Kdo je to?
Kdo je Jiří Bartoška? Životopis Jiří Bartoška, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Jiří Bartoška?

Kdo je Jiří Bartoška? Životopis, informace, biografie, herectví

Jiří Bartoška je český divadelní a filmový herec a hlavní organizátor Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech od roku 1994. Bartoška se narodil v Děčíně. Střední školu (gymnázium) dokončil v Pardubicích, poté se přihlásil do Brna na JAMU. Byl přijat a následně studium úspěšně dokončil. Následovalo roční angažmá v Divadle Husa na provázku v Brně. Poté se Bartoška přesunul do Činoherního studia v Ústí nad Labem, kde působil do roku 1978.
Po pětiletém působení v Ústí nad Labem se Bartoška usadil na třináct let v pražském Divadle Na zábradlí. Roku 1991 se s několika dalšími herci rozhodli opustit Divadlo Na zábradlí a přešli do nově vzniklého Divadla Bez zábradlí. Jiří Bartoška v divadle působí dodnes.
Ve filmu debutoval roku 1971 ve snímku Hry lásky šálivé. Od té doby hrál ve více než sto čtyřiceti filmech. Mezi jeho další známé filmy patří například Stíny horkého léta (1977), Čekání na déšť (1978), Třetí princ (1982), Jen o rodinných záležitostech (1990), Je třeba zabít Sekala (1998), Všichni moji blízcí (1999), Anděl páně, Příběhy obyčejného šílenství (2005), Líbáš jako bůh (2009), Líbáš jako ďábel (2012), Anděl páně 2, Teorie tygra (2016) nebo Havel (2020).
Často se objevoval také v seriálových rolích. Mezi ty známější seriály patří Zkoušky z dospělosti (1980), Sanitka (1984), My všichni školou povinni (1984), Cirkus Humberto (1988), Dobrodružství kriminalistiky (1989), Život a doba soudce A.K. (2014), Za sklem (2016-18), Mordparta (2016-17), Strážmistr Topinka (2019) a Zločiny Velké Prahy (2021).
Mimo jiné se spolu s hercem Miroslavem Donutilem věnují dabování dokumentárního cestopisného seriálu Na cestě (2006-21).
V roce 1994 se stal prezidentem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.
V dobách socialismu podepsal antichartu (1977), později podepsal petici za propuštění Václava Havla z vězení, podepsal prohlášení Několik vět, byl spoluzakladatelem Občanského fóra, spolupracoval s Václavem Havlem a v roce 1989 na Václavském náměstí ohlásil Havlovu kandidaturu na prezidenta republiky.Kdo je Jiří Bartoška? Životopis Jiří Bartoška, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jiří Bartoška

Národnost: česká
Datum narození: 24. 3. 1947
Místo narození: Děčín, Československo

Popis osobnosti Jiří Bartoška můžete sdílet s dalšími osobami na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Chtíč? Znáte termín Úhlopříčka? Vzpomenete si na definici slova Advokátská káva? Víte, co je to Nepovolený debet?

Klíčová slova: popis, vysvětlení, osobnost, herectví, osobnosti, herectví, životopis, národnost, biografie, datum narození, zajímavosti, kdo je Jiří Bartoška?, kde se narodil Jiří Bartoška?, lexikon, Jiří Bartoška, kdy se narodil Jiří Bartoška?

Pojem Jiří Bartoška je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Jiří Bartoška doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít pojem Jiří Bartoška ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Jiří Bartoška na Google obrázcích

Hledat frázi Jiří Bartoška ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Jiří Bartoška v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Jiří Bartoška ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Bartoška například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Jiří Bartoška?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Jiří Bartoška? Kdy se narodil Jiří Bartoška? Kde se narodil Jiří Bartoška? Jiří Bartoška se nachází v kategorii Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Jiří Bartoška například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Bartoška i v jiné kategorii než je herectví.