Kdo je to?
Kdo je to Petr Pithart? Životopis Petr Pithart, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Petr Pithart?

Kdo je to Petr Pithart? Stručný životopis

Petr Pithart je dlouholetý politik, působící v mnoha různých funkcích. Je bývalým členem KSČ (vystoupil v roce 1968), v době normalizace psal samizdatová díla a podepsal také Chartu 77. Stal se členem KDU-ČSL, působil také jako federativní předseda české vlády a předseda a místopředseda Senátu ČR. Po roce 1989 byl poslancem FS, kde reprezentoval Občanské fórum, později také jako politik za Občanské hnutí. Kdy ž OH ve volbách neuspělo, odešel na čas z politiky. Po návratu se stal senátorem za KDU – ČSL. V roce 2003 ohlásil svou kandidaturu na prezidenta republiky, nebyl však úspěšný. Kromě výkonu politických funkcí byl také docentem Právnické fakulty UK a vedoucím Katedry politologie a sociologie, současně působil i na Středoevropské univerzitě. Podporou česko-německých vztahů se věnoval jako člen a předseda Společnosti Bernarda Bolzana.Kdo je to Petr Pithart? Životopis Petr Pithart, lidé, osobnosti z politici

Hlavní data o osobě Petr Pithart

Národnost: česká
Datum narození: 2. ledna 1941
Místo narození: Kladno

Sdílejte tuto stránku s osobností Petr Pithart s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Xantan E 415? Víte co je Odpočet DPH? Vzpomenete si na definici slova Audiokniha? Vzpomněli byste si co označuje výraz Ketóza?

Klíčová slova: etymologie, politici, slovo, definice, synonymum, popis, význam pojmu, původ slova, Petr Pithart, přesný výraz, popis, wiki, co znamená, odborný výraz, termín, přesný význam

Pojem Petr Pithart je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat termín Petr Pithart ve Wikislovníku

Zkusit najít Petr Pithart ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Petr Pithart na Youtube

Vyhledat heslo Petr Pithart ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Pithart například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Petr Pithart? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Petr Pithart? Kdo to byl Petr Pithart? Kdy se narodil Petr Pithart? Kde se narodil Petr Pithart? Petr Pithart je v sekci politici. Sepsáno redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Petr Pithart dejme tomu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Pithart i v jiné kategorii než je politici.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?