Kdo je to?
Kdo je Sarah Jessica Parker? Životopis Sarah Jessica Parker, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Sarah Jessica Parker?

Kdo je Sarah Jessica Parker? Životopis, informace, biografie, herectví

Sarah Jessica Parker je americká seriálová a filmová herečka, producentka, čtyřnásobná držitelka ceny Zlatý glóbus a dvojnásobná držitelka ceny Emmy, která se nejvíce proslavila rolí Carrie v seriálu Sex ve městě. Parker se narodila ve městě Nelsonville ve státě Ohio v USA do rodiny obchodníka a měla dalších 8 sourozenců. Od mala se Sarah věnovala baletu a již v 8 letech se poprvé objevila v televizním pořadu Andersenovy pohádky. O tři roky později si zahrála v New Yorku v divadle Broadway v muzikálu Annie, kde hrála hlavní roli. V televizi se proslavila v seriálu pro mladistvé Square Pegs, kde účinkovala v letech 1982-83. V roce 1986 hrála v seriálu Equal Justice. Později se objevila v seriálu Glee (2012), Rozvod (2018-19), A jak to bylo dál... (2020-21).
Parker debutovala ve filmu roku 1985 snímkem Holky se chtějí bavit taky (1985). Následovaly filmy Malý navigátor (1986), Líbánky v Las Vegas (1992), Na dostřel (1993), Ed Wood (1994), Rapsodie v Miami (1995), Klub odložených žen, Zkouška ohněm, Mars útočí (1996), Sex ve městě (1998), Sex ve městě – Loučení (2004), Lemra líná (2006), Sex ve městě (2008), Sex ve městě 2 (2010), Šťastný Nový rok (2011) a další.
Nejvíce se Sarah Jessica Parker proslavila v americkém televizním seriálu Sex ve městě, kde hrála jednu z hlavních postav (Carrie). V seriálu působila v letech 1998-2004 v šesti sériích. V letech 2000, 20001, 2002 a 2004 získala za svou roli v seriálu cenu Zlatý glóbus (kategorie Nejlepší herečka v seriálu).
Je vdaná za herce Matthewa Brodericka, kterého si vzala roku 1997.Kdo je Sarah Jessica Parker? Životopis Sarah Jessica Parker, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Sarah Jessica Parker

Národnost: americká
Datum narození: 25. 3. 1965
Místo narození: Nelsonville, Ohio, USA

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Sarah Jessica Parker sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Moka káva? Vzpomenete si na definici slova Gorgonzola? Vzpomněli byste si na význam slova Rekord? Vzpomněli byste si na význam slova Droždí?

Klíčová slova: herectví, herectví, popis, vysvětlení, informace, osobnost, kdy se narodila Sarah Jessica Parker?, národnost, život, kde se narodila Sarah Jessica Parker?, Sarah Jessica Parker, wiki, wikipedie, lexikon, zajímavosti, kdo je Sarah Jessica Parker?

Pojem Sarah Jessica Parker je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Sarah Jessica Parker

Hledejte bez špehování slovo Sarah Jessica Parker ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Sarah Jessica Parker na Youtube

Zkusit najít pojem Sarah Jessica Parker ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Sarah Jessica Parker ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Sarah Jessica Parker ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sarah Jessica Parker například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Sarah Jessica Parker

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Sarah Jessica Parker? Kdy se narodila Sarah Jessica Parker? Kde se narodila Sarah Jessica Parker? Sarah Jessica Parker je v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Sarah Jessica Parker dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Sarah Jessica Parker i v jiné kategorii než je herectví.