Kdo je to?
Kdo je Bob Woodward? Životopis Bob Woodward, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Bob Woodward

Kdo je Bob Woodward? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, novináři

Bob Woodward je americký novinář, investigativec, známý především z aféry Watergate.
Zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl vydat na novinářskou dráhu. Vystudoval práva na Yaleu a nastoupil k námořnictvu. Poté se však přece jen rozhodl pro cestu žurnalistiky.
Jeho hvězdná chvíle přišla v roce 1971, kdy nastoupil do redakce The Washington Post. Spolu s kolegou Carlem Bernsteinem se zaměřil na investigaci v případu pokusu o nasazení odposlechů do sídla Demokratické strany před prezidentskými volbami. Vyšetřování, série indicií a tajemný zdroj z FBI brzo dovedly novináře na stopu jedné z největší politických kauz vůbec - Watergate. Republikánská strana se pokoušela dosáhnout znovuzvolení svého kandidáta na prezidenta Richarda Nixona všemi dostupnými prostředky, a to i těmi nelegálními a nemorálními. Existovaly tajné peněžní fondy sloužící k diskreditaci Demokratické strany, došlo ke zmíněnému vloupání do demokratických kanceláří s cílem nasadit odposlechy, prezident prokazatelně lhal veřejnosti a odmítal spolupracovat se Senátem při vyšetřování atd. Skandální zprávy se kupily jedna na druhou a nakonec vedly k rezignaci Richarda Nixona na úřad prezidenta USA.
Bob Woodward a Carl Berstein obdrželi za svou mimořádnou investigativní práci v roce 1973 Pullitzerovu cenu.
Woodward se stal ikonou investigativní žurnalistiky, ani jemu se však v pozdějších letech nevyhýbaly skandály. Zřejmě nejznámější kauza je z doby po 11. září, kdy podporoval americkou administrativu v invazi do Iráku se sebejistým tvrzením, že Irák drží zbraně hromadného ničení. Tato informace se později ukázala jako nepravdivá. Často je též kritizován za uvádění neověřitelných informací od anonymních zdrojů.
Je autorem mnoha knih. Některé z nich se věnují aféře Watergate a prezidentu Nixonovi (All the Prezident´s Men, 1974; The Final Days, 1976), mnoho se jich zabývá érou prezidentství George Bushe mladšího (Bush at War, 2002; Plan of Attack, 2004 aj.). Jedna z jeho posledních knih, která vzbudila velký rozruch, rozvíjela téma Donalda Trumpa v Bílém domě - Fear: Trump in the White House (2018).
O aféře Watergate a podílu Boba Woodwarda na jejím odhalení byl v roce 1976 natočen film Všichni prezidentovi muži.Kdo je Bob Woodward? Životopis Bob Woodward, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Hlavní data o osobě Bob Woodward

Národnost: americká
Datum narození: 26. března 1943
Místo narození: Illinois

Tento text (Bob Woodward) můžete samozřejmě sdílet s přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Spíž? Znáte definici termínu Betlémská hvězda? Vzpomněli byste si co označuje výraz Aforismus? Pamatujete si definici pojmu Princip?

Klíčová slova: Bob Woodward, osobnost, osobnosti, popis, narození, vysvětlení, kdy se narodil Bob Woodward?, wiki, wikipedie, zajímavosti, místo narození, život, Bob Woodward, novináři, datum narození, kdo je Bob Woodward?

Pojem Bob Woodward je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat termín Bob Woodward ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Bob Woodward ve Wikislovníku

Najít heslo Bob Woodward na Google obrázcích

Najít heslo Bob Woodward na Google.cz

Hledat výraz Bob Woodward ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bob Woodward například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Bob Woodward? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Bob Woodward? Kdy se narodil Bob Woodward? Kde se narodil Bob Woodward? Bob Woodward patří do kategorie Novináři

Text vytvořen pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Bob Woodward dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bob Woodward i v jiné kategorii než je novináři.