Kdo je to?
Kdo je František Janeček? Životopis František Janeček, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

František Janeček

Kdo je František Janeček? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

František Janeček je český hudebník a významný hudební producent.
V roce 1975 založil hudební skupinu Kroky, která později nesla i jeho jméno: Kroky Františka Janečka. Ta byla populární především v 80. letech; v anketě Zlatý slavík za rok 1986 získala kapela 3. místo.
Skupina měla velký úspěch i proto, že spolupracovala s celou řadou mladých popových hvězd a populárních zpěváků - patřil mezi ně třeba Michal David, Jana Kratochvílová nebo Iveta Bartošová. Skupina vydala více než 10 alb - například Nenapovídej (1982) či Non stop (1984).
Po roce 1989 František Janeček sice zůstal v hudebním průmyslu, ale začal se profilovat spíše jako producent. V roce 1993 založil spolu s Karlem Gottem produkční společnost GoJa, která měla za cíl produkování koncertů, vydávání audionahrávek atd. Postupně se agentura přesunula k muzikálové produkci a pod její hlavičkou tak začaly vznikat české verze světových muzikálů. Prostřednictvím agentury GoJa se tak Janeček stal též majitelem GoJa Music Hall, kde se většina těchto muzikálů realizuje.Kdo je František Janeček? Životopis František Janeček, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě František Janeček

Národnost: česká
Datum narození: 14. září 1944
Místo narození: Praha

Zaujala vás biografie osobnosti František Janeček? Potom se podělte s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Citadela? Znáte termín Mír? Pamatujete si definici pojmu Multitasking? Víte, co je to Čepel?

Klíčová slova: František Janeček, životopis, hudba, biografie, národnost, kdo je František Janeček?, popis, narození, wiki, hudba, František Janeček, kde se narodil František Janeček?, místo narození, lexikon, datum narození, život

Pojem František Janeček je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem František Janeček na Youtube

Hledejte bez špehování slovo František Janeček ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo František Janeček na Google.cz

Zkusit najít výraz František Janeček ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo František Janeček ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo František Janeček například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to František Janeček?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to František Janeček? Kdy se narodil František Janeček? Kde se narodil František Janeček? František Janeček se nachází v kategorii Hudba

Kategorie hudba, zlatá kytara, františek Janeček, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka František Janeček řekněme třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost František Janeček i v jiné kategorii než je hudba.