Kdo je to?
Kdo byl Heinrich Hertz? Životopis Heinrich Hertz, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Heinrich Hertz

Kdo byl Heinrich Hertz? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, věda

Heinrich Hertz byl německý fyzik konce 19. století.
Zabýval se experimentální fyzikou, už v mládí spolupracoval s významným fyzikem Hermannem von Helmholtz. V osmadvaceti letech se stal profesorem fyziky a nastoupil na univerzitu v Karslruhe.
Hertzův nejdůležitější vědecký počin byl jeho experiment dokazující existenci elektromagnetických vln. Během tohoto výzkumu navazoval na teorie Jamese Maxvella. Podařilo se mu postavit oscilátor a resonátor, mezi kterými přeskakovaly viditelné jiskry, dokazující správnost elektromagnetické teorie.
Výzkumu elektromagnetických vln se věnoval i nadále, mimo jiné dokázal, že se chovají podobně jako světlo a zkoumal další jevy navazující na jeho výzkum, například katodové záření. Jeho objevy položily základ dalšímu vědeckému pokroku v následujícím století.
Jednotka frekvence nese jeho jméno, zapisuje se zkratkou Hz.
Heinrich Hertz zemřel velmi mladý, v nedožitých 37 letech.Kdo byl Heinrich Hertz? Životopis Heinrich Hertz, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Heinrich Hertz

Národnost: německá
Datum narození: 22. února 1857
Místo narození: Hamburk, Německo
Datum úmrtí: 1. ledna 1894

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Heinrich Hertz s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Hydrops žlučníku? Znáte termín Špachtle? Znáte pojem Kloaka? Víte, co je to Kortikoidy?

Klíčová slova: národnost, kdo je Heinrich Hertz?, datum úmrtí, věda, věda, lexikon, vysvětlení, Kdy zemřel Heinrich Hertz, životopis, osobnosti, Heinrich Hertz, místo narození, zajímavosti, informace, popis, kde se narodil Heinrich Hertz?

Pojem Heinrich Hertz je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz Heinrich Hertz ve Wikipedii

Hledat pojem Heinrich Hertz ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Heinrich Hertz na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Heinrich Hertz ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Heinrich Hertz ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Heinrich Hertz například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Heinrich Hertz? Stručná biografie

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo byl Heinrich Hertz? Kdy se narodil Heinrich Hertz? Kde se narodil Heinrich Hertz? Kdy zemřel Heinrich Hertz? Heinrich Hertz se nachází v kategorii Věda

Kategorie věda, laborant, heinrich Hertz, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Heinrich Hertz dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Heinrich Hertz i v jiné kategorii než je věda.