Kdo je to?
Kdo je Keith Richards? Životopis Keith Richards, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Keith Richards?

Kdo je Keith Richards? Životopis, informace, biografie, hudba

Keith Richards je anglický kytarista, zakladatel The Rolling Stones.
K hudbě tíhnul už do dětství a tento jeho talent našel naplnění, když se potkal s Mickem Jaggerem a společně v roce 1962 založili kapelu The Rolling Stones.
Na začátku byl Richards především kytaristou, postupně však utvořil s Jaggerem autorskou dvojici a společně začali pro kapelu i skládat písně.
V prvním roce se obsazení kapely ustálilo na členech Brian Jones, Ian Stewart, Mick Jagger a Keith Richards, o rok později se k nim připojil bubeník Charlie Watts. (V tomto období se Keith Richards prezentoval pod příjmením Richard).
Debutové album vyšlo v roce 1964 pod názvem The Rolling Stones a o rok později následovalo The Rolling Stones No.2. V roce 1965 přišlo album Out of Our Heads, obsahující hit (I Can’t Get No) Satisfaction. V plodných 60. letech pak kapela vydávala další a další úspěšná alba: Aftermath, Between the Buttons, Their Satanic Majesties Request, Beggars Banquet a Let It Bleed.
60. a 70. léta byla vrcholem slávy Rolling Stones, zároveň je ale také pronásledovaly alkoholové a drogové skandály a problémy se zákonem. Keith Richards se v tomto období potýkal se závislostí na heroinu a byl několikrát zatčen právě kvůli držení a konzumaci drog. A kapele se nevyhnuly ani vnitřní konflikty mezi členy. Nejvypjatější byly vztahy mezi Richardsem a Brianem Jonesem, což se ještě vyhrotilo poté, co Richards začal žít s bývalou Jonesovou partnerkou Anitou Pallenberg. Situace vyvrcholila v roce 1969, kdy Brian Jones musel Rolling Stones opustit a jen o pár týdnů později byl nalezen mrtvý.
Na počátku 70. let kapela vydala album Exile on Main St. (1972). Nové desky vycházely téměř každý další rok, ale nebyly už přijímány s takovým nekritickým obdivem a fascinací jako dřív. Rolling Stones se potýkali s poklesem zájmu a hledali nové cesty, jak zaujmout publikum, které se od hudby populární v šedesátkách masivně přelévalo k nastupujícímu discu. Rolling Stones se však dokázali vrátit na výsluní - v roce 1978 vydali úspěšné album Some Girl a následovala Emotional Rescue (1980) a Tatto You (1981). V 80. letech tak The Rolling Stones potvrdili své místo na hudebním nebi a už je z něj nikdo nedokázal sundat. Kapelu zůstávala aktivní i v 90. letech a v novém miléniu.
Zajímavostí je, že si Richards zahrál v populárních Pirátech z Karibiku, a to postavu kapitána Teaguea, otce Jacka Sparrowa.
Keith Richards byl spolu s The Rolling Stones uveden do Rock and Roll Hall of Fame v roce 1989.Kdo je Keith Richards? Životopis Keith Richards, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Keith Richards

Národnost: anglická
Datum narození: 18. prosince 1943
Místo narození: Dartford, UK

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Keith Richards sdílet s ostatními na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Dlouhodobý majetek? Vzpomněli byste si co znamená slovo Apostrof? Znáte definici termínu Terasa? Víte co je Karité?

Klíčová slova: zajímavosti, lexikon, biografie, osobnost, národnost, Keith Richards, narození, život, wikipedie, datum narození, hudba, kde se narodil Keith Richards?, informace, místo narození, Keith Richards, kdy se narodil Keith Richards?

Pojem Keith Richards je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Keith Richards

Najít slovo Keith Richards ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Keith Richards ve Wikislovníku

Najít termín Keith Richards na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Keith Richards v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Keith Richards ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Keith Richards například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Keith Richards

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Keith Richards? Kdy se narodil Keith Richards? Kde se narodil Keith Richards? Keith Richards je v kategorii Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Keith Richards např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Keith Richards i v jiné kategorii než je hudba.