Kdo je to?
Kdo je Robert Fulghum? Životopis Robert Fulghum, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Robert Fulghum

Kdo je Robert Fulghum? Životopis, informace, biografie, literatura

Robert Fulghum je americký spisovatel, filozof, učitel, zpěvák a malíř.
Robert Fulghum se narodil 4. června 1937 ve městě Waco v Texasu, kde strávil celé dětství a vystudoval základní a střední školu. Potom nastoupil na Baylorovu univerzitu, kde získal titul bakalář umění. Bakalářský titul v náboženském směru získal i na Star King School a byl také vysvěcen na kněze (unitářského). Kněžství se aktivně věnoval a sloužil mše unitářské církve. Potom se stal slavným hned svou první knihou, sbírkou esejí s názvem: Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské škole, a s podtitulem: Neobyčejné přemýšlení o obyčejných věcech, která vyšla roku 1988 a stala se bestsellerem, na tomto umístění se jen v USA držela 2 roky. Byla přeložena do mnoha světových jazyků, češtinu nevyjímaje. Robert Fulghum spolupracoval také s televizí, kdy byl za svou práci navržen na Cenu Grammy, rovněž se proslavil jako řečník na mnoha amerických i evropských univerzitách. Pravidelně jezdí do České republiky, kterou si doslova oblíbil, účastnil se knižního veletrhu Svět knihy v Praze i Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě, byl hostem Marka Ebena v pořadu Na plovárně. Ač má neuvěřitelné znalosti a dovednosti, přesto zůstává skromným a sám o sobě tvrdí, že se vše naučil až školou života.
Byl 3x ženatý, jeho první žena se jmenovala Marcia McClellan, druhá žena byla Lynn Edwards a třetí ženou pak byla Willow Bader. Má dohromady 4 děti - Christian, Hunter, Molly, Hunter S. Fulgham je také spisovatelem, a 6 vnoučat.
Žije střídavě v Moab v USA a na Krétě.
Jeho knihy jsou tolik poutavé a čtivé zejména proto, že píše o obyčejných věcech, kterých si obvykle ani nevšimneme. Oni jim však vdechne život a najednou jsou zajímavé. Všechny knihy jsou psány nejvíce jako fejetony, mají pobavit i poučit, ale nenásilnou formou. Robert Fulghum je prostě spisovatel, který se sice spisovatelem nenarodil, dospěl k literární tvorbě až kolem 50. roku života, kdy už měl jasno o svém bytí, milovanou ženu a děti a spisovatelství je pro něj jakousi třešničkou na dortu - tedy na dortu života.Kdo je Robert Fulghum? Životopis Robert Fulghum, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě Robert Fulghum

Národnost: americká
Datum narození: 4. 6. 1937
Místo narození: Waco, Texas (USA)

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Robert Fulghum sdílet s ostatnímiprostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu SIPO? Znáte definici termínu Moderní pětiboj? Vzpomněli byste si co označuje výraz Ascites? Pamatujete si definici pojmu Promoce?

Klíčová slova: národnost, Robert Fulghum, kdy se narodil Robert Fulghum?, vysvětlení, wiki, literatura, Robert Fulghum, osobnost, místo narození, literatura, osobnosti, kdo je Robert Fulghum?, informace, biografie, kde se narodil Robert Fulghum?, životopis

Pojem Robert Fulghum je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledejte bez špehování slovo Robert Fulghum ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Robert Fulghum na Youtube

Vyhledat pojem Robert Fulghum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Robert Fulghum ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Robert Fulghum na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Robert Fulghum například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Životopis, kdo je Robert Fulghum? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Robert Fulghum? Kdy se narodil Robert Fulghum? Kde se narodil Robert Fulghum? Robert Fulghum patří do sekce Literatura

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Robert Fulghum dejme tomu třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Robert Fulghum i v jiné kategorii než je literatura.