Kdo je to?
Kdo je Andy Serkis? Životopis Andy Serkis, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Andy Serkis

Kdo je Andy Serkis? Životopis, informace, biografie, herectví

Andy Serkis je britský filmový a televizní herec, režisér, producent. Serkis se narodil 20. dubna 1964 v Ruislip Manor v Londýně. Jeho matka byla britská učitelka zvláštního vzdělávání a jeho otec byl irácký gynekolog. Má tři sestry a jednoho bratra. Studoval vizuální umění na Lancasterské univerzitě, kde se zapojil do divadelní skupiny a objevil svou lásku k herectví.
Po univerzitě Serkis strávil několik let v divadle, než si ho všimli filmoví a televizní producenti. První významnou roli v televizi získal v roce 1994 v britském seriálu Poldové. Ve stejném roce debutoval ve filmu Jutský princ.
Serkis dosáhl mezinárodního uznání díky své práci v oblasti motion capture technologie, když hrál Gluma v trilogii Pán prstenů režiséra Petera Jacksona v letech 2001-2003 a ve filmu Hobit: Neočekávaná cesta (2012). Jeho inovativní výkon, který spojoval tradiční herectví s digitální animací, změnil průmysl a vynesl mu celosvětovou slávu. Serkis poté s motion capture technologií pokračoval v hlavní roli King Konga ve stejnojmenném filmu z roku 2005 a také v hlavní roli šimpanze Ceasara v trilogii Planeta opic z let 2011, 2014 a 2017.
Serkis dále vytvořil role v úspěšných filmech jako Dokonalý trik (2006), Star Wars: Síla se probouzí, Avengers: Age of Ultron (2015), The Batman (2022) a další. Doposud si zahrál ve více než čtyřiceti snímcích.
Serkis také působí jako režisér. Režíroval několik scén pro trilogii Hobit a celovečerní filmy Nádech pro lásku (2017), Mauglí – Příběh džungle (2018) a Venom 2: Carnage přichází (2021).
Během své kariéry získal Serkis řadu ocenění a nominací, včetně ceny BAFTA za nejlepšího herce ve vedlejší roli za jeho výkon ve filmu Pán prstenů: Návrat krále.
V roce 2002 se Serkis oženil s herečkou Loraine Ashbourne, se kterou má tři děti – dceru Ruby (*1998) a syny Sonnyho (*2000) a Louise (*2004).
Serkis je vášnivým běžcem a účastní se pravidelně maratonů a dalších běžeckých závodů na podporu charitativních organizací.Kdo je Andy Serkis? Životopis Andy Serkis, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Andy Serkis

Národnost: anglická
Datum narození: 20. 4. 1964
Místo narození: Londýn, Anglie

Zaujala vás biografie osobnosti Andy Serkis? Potom se podělte s blízkými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je Dýha? Vzpomněli byste si co označuje výraz Queer studies? Rozumíte pojmu Šlehaný med? Znáte termín Příkazový řádek?

Klíčová slova: Andy Serkis, národnost, lexikon, popis, narození, Andy Serkis, kdy se narodil Andy Serkis?, wiki, osobnosti, biografie, život, kdo je Andy Serkis?, kde se narodil Andy Serkis?, životopis, místo narození, datum narození

Pojem Andy Serkis je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Andy Serkis na Google.cz

Najít termín Andy Serkis ve Wikislovníku

Vyhledat termín Andy Serkis ve Wikipedii

Hledat frázi Andy Serkis ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Andy Serkis ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Andy Serkis například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Andy Serkis? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Andy Serkis? Kdy se narodil Andy Serkis? Kde se narodil Andy Serkis? Andy Serkis patří do kategorie Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Andy Serkis třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andy Serkis i v jiné kategorii než je herectví.