Kdo je to?
Kdo byl Giacomo Puccini? Životopis Giacomo Puccini, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Giacomo Puccini?

Kdo byl Giacomo Puccini? Životopis, informace, biografie, hudba

Giacomo Puccini byl italský operní skladatel.
Narodil se do rodiny plné hudebníků, i přes nepříznivou finanční situaci rodiny se mu podařilo vystudovat hudbu a vydat se na dráhu skladatele.
Hned jeho první opera Le Villi (1884) si získala pozornost a uznání. Další úspěch slavil Puccini se svou operou Manon Lescaut (1893). V následujících letech pak Puccini skládal své nejúspěšnější opery, které vešly do dějin klasické hudby. Jedná se o operu Bohéma (1896), jejímž námětem je život chudých umělců v Paříži a nešťastná láska; operu Tosca (1900), příběh lásky a vášně odehrávající se za napoleonských válek, a operu Madame Butterfly, která je dějově zasazená do Japonska a je příběhem tragické lásky.
Poslední Pucciniho operou je Turandot, příběh kruté čínské princezny, která popravuje své nápadníky a změní ji až pravá láska. Tuto operu však Puccini již nedokončil, neboť ho v roce 1924 zastihla smrt. Přesto je toto dílo operními domy často uváděno až do dnešních dnů.
Giacomo Puccini je jedním z nejvýznamnějších operních skladatelů vůbec. Jeho opery sklízely úspěch už za jeho života a v průběhu dalšího staletí se dostaly mezi klasiky hrané po celém světě.Kdo byl Giacomo Puccini? Životopis Giacomo Puccini, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Giacomo Puccini

Národnost: italská
Datum narození: 22. prosince 1858
Místo narození: Lucca, Toskánsko, Itálie
Datum úmrtí: 29. listopadu 1924

Líbí se stručný životopis s osobou Giacomo Puccini? Pak se podělte s přáteli a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Šuměnka? Vzpomenete si na definici slova Bezúročné období? Rozumíte pojmu Malvice? Vzpomněli byste si na význam slova Bjetin?

Klíčová slova: wiki, datum úmrtí, kdo je Giacomo Puccini?, Giacomo Puccini, kdy se narodil Giacomo Puccini?, vysvětlení, osobnost, lexikon, kde se narodil Giacomo Puccini?, biografie, informace, hudba, národnost, popis, wikipedie, narození

Pojem Giacomo Puccini je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Giacomo Puccini ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Giacomo Puccini ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Giacomo Puccini ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Giacomo Puccini na Youtube

Hledat pojem Giacomo Puccini na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Giacomo Puccini například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Giacomo Puccini? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Giacomo Puccini? Kdy se narodil Giacomo Puccini? Kde se narodil Giacomo Puccini? Kdy zemřel Giacomo Puccini? Giacomo Puccini je v kategorii Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme taktéž hledat osobnost, osobu, člověka Giacomo Puccini dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Giacomo Puccini i v jiné kategorii než je hudba.