Kdo je to?
Kdo je Bob Woodward? Životopis Bob Woodward, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Kdo je Bob Woodward?

Kdo je Bob Woodward? Životopis, informace, biografie, novináři

Bob Woodward je americký novinář, investigativec, známý především z aféry Watergate.
Zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl vydat na novinářskou dráhu. Vystudoval práva na Yaleu a nastoupil k námořnictvu. Poté se však přece jen rozhodl pro cestu žurnalistiky.
Jeho hvězdná chvíle přišla v roce 1971, kdy nastoupil do redakce The Washington Post. Spolu s kolegou Carlem Bernsteinem se zaměřil na investigaci v případu pokusu o nasazení odposlechů do sídla Demokratické strany před prezidentskými volbami. Vyšetřování, série indicií a tajemný zdroj z FBI brzo dovedly novináře na stopu jedné z největší politických kauz vůbec - Watergate. Republikánská strana se pokoušela dosáhnout znovuzvolení svého kandidáta na prezidenta Richarda Nixona všemi dostupnými prostředky, a to i těmi nelegálními a nemorálními. Existovaly tajné peněžní fondy sloužící k diskreditaci Demokratické strany, došlo ke zmíněnému vloupání do demokratických kanceláří s cílem nasadit odposlechy, prezident prokazatelně lhal veřejnosti a odmítal spolupracovat se Senátem při vyšetřování atd. Skandální zprávy se kupily jedna na druhou a nakonec vedly k rezignaci Richarda Nixona na úřad prezidenta USA.
Bob Woodward a Carl Berstein obdrželi za svou mimořádnou investigativní práci v roce 1973 Pullitzerovu cenu.
Woodward se stal ikonou investigativní žurnalistiky, ani jemu se však v pozdějších letech nevyhýbaly skandály. Zřejmě nejznámější kauza je z doby po 11. září, kdy podporoval americkou administrativu v invazi do Iráku se sebejistým tvrzením, že Irák drží zbraně hromadného ničení. Tato informace se později ukázala jako nepravdivá. Často je též kritizován za uvádění neověřitelných informací od anonymních zdrojů.
Je autorem mnoha knih. Některé z nich se věnují aféře Watergate a prezidentu Nixonovi (All the Prezident´s Men, 1974; The Final Days, 1976), mnoho se jich zabývá érou prezidentství George Bushe mladšího (Bush at War, 2002; Plan of Attack, 2004 aj.). Jedna z jeho posledních knih, která vzbudila velký rozruch, rozvíjela téma Donalda Trumpa v Bílém domě - Fear: Trump in the White House (2018).
O aféře Watergate a podílu Boba Woodwarda na jejím odhalení byl v roce 1976 natočen film Všichni prezidentovi muži.Kdo je Bob Woodward? Životopis Bob Woodward, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Hlavní data o osobě Bob Woodward

Národnost: americká
Datum narození: 26. března 1943
Místo narození: Illinois

Tento text (Bob Woodward) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Feed? Víte co je Pólo? Vzpomněli byste si co označuje výraz Facebook? Vzpomněli byste si co označuje výraz Srážková daň?

Klíčová slova: místo narození, životopis, wiki, kde se narodil Bob Woodward?, zajímavosti, život, osobnost, biografie, novináři, národnost, popis, narození, vysvětlení, datum narození, kdy se narodil Bob Woodward?, novináři

Pojem Bob Woodward je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Bob Woodward

Najít výraz Bob Woodward v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Bob Woodward ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bob Woodward ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Bob Woodward ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Bob Woodward ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bob Woodward například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Bob Woodward

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Bob Woodward? Kdy se narodil Bob Woodward? Kde se narodil Bob Woodward? Bob Woodward patří do kategorie Novináři

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Bob Woodward řekněme například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bob Woodward i v jiné kategorii než je novináři.