Kdo je to?
Kdo je Bob Woodward? Životopis Bob Woodward, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Kdo je Bob Woodward?

Kdo je Bob Woodward? Životopis, informace, biografie, novináři

Bob Woodward je americký novinář, investigativec, známý především z aféry Watergate.
Zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl vydat na novinářskou dráhu. Vystudoval práva na Yaleu a nastoupil k námořnictvu. Poté se však přece jen rozhodl pro cestu žurnalistiky.
Jeho hvězdná chvíle přišla v roce 1971, kdy nastoupil do redakce The Washington Post. Spolu s kolegou Carlem Bernsteinem se zaměřil na investigaci v případu pokusu o nasazení odposlechů do sídla Demokratické strany před prezidentskými volbami. Vyšetřování, série indicií a tajemný zdroj z FBI brzo dovedly novináře na stopu jedné z největší politických kauz vůbec - Watergate. Republikánská strana se pokoušela dosáhnout znovuzvolení svého kandidáta na prezidenta Richarda Nixona všemi dostupnými prostředky, a to i těmi nelegálními a nemorálními. Existovaly tajné peněžní fondy sloužící k diskreditaci Demokratické strany, došlo ke zmíněnému vloupání do demokratických kanceláří s cílem nasadit odposlechy, prezident prokazatelně lhal veřejnosti a odmítal spolupracovat se Senátem při vyšetřování atd. Skandální zprávy se kupily jedna na druhou a nakonec vedly k rezignaci Richarda Nixona na úřad prezidenta USA.
Bob Woodward a Carl Berstein obdrželi za svou mimořádnou investigativní práci v roce 1973 Pullitzerovu cenu.
Woodward se stal ikonou investigativní žurnalistiky, ani jemu se však v pozdějších letech nevyhýbaly skandály. Zřejmě nejznámější kauza je z doby po 11. září, kdy podporoval americkou administrativu v invazi do Iráku se sebejistým tvrzením, že Irák drží zbraně hromadného ničení. Tato informace se později ukázala jako nepravdivá. Často je též kritizován za uvádění neověřitelných informací od anonymních zdrojů.
Je autorem mnoha knih. Některé z nich se věnují aféře Watergate a prezidentu Nixonovi (All the Prezident´s Men, 1974; The Final Days, 1976), mnoho se jich zabývá érou prezidentství George Bushe mladšího (Bush at War, 2002; Plan of Attack, 2004 aj.). Jedna z jeho posledních knih, která vzbudila velký rozruch, rozvíjela téma Donalda Trumpa v Bílém domě - Fear: Trump in the White House (2018).
O aféře Watergate a podílu Boba Woodwarda na jejím odhalení byl v roce 1976 natočen film Všichni prezidentovi muži.Kdo je Bob Woodward? Životopis Bob Woodward, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Hlavní data o osobě Bob Woodward

Národnost: americká
Datum narození: 26. března 1943
Místo narození: Illinois

Sdílejte tuto stránku s osobností Bob Woodward s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Feed? Vzpomenete si na definici slova Kosmatice? Vzpomněli byste si co označuje výraz Arachnofobie? Vzpomněli byste si na význam slova Frisco?

Klíčová slova: kde se narodil Bob Woodward?, osobnosti, informace, Bob Woodward, datum narození, život, kdy se narodil Bob Woodward?, wikipedie, novináři, lexikon, národnost, biografie, novináři, kdo je Bob Woodward?, popis, narození

Pojem Bob Woodward je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Bob Woodward hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat termín Bob Woodward ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bob Woodward ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Bob Woodward v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Bob Woodward ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bob Woodward například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Bob Woodward? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Bob Woodward? Kdy se narodil Bob Woodward? Kde se narodil Bob Woodward? Bob Woodward se nachází v kategorii Novináři

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Bob Woodward dejme tomu třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bob Woodward i v jiné kategorii než je novináři.