Kdo je to?
Kdo byl Gustav Mahler? Životopis Gustav Mahler, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Gustav Mahler?

Kdo byl Gustav Mahler? Životopis, informace, biografie, hudba

Gustav Mahler byl významný hudební skladatel a světově proslulý dirigent. Patřil k nejvýznamnějším skladatelům klasické hudby Rakousko – Uherska. Jeho tvorba byla inspirována také lidovou a židovskou hudbou.
Již v mládí začal pracovat jako dirigent, působil ve významných evropských městech a stal se ředitelem Vídeňské státní opery a šéfdirigentem Vídeňské filharmonie. Později se Gustav Mahler stal hlavním dirigentem newyorské Metropolitní opery.Kdo byl Gustav Mahler? Životopis Gustav Mahler, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Gustav Mahler

Národnost: česká
Datum narození: 7. července 1860
Místo narození: Kaliště
Datum úmrtí: 18. května 1911

Sdílejte tuto stránku s osobností Gustav Mahler se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Gangréna? Víte co je Kondenzované mléko? Pamatujete si definici pojmu Methionin? Vzpomněli byste si co označuje výraz Persona non grata?

Klíčová slova: životopis, nežijící, popis, biografie, datum úmrtí, život, národnost, osobnost, národnost, Gustav Mahler, kde se narodil Gustav Mahler?, hudba, místo narození, lexikon, wikipedie, kdo je Gustav Mahler?

Pojem Gustav Mahler je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Gustav Mahler v následujících zdrojích

Najít pojem Gustav Mahler ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Gustav Mahler ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Gustav Mahler ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Gustav Mahler ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Gustav Mahler ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Gustav Mahler například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Gustav Mahler? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Gustav Mahler? Kdy se narodil Gustav Mahler? Kde se narodil Gustav Mahler? Kdy zemřel Gustav Mahler? Gustav Mahler se nachází v sekci Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Gustav Mahler třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gustav Mahler i v jiné kategorii než je hudba.