Kdo je to?
Kdo je to Petr Pithart? Životopis Petr Pithart, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Petr Pithart?

Kdo je to Petr Pithart? Stručný životopis

Petr Pithart je dlouholetý politik, působící v mnoha různých funkcích. Je bývalým členem KSČ (vystoupil v roce 1968), v době normalizace psal samizdatová díla a podepsal také Chartu 77. Stal se členem KDU-ČSL, působil také jako federativní předseda české vlády a předseda a místopředseda Senátu ČR. Po roce 1989 byl poslancem FS, kde reprezentoval Občanské fórum, později také jako politik za Občanské hnutí. Kdy ž OH ve volbách neuspělo, odešel na čas z politiky. Po návratu se stal senátorem za KDU – ČSL. V roce 2003 ohlásil svou kandidaturu na prezidenta republiky, nebyl však úspěšný. Kromě výkonu politických funkcí byl také docentem Právnické fakulty UK a vedoucím Katedry politologie a sociologie, současně působil i na Středoevropské univerzitě. Podporou česko-německých vztahů se věnoval jako člen a předseda Společnosti Bernarda Bolzana.Kdo je to Petr Pithart? Životopis Petr Pithart, lidé, osobnosti z politici

Základní informace o osobě Petr Pithart

Národnost: česká
Datum narození: 2. ledna 1941
Místo narození: Kladno

Líbí se stručný životopis s osobou Petr Pithart? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín DLNA? Znáte definici termínu Hraška? Vzpomenete si na definici slova Souhvězdí? Pamatujete si definici pojmu Taslan?

Klíčová slova: Petr Pithart, přesný význam, formulace, slovo, popis, definice, popis, pojem, etymologie, informace, přesný výraz, heslo, co znamená, termín, význam pojmu, význam

Pojem Petr Pithart je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo Petr Pithart ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petr Pithart ve Wikimedia Commons

Najít výraz Petr Pithart ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Petr Pithart na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Pithart například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Pithart

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Petr Pithart? Kdo to byl Petr Pithart? Kdy se narodil Petr Pithart? Kde se narodil Petr Pithart? Petr Pithart je v kategorii politici. Sepsáno redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Petr Pithart řekněme například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Pithart i v jiné kategorii než je politici.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?