Kdo je to?
Kdo je Howard Shore? Životopis Howard Shore, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Howard Shore?

Kdo je Howard Shore? Životopis, informace, biografie, hudba

Howard Leslie Shore je kanadský hudební skladatel filmové hudby, trojnásobný držitel ceny Oscar a Zlatý glóbus, čtyřnásobný nositel ceny Grammy. Na svém kontě má doposud více než 80 filmových hudebních projektů. Shore se narodil ve městě Toronto ve státě Ontario do židovské rodiny. Po maturitě na střední škole se odstěhoval do Bostonu, kde navštěvoval vysokou školu Berklee School of Music. Když dokončil studium na vysoké škole, hrál 3 roky v rockové skupině Lighthouse (1969-72).
Díky kamarádovi se stal hudebním režisérem a dostal za úkol režírovat zábavný pořad Saturday Night Live. Brzy začal se skládáním filmové hudby. Jeho nejznámější tvorbu můžeme slyšet v úspěšných snímcích jako Velký (1988), Mlčení jehňátek (1991), Philadelphia, Mrs. Doubtfire – táta v sukni, Ďáblův advokát (1993), Sedm (1995), Země policajtů, Hra (1997), Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001), Pán prstenů: Dvě věže (2002), Pán prstenů: Návrat krále (2003), Letec (2004), Dějiny násilí (2005), Skrytá identita (2006), Hugo a jeho velký objev (2011), Hobit: Neočekávaná cesta (2012), Hobit: Šmakova dračí poušť (2013), Hobit: Bitva pěti armád (2014).
Za každý díl trilogie Pána prstenů získal Shore Oscara. Za třetí díl (Pán prstenů: Návrat krále) získal hned dvakrát Zlatý glóbus. Třetí Zlatý glóbus získal za hudbu k filmu Letec.Kdo je Howard Shore? Životopis Howard Shore, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Howard Shore

Národnost: kanadská
Datum narození: 18. 10. 1946
Místo narození: Toronto, Ontario, Kanada

Tento text (Howard Shore) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Parusie? Víte, co je to OSPOD? Znáte pojem Zelený trikot? Rozumíte pojmu Kafr?

Klíčová slova: Howard Shore, wiki, osobnost, místo narození, informace, lexikon, hudba, osobnosti, životopis, datum narození, zajímavosti, popis, biografie, kdy se narodil Howard Shore?, wikipedie, kdo je Howard Shore?

Pojem Howard Shore je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Howard Shore lze najít v následujících zdrojích

Najít heslo Howard Shore ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Howard Shore ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Howard Shore ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Howard Shore ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Howard Shore ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Howard Shore například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Howard Shore? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Howard Shore? Kdy se narodil Howard Shore? Kde se narodil Howard Shore? Howard Shore se nachází v kategorii Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Howard Shore třeba na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Howard Shore i v jiné kategorii než je hudba.