Kdo je to?
Kdo je Bob Woodward? Životopis Bob Woodward, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Kdo je Bob Woodward?

Kdo je Bob Woodward? Životopis, informace, biografie, novináři

Bob Woodward je americký novinář, investigativec, známý především z aféry Watergate.
Zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl vydat na novinářskou dráhu. Vystudoval práva na Yaleu a nastoupil k námořnictvu. Poté se však přece jen rozhodl pro cestu žurnalistiky.
Jeho hvězdná chvíle přišla v roce 1971, kdy nastoupil do redakce The Washington Post. Spolu s kolegou Carlem Bernsteinem se zaměřil na investigaci v případu pokusu o nasazení odposlechů do sídla Demokratické strany před prezidentskými volbami. Vyšetřování, série indicií a tajemný zdroj z FBI brzo dovedly novináře na stopu jedné z největší politických kauz vůbec - Watergate. Republikánská strana se pokoušela dosáhnout znovuzvolení svého kandidáta na prezidenta Richarda Nixona všemi dostupnými prostředky, a to i těmi nelegálními a nemorálními. Existovaly tajné peněžní fondy sloužící k diskreditaci Demokratické strany, došlo ke zmíněnému vloupání do demokratických kanceláří s cílem nasadit odposlechy, prezident prokazatelně lhal veřejnosti a odmítal spolupracovat se Senátem při vyšetřování atd. Skandální zprávy se kupily jedna na druhou a nakonec vedly k rezignaci Richarda Nixona na úřad prezidenta USA.
Bob Woodward a Carl Berstein obdrželi za svou mimořádnou investigativní práci v roce 1973 Pullitzerovu cenu.
Woodward se stal ikonou investigativní žurnalistiky, ani jemu se však v pozdějších letech nevyhýbaly skandály. Zřejmě nejznámější kauza je z doby po 11. září, kdy podporoval americkou administrativu v invazi do Iráku se sebejistým tvrzením, že Irák drží zbraně hromadného ničení. Tato informace se později ukázala jako nepravdivá. Často je též kritizován za uvádění neověřitelných informací od anonymních zdrojů.
Je autorem mnoha knih. Některé z nich se věnují aféře Watergate a prezidentu Nixonovi (All the Prezident´s Men, 1974; The Final Days, 1976), mnoho se jich zabývá érou prezidentství George Bushe mladšího (Bush at War, 2002; Plan of Attack, 2004 aj.). Jedna z jeho posledních knih, která vzbudila velký rozruch, rozvíjela téma Donalda Trumpa v Bílém domě - Fear: Trump in the White House (2018).
O aféře Watergate a podílu Boba Woodwarda na jejím odhalení byl v roce 1976 natočen film Všichni prezidentovi muži.Kdo je Bob Woodward? Životopis Bob Woodward, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Základní informace o osobě Bob Woodward

Národnost: americká
Datum narození: 26. března 1943
Místo narození: Illinois

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Bob Woodward? s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Feed? Víte, co je to Fuzzy logic? Vzpomněli byste si co označuje výraz Cider? Rozumíte pojmu Granit?

Klíčová slova: Bob Woodward, wikipedie, biografie, kdy se narodil Bob Woodward?, zajímavosti, lexikon, osobnost, osobnosti, informace, Bob Woodward, životopis, kdo je Bob Woodward?, novináři, život, wiki, datum narození

Pojem Bob Woodward je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Bob Woodward hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít heslo Bob Woodward ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Bob Woodward ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Bob Woodward ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Bob Woodward v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bob Woodward ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Bob Woodward například ve Wikipedii, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Bob Woodward? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Bob Woodward? Kdy se narodil Bob Woodward? Kde se narodil Bob Woodward? Bob Woodward patří do sekce Novináři

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Bob Woodward třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bob Woodward i v jiné kategorii než je novináři.