Kdo je to?
Kdo byl Gustav Mahler? Životopis Gustav Mahler, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Gustav Mahler

Kdo byl Gustav Mahler? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Gustav Mahler byl významný hudební skladatel a světově proslulý dirigent. Patřil k nejvýznamnějším skladatelům klasické hudby Rakousko – Uherska. Jeho tvorba byla inspirována také lidovou a židovskou hudbou.
Již v mládí začal pracovat jako dirigent, působil ve významných evropských městech a stal se ředitelem Vídeňské státní opery a šéfdirigentem Vídeňské filharmonie. Později se Gustav Mahler stal hlavním dirigentem newyorské Metropolitní opery.Kdo byl Gustav Mahler? Životopis Gustav Mahler, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Gustav Mahler

Národnost: česká
Datum narození: 7. července 1860
Místo narození: Kaliště
Datum úmrtí: 18. května 1911

Tento text (Gustav Mahler) můžete samozřejmě sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Sledge hokej? Víte co je Hrdinství? Pamatujete si definici pojmu Habakuk? Vzpomněli byste si co označuje výraz Právní norma?

Klíčová slova: život, osobnosti, hudba, Gustav Mahler, životopis, narození, nežijící, biografie, wiki, národnost, lexikon, kdo to je, popis, Kdy zemřel Gustav Mahler, datum narození, Gustav Mahler

Pojem Gustav Mahler je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Gustav Mahler zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Gustav Mahler na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Gustav Mahler ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Gustav Mahler na Google.cz

Hledat frázi Gustav Mahler ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Gustav Mahler ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Gustav Mahler například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Gustav Mahler

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Gustav Mahler? Kdy se narodil Gustav Mahler? Kde se narodil Gustav Mahler? Kdy zemřel Gustav Mahler? Gustav Mahler patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, sluchátka černá, gustav Mahler, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Gustav Mahler řekněme například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gustav Mahler i v jiné kategorii než je hudba.