Kdo je to?
Kdo byl Patrick Ryan? Životopis Patrick Ryan, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Patrick Ryan

Kdo byl Patrick Ryan? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Patrick Ryan byl anglický spisovatel, prozaik, novinář a scénárista, autor slavného protiválečného románu Jak jsem vyhrál válku.
Patrick se narodil v roce 1916 (přesnější informace nemá ani anglická Wikipedie, ani umělá inteligence) na britském ostrově Wight irským rodičům. Vystudoval Haberdashers’ Aske’s Boys’ School. Za druhé světové války sloužil na frontě a zúčastnil se postupně bojů v Severní Africe, Itálii i Řecku. Po válce se odstěhoval do Leedsu, kde v 50. letech pracoval v továrně. V 60. letech se stal vrchním poštmistrem ve městě Harrogate v New Yorkshiru. Tou dobou také začal psát pro humoristický časopis Punch. Později psal i pro Playboy a Holiday. Jeho první kniha se jmenovala Jak jsem vyhrál válku a jedná se o satirický román zesměšňující druhou světovou válku. Tento román-prvotina se nakonec stala nejúspěšnější knihou tohoto spisovatele. Je evidentní, že se inspiroval svými vlastními zážitky z války, jelikož dílo se odehrává zpočátku ve Velké Británii, potom v Severní Africe, Itálii a Řecku a končí v nacistickém Německu. Hlavním hrdinou je intelektuál Ernest Goodbody, který se neblahou shodou okolností stane vojákem, a dokonce důstojníkem. Goodbody vypráví ze svého úhlu pohledu, jak byl ve válce statečný. Pravdou ale je, že byl spíše „antihrdinou“ a poměrně záhy se stal postrachem pro všechny své podřízené. Kniha byla i úspěšně zfilmována, režie se ujal Richard Lester a v hlavní roli exceloval Michael Crawford. Zajímavé je, že do filmu byl obsazen i John Lennon, a to do vedlejší role vojína Gripweeda. Do češtinu knihu přeložil František Vrba a vyšla poprvé roku 1973.
Ostatní díla zatím nebyla do češtiny přeložena, a tak si je mohou čtenáři přečíst alespoň v angličtině: Hubert Calendar Counts his Blessings (1965); How I Became a Yorkshireman (1967) - jedná se o autobiografický román vycházející z jeho zážitků z Yorkshiru; Clancy, My Friend, My Friend (1969).Kdo byl Patrick Ryan? Životopis Patrick Ryan, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní informace o osobě Patrick Ryan

Národnost: anglická
Datum narození: 1916
Místo narození: ostrov Wight (Velká Británie)
Datum úmrtí: 1989

Líbí se stručný životopis s osobou Patrick Ryan? Pak se podělte s kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Borax? Víte, co je to Saltimbocca? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kartel? Rozumíte pojmu Jurta?

Klíčová slova: kdo to je, kdy se narodil Patrick Ryan?, literatura, vysvětlení, datum úmrtí, zajímavosti, lexikon, Kdy zemřel Patrick Ryan, národnost, kdo je Patrick Ryan?, Patrick Ryan, kde se narodil Patrick Ryan?, osobnosti, biografie, popis, literatura

Pojem Patrick Ryan je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Patrick Ryan v následujících zdrojích

Hledat pojem Patrick Ryan ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Patrick Ryan ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Patrick Ryan ve Wikipedii

Najít pojem Patrick Ryan v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Patrick Ryan ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Patrick Ryan například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Patrick Ryan? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo byl Patrick Ryan? Kdy se narodil Patrick Ryan? Kde se narodil Patrick Ryan? Kdy zemřel Patrick Ryan? Patrick Ryan se nachází v kategorii Literatura

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Patrick Ryan dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Patrick Ryan i v jiné kategorii než je literatura.