Kdo je to?
Kdo byla Edita Štaubertová? Životopis Edita Štaubertová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo byla Edita Štaubertová?

Kdo byla Edita Štaubertová? Životopis, informace, biografie, hudba

Edita Štaubertová byla česká zpěvačka a příležitostná televizní herečka. Štaubertová se narodila v Praze. V mládí moc ráda zpívala. Později se vyučila a začala v pražském obchodě s obuví prodávat boty. Zde ji objevil skladatel Karel Mareš a dal Editě šanci se předvést. V roce 1961 se předvedla s písní Babičko, nauč mě charleston a uspěla. Tato píseň se stala v té době velmi úspěšnou a Český rozhlas Dvojka ji zvolil za hit roku 1961 v kategorii 100 hitů republiky. Mezi její nejznámější hity patří Kde máš vlasy, Véno, Náhodou, Dominiku a jejím nejslavnějším hitem se stala píseň Zlaté střevíčky. Spolu se zpěvačkou Evou Pilarovou nahrála skladbu s názvem Vltava.
Kromě zpěvu se Štaubertová objevila i v menších rolích hudebních televizních snímků Ta naše písnička česká (1967), Objížďka (1968) a v hudební komedii Alfons Karásek v lázních (1971) od režiséra Zdeňka Podskalského.
Edita Štaubertová zemřela v listopadu 2010 ve věku 70 let.Kdo byla Edita Štaubertová? Životopis Edita Štaubertová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Edita Štaubertová

Národnost: česká
Datum narození: 21. 4. 1940
Místo narození: Praha, Protektorát Čechy a Morava
Datum úmrtí: 2010

Sdílejte tuto stránku s osobností Edita Štaubertová s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Malware? Víte, co je to Wap? Vzpomněli byste si co znamená slovo Drama? Rozumíte pojmu Pozdní sběr?

Klíčová slova: národnost, datum narození, nežijící, informace, biografie, Kdy zemřela Edita Štaubertová, Edita Štaubertová, kde se narodila Edita Štaubertová?, vysvětlení, wikipedie, osobnosti, životopis, popis, kdo je Edita Štaubertová?, místo narození, narození

Pojem Edita Štaubertová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Edita Štaubertová ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Edita Štaubertová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Edita Štaubertová ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Edita Štaubertová ve Wikislovníku

Najít heslo Edita Štaubertová na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Edita Štaubertová například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Edita Štaubertová? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byla Edita Štaubertová? Kdy se narodila Edita Štaubertová? Kde se narodila Edita Štaubertová? Kdy zemřela Edita Štaubertová? Edita Štaubertová je v sekci Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Edita Štaubertová kupříkladu v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Edita Štaubertová i v jiné kategorii než je hudba.