Kdo je to?
Kdo je to Petr Pithart? Životopis Petr Pithart, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Petr Pithart?

Kdo je to Petr Pithart? Stručný životopis

Petr Pithart je dlouholetý politik, působící v mnoha různých funkcích. Je bývalým členem KSČ (vystoupil v roce 1968), v době normalizace psal samizdatová díla a podepsal také Chartu 77. Stal se členem KDU-ČSL, působil také jako federativní předseda české vlády a předseda a místopředseda Senátu ČR. Po roce 1989 byl poslancem FS, kde reprezentoval Občanské fórum, později také jako politik za Občanské hnutí. Kdy ž OH ve volbách neuspělo, odešel na čas z politiky. Po návratu se stal senátorem za KDU – ČSL. V roce 2003 ohlásil svou kandidaturu na prezidenta republiky, nebyl však úspěšný. Kromě výkonu politických funkcí byl také docentem Právnické fakulty UK a vedoucím Katedry politologie a sociologie, současně působil i na Středoevropské univerzitě. Podporou česko-německých vztahů se věnoval jako člen a předseda Společnosti Bernarda Bolzana.Kdo je to Petr Pithart? Životopis Petr Pithart, lidé, osobnosti z politici

Základní informace o osobě Petr Pithart

Národnost: česká
Datum narození: 2. ledna 1941
Místo narození: Kladno

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Petr Pithart? s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Fibrom? Rozumíte pojmu Gurmar? Vzpomenete si na definici slova Akvadukt? Znáte pojem Tetanie?

Klíčová slova: přesný význam, termín, popis, význam slova, synonymum, význam pojmu, odborný výraz, slovo, etymologie, lexikon, co znamená, co je to Petr Pithart?, vysvětlení, heslo, původ slova, politici

Pojem Petr Pithart je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít Petr Pithart ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Petr Pithart ve Wikislovníku

Najít pojem Petr Pithart ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petr Pithart ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Pithart například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Petr Pithart?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Petr Pithart? Kdo to byl Petr Pithart? Kdy se narodil Petr Pithart? Kde se narodil Petr Pithart? Petr Pithart je v kategorii politici. Text vytvořen pro server Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Petr Pithart například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Pithart i v jiné kategorii než je politici.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?