Kdo je to?
Kdo byla Edita Štaubertová? Životopis Edita Štaubertová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Edita Štaubertová

Kdo byla Edita Štaubertová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Edita Štaubertová byla česká zpěvačka a příležitostná televizní herečka. Štaubertová se narodila v Praze. V mládí moc ráda zpívala. Později se vyučila a začala v pražském obchodě s obuví prodávat boty. Zde ji objevil skladatel Karel Mareš a dal Editě šanci se předvést. V roce 1961 se předvedla s písní Babičko, nauč mě charleston a uspěla. Tato píseň se stala v té době velmi úspěšnou a Český rozhlas Dvojka ji zvolil za hit roku 1961 v kategorii 100 hitů republiky. Mezi její nejznámější hity patří Kde máš vlasy, Véno, Náhodou, Dominiku a jejím nejslavnějším hitem se stala píseň Zlaté střevíčky. Spolu se zpěvačkou Evou Pilarovou nahrála skladbu s názvem Vltava.
Kromě zpěvu se Štaubertová objevila i v menších rolích hudebních televizních snímků Ta naše písnička česká (1967), Objížďka (1968) a v hudební komedii Alfons Karásek v lázních (1971) od režiséra Zdeňka Podskalského.
Edita Štaubertová zemřela v listopadu 2010 ve věku 70 let.Kdo byla Edita Štaubertová? Životopis Edita Štaubertová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Edita Štaubertová

Národnost: česká
Datum narození: 21. 4. 1940
Místo narození: Praha, Protektorát Čechy a Morava
Datum úmrtí: 2010

Sdílejte tuto stránku s osobností Edita Štaubertová s dalšími osobami na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Meziúvěr? Pamatujete si definici pojmu Služebnost? Vzpomněli byste si co znamená slovo Retro? Vzpomněli byste si co znamená slovo Taliban?

Klíčová slova: osobnosti, hudba, kdo to je, osobnost, vysvětlení, život, datum úmrtí, wiki, Edita Štaubertová, zajímavosti, kdy se narodila Edita Štaubertová?, životopis, datum narození, místo narození, narození, informace

Pojem Edita Štaubertová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Edita Štaubertová doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat pojem Edita Štaubertová ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Edita Štaubertová ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Edita Štaubertová ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Edita Štaubertová ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Edita Štaubertová ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Edita Štaubertová například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Edita Štaubertová?

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo byla Edita Štaubertová? Kdy se narodila Edita Štaubertová? Kde se narodila Edita Štaubertová? Kdy zemřela Edita Štaubertová? Edita Štaubertová se nachází v kategorii Hudba

Kategorie hudba, bílé piano, edita Štaubertová, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Edita Štaubertová kupř. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Edita Štaubertová i v jiné kategorii než je hudba.