuje i dabingu. V roce 2007 získala cenu Františka Filipovského za dabing v seriálu Zločiny v zahradách.
Se svým manželem, producentem Janem Balzerem, má dvě děti (Jan, Adéla).Kdo je to Eliška Balzerová? Životopis Eliška Balzerová, lidé, osobnosti z herectví

Hlavní data o osobě Eliška Balzerová

Národnost: česká
Datum narození: 25. 5. 1949
Místo narození: Vsetín, Česká republika

Sdílejte tuto stránku s osobností Eliška Balzerová se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Lokše? Vzpomněli byste si co znamená slovo Moudrost? Pamatujete si definici pojmu Seborea? Víte co je Squash?

Klíčová slova: wiki, vysvětlení, herectví, význam pojmu, slovo, kdo je Eliška Balzerová?, Eliška Balzerová, kdo to je, co je to Eliška Balzerová?, heslo, význam slova, přesný výraz, popis, odborný výraz, definice, etymologie

Pojem Eliška Balzerová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Eliška Balzerová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Eliška Balzerová ve Wikislovníku

Najít heslo Eliška Balzerová ve Wikipedii

Vyhledat slovo Eliška Balzerová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Eliška Balzerová například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Eliška Balzerová

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Eliška Balzerová? Kdo to byl Eliška Balzerová? Kdy se narodil Eliška Balzerová? Kde se narodil Eliška Balzerová? Eliška Balzerová je v kategorii herectví. Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Eliška Balzerová dejme tomu třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eliška Balzerová i v jiné kategorii než je herectví.