Kdo je to?
Kdo je to Kolář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kolář? Lidé, profese

Kolář

Jaký je význam slova Kolář? Co to znamená?

Kolář je označení pro osobu vykonávající historickou profesi kolářství.
Koláři, jak už název profese napovídá, vyráběli a opravovali primárně kola - k vozům, kočárům, povozům a podobně. Zároveň však také vyráběli zemědělské stroje a nářadí, jako například trakaře či hrábě.
Fyzicky šlo o náročnou profesi, která vyžadovala také zkušenost a manuální zručnost. Koláři se sdružovali v ceších a jejich práce byla často vyhledávaná.
V moderní době je už kolářství archaickou profesí, využívá se například při restaurování historických kočárů apod.Kdo je to Kolář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kolář? Lidé, profese

Sdílejte tuto stránku se slovem Kolář s ostatnímina Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte termín Slunovrat? Znáte pojem Arktická zima? Vzpomenete si na definici slova Platební rozkaz? Vzpomenete si na definici slova Azbest?

Klíčová slova: Kolář, slovo, přesný výraz, wikipedie, Kolář, přesný význam, termín, profese, formulace, wiki, profese, vysvětlení, heslo, přesný výraz, význam slova, význam pojmu

Pojem Kolář je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Kolář ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kolář ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kolář na Youtube

Najít slovo Kolář na Google.cz

Najít slovo Kolář na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolář například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Vysvětlení významu slova Kolář, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Kolář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kolář? Definice pojmu Kolář je v kategorii Profese

Napsáno redaktory Superia.cz. Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Doporučujeme taktéž hledat informace pojem, text, definici, např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Kolář hledat i v jiných kategoriích (než profese).