Kdo je to?
Kdo je to Akordeonista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Akordeonista? Lidé, hudba

Akordeonista

Co znamená a jaký je význam slova Akordeonista?

Akordeonista je odborný výraz pro osobu, která hraje na akordeon. Akordeon je také nazývá tahací harmonika, harmonika, chromatická tahací harmonika. Akordeon patří mezi dechové vícehlasé nástroje, konkrétně mezi aerofony. Na akordeon se hraje tak, že se tahá za měch od sebe nebo k sobě a prsty klape po knoflíkách, nástroj vydává zvuk. Uvnitř jsou kovové či plastové jazýčky, které jsou rozechvívány vzduchem. Dokáže zahrát chromatické postupy. Při použití půltónů lze zahrát diatonické postupy.
Akordeony tvořil v Německu v roce 1822 Friedrich Buschmann, ale patent na akordeon dostal rakouský tvůrce nástrojů Cyrilo Demian.
Buschmann nazval svůj výtvor Handäoline.
Akordeony lze rozdělit na klávesové, knoflíkové a diatonické. Dělí se podle rozsahu kláves, rozmístění knoflíků a celkového designu a výrobce. Známí akordeonisté jsou Jiří Bezděk, Jana Bezpalcová, Veronika Borovková, Vesna Cáceres, Jim Čert, Ladislav Horák, Josef Janíček, Václav Koubek, Hana Lundiaková, Jaromír Nohavica, Radůza, Pavel Samiec, Viktor Stocker, Jana Vébrová.Kdo je to Akordeonista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Akordeonista? Lidé, hudba

Doporučujeme sdílet tento text s rodinou a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Charita? Znáte pojem Alibismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Celostní medicína? Vzpomenete si na definici slova Fakultativní výlet?

Klíčová slova: synonymum, původ slova, formulace, slovo, heslo, význam, přesný výraz, wikipedie, Akordeonista, termín, přesný výraz, co znamená, popis, vysvětlení, význam pojmu, přesný význam

Pojem Akordeonista je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Akordeonista

Vyhledat heslo Akordeonista v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít termín Akordeonista ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akordeonista ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Akordeonista na Youtube

Vyhledat pojem Akordeonista ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Akordeonista například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Vysvětlení významu slova Akordeonista, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Akordeonista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Akordeonista? Definice pojmu Akordeonista patří do sekce Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též hledat informace pojem, termín, výraz,heslo dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Akordeonista i v jiné kategorii než je sekce hudba.