Kdo je to?
Kdo je to Petr Pithart? Životopis Petr Pithart, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Petr Pithart?

Kdo je to Petr Pithart? Stručný životopis

Petr Pithart je dlouholetý politik, působící v mnoha různých funkcích. Je bývalým členem KSČ (vystoupil v roce 1968), v době normalizace psal samizdatová díla a podepsal také Chartu 77. Stal se členem KDU-ČSL, působil také jako federativní předseda české vlády a předseda a místopředseda Senátu ČR. Po roce 1989 byl poslancem FS, kde reprezentoval Občanské fórum, později také jako politik za Občanské hnutí. Kdy ž OH ve volbách neuspělo, odešel na čas z politiky. Po návratu se stal senátorem za KDU – ČSL. V roce 2003 ohlásil svou kandidaturu na prezidenta republiky, nebyl však úspěšný. Kromě výkonu politických funkcí byl také docentem Právnické fakulty UK a vedoucím Katedry politologie a sociologie, současně působil i na Středoevropské univerzitě. Podporou česko-německých vztahů se věnoval jako člen a předseda Společnosti Bernarda Bolzana.Kdo je to Petr Pithart? Životopis Petr Pithart, lidé, osobnosti z politici

Základní údaje o osobě Petr Pithart

Národnost: česká
Datum narození: 2. ledna 1941
Místo narození: Kladno

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Petr Pithart s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Fibrom? Pamatujete si definici pojmu Rekuperace? Vzpomenete si na definici slova Akvadukt? Vzpomněli byste si co znamená slovo Územní rozhodnutí?

Klíčová slova: termín, popis, lexikon, definice, wiki, kdo je Petr Pithart?, co znamená, etymologie, slovo, Petr Pithart, synonymum, odborný výraz, formulace, přesný význam, význam pojmu, původ slova

Pojem Petr Pithart je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat výraz Petr Pithart v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Petr Pithart ve Wikislovníku

Najít termín Petr Pithart ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Petr Pithart na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Pithart například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Petr Pithart? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Petr Pithart? Kdo to byl Petr Pithart? Kdy se narodil Petr Pithart? Kde se narodil Petr Pithart? Petr Pithart se nachází v kategorii politici. Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Petr Pithart dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Pithart i v jiné kategorii než je politici.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?