Kdo je to?
Kdo je Eliška Balzerová? Životopis Eliška Balzerová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Eliška Balzerová?

Kdo je Eliška Balzerová? Životopis, informace, biografie, herectví

Eliška Balzerová (rozená Havránková) je česká herečka a dabérka, která se narodila ve Vsetíně. Po studiu konzervatoře v Brně (titul DiS.) vystudovala i JAMU (titul MgA.). Její první angažmá začalo v roce 1971 v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Od roku 1977 pracovala 20 sezon v Divadle na Vinohradech. S hercem Tomášem Töpferem se podílela na obnově Divadla Na Fidlovačce, které znovu otevřelo v roce 1998 hrou Fidlovačka aneb žádný hněv a žádná rvačka. V roce 2012 se stala ředitelkou divadla. Nyní působí v Divadle Palace na Václavském náměstí.
V roce 1974 v pouhých 25 letech začala hrát v seriálu Nemocnice na kraji města, která ji nejvíce proslavila. Následovalo i pokračování – Nemocnice na kraji města po dvaceti letech. Zahrála si i ve známých komediích Vrchní, prchni!, S tebou mě baví svět, Všichni musí být v pyžamu. Známá je i za role z dramat O Zlatých úhořích, Pěsti ve tmě a Městem chodí Mikuláš. Za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli získala českého lva za film Ženy v pokušení v roce 2011. Eliška se věnuje i dabingu. V roce 2007 získala cenu Františka Filipovského za dabing v seriálu Zločiny v zahradách.
Se svým manželem, producentem Janem Balzerem, má dvě děti (Jan, Adéla).Kdo je Eliška Balzerová? Životopis Eliška Balzerová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Eliška Balzerová

Národnost: česká
Datum narození: 25. 5. 1949
Místo narození: Vsetín, Česká republika

Tento text (Eliška Balzerová) můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Lokše? Znáte termín Hybridní pohon? Pamatujete si definici pojmu Alma mater? Víte, co je to Piperin?

Klíčová slova: biografie, osobnosti, herectví, osobnost, místo narození, popis, Eliška Balzerová, národnost, Eliška Balzerová, kde se narodila Eliška Balzerová?, kdo je Eliška Balzerová?, wiki, lexikon, zajímavosti, datum narození, kdy se narodila Eliška Balzerová?

Pojem Eliška Balzerová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Eliška Balzerová v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Eliška Balzerová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít pojem Eliška Balzerová ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Eliška Balzerová na Google.cz

Zkusit najít výraz Eliška Balzerová ve Wikislovníku

Najít termín Eliška Balzerová ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Eliška Balzerová například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Eliška Balzerová

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Eliška Balzerová? Kdy se narodila Eliška Balzerová? Kde se narodila Eliška Balzerová? Eliška Balzerová je v kategorii Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Eliška Balzerová dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eliška Balzerová i v jiné kategorii než je herectví.