Kdo je to?
Kdo byl Jiří Grossmann? Životopis Jiří Grossmann, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Jiří Grossmann?

Kdo to byl Jiří Grossmann? Stručný životopis

Jiří Grossmann patřil k našim nejznámějším komikům, textařům, zpěvákům, instrumentalistům, divadelním autorům a humoristům. Po předčasném ukončení studia se věnoval hudbě. Při vystoupeních se spřátelil s Miloslavem Šimkem a z jejich spolupráce vznikly humorné povídky. Po nástupu do divadla Semafor (1968) vystupovali společně s pořadem Návštěvní dny.
Jejich úspěšnou spolupráci ukončila smrt Jiřího Grossmanna, když prohrál v boji s Hodgkinovou chorobou. Hry, vystoupení nebo povídky Šimka a Grossmanna se stále hrají a vydávají a baví již další generace.Kdo byl Jiří Grossmann? Životopis Jiří Grossmann, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Jiří Grossmann

Národnost: česká
Datum narození: 20. červenec 1941
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 5. prosinec 1971

Tento text (Jiří Grossmann) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Hmotný majetek? Víte, co je to Noetika? Rozumíte pojmu Softshell? Rozumíte pojmu Tortelloni?

Klíčová slova: co znamená, přesný výraz, kdo je Jiří Grossmann?, odborný výraz, význam, etymologie, definice, synonymum, význam slova, popis, termín, informace, význam pojmu, wiki, co je to Jiří Grossmann?, hudba

Pojem Jiří Grossmann je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat termín Jiří Grossmann ve Wikislovníku

Hledat heslo Jiří Grossmann v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Jiří Grossmann ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Jiří Grossmann ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Grossmann například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Jiří Grossmann?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jiří Grossmann? Kdo to byl Jiří Grossmann? Kdy se narodil Jiří Grossmann? Kde se narodil Jiří Grossmann? Kdy zemřel Jiří Grossmann? Jiří Grossmann je v kategorii hudba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jiří Grossmann dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Grossmann i v jiné kategorii než je hudba.