Kdo je to?
Kdo je Kateřina Neumannová? Životopis Kateřina Neumannová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Kdo je Kateřina Neumannová?

Kdo je Kateřina Neumannová? Životopis, informace, biografie, sport

Kateřina Neumannová je bývalá běžkyně na lyžích. Jako řada úspěšných vrcholových sportovců, také Neumannová vyčnívala už v dětských a juniorských kategoriích. Na začátku kariéry byl velkou oporou manažer a bývalý závodník Jan Weisshäutel, který rozpoznal její talent a zajistil vhodné podmínky pro Neumannovou i pro její trenéra Stanislava Frühaufa. V roce 1991 vybojovala stříbrnou medaili na juniorském mistrovství světa a zahájila profesionální kariéru.
Sportovní dráha Kateřiny Neumannové je bohatá na úspěchy a medaile. V roce 1995 získala bronzovou medaili na Mistrovství Evropy MTB, které se konalo ve Špindlerově Mlýně. Zúčastnila se celkem tří olympijských her. V Naganu 1998 získala stříbrnou a bronzovou medaili. V Salt Lake City roku 2002 bilanci vylepšila a získala dvě stříbrné medaile. Olympijským vrcholem byl Turín v roce 2006. Neumannová získala stříbrnou medaili a zlatou olympijskou medaili v závodě žen na 30 kilometrů volně. Medaile sbírala také na Mistrovství světa v klasickém lyžování. V letech 1997 a 1999 vybojovala bronzové medaile, v roce 2005 a 2007 vyhrála zlaté medaile a v roce 2007 přidala ještě jednu stříbrnou medaili. Zajímavostí je, že se zúčastnila také Letních olympijských her 1996 v Atlantě, kde závodila na horských kolech na vzdálenost 31,9 km. Celkově skončila na osmnáctém místě a stala se první českou sportovkyní, která se zúčastnila zimních i letních olympijských her.
V roce 2007 ukončila profesionální kariéru. Následně byla prezidentkou organizačního výboru Mistrovství světa v severském lyžování 2009, které se konalo v Liberci. Na této pozici byla slavná sportovkyně terčem kritiky, protože došlo k velkému zadlužení. Od roku 2014 pracuje jako referentka na Ministerstvu obrany, kde má na starost armádní sport.Kdo je Kateřina Neumannová? Životopis Kateřina Neumannová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Kateřina Neumannová

Národnost: česká
Datum narození: 15. února 1973
Místo narození: Písek

Popis osobnosti Kateřina Neumannová můžete sdílet s dalšími osobami na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Fiskální politika? Pamatujete si definici pojmu Sociální bydlení? Víte co je Parodie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Erythritol?

Klíčová slova: kdy se narodila Kateřina Neumannová?, biografie, popis, vysvětlení, sport, datum narození, místo narození, kdo je Kateřina Neumannová?, národnost, Kateřina Neumannová, sport, lexikon, wikipedie, osobnost, životopis, Kateřina Neumannová

Pojem Kateřina Neumannová je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Kateřina Neumannová

Hledat frázi Kateřina Neumannová ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Kateřina Neumannová ve Wikipedii

Najít termín Kateřina Neumannová ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Kateřina Neumannová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Kateřina Neumannová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Kateřina Neumannová například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Kateřina Neumannová

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Kateřina Neumannová? Kdy se narodila Kateřina Neumannová? Kde se narodila Kateřina Neumannová? Kateřina Neumannová je v kategorii Sport

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Kateřina Neumannová dejme tomu např. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kateřina Neumannová i v jiné kategorii než je sport.