Kdo je to?
Kdo byl Jiří Grossmann? Životopis Jiří Grossmann, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Jiří Grossmann?

Kdo to byl Jiří Grossmann? Stručný životopis

Jiří Grossmann patřil k našim nejznámějším komikům, textařům, zpěvákům, instrumentalistům, divadelním autorům a humoristům. Po předčasném ukončení studia se věnoval hudbě. Při vystoupeních se spřátelil s Miloslavem Šimkem a z jejich spolupráce vznikly humorné povídky. Po nástupu do divadla Semafor (1968) vystupovali společně s pořadem Návštěvní dny.
Jejich úspěšnou spolupráci ukončila smrt Jiřího Grossmanna, když prohrál v boji s Hodgkinovou chorobou. Hry, vystoupení nebo povídky Šimka a Grossmanna se stále hrají a vydávají a baví již další generace.Kdo byl Jiří Grossmann? Životopis Jiří Grossmann, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě Jiří Grossmann

Národnost: česká
Datum narození: 20. červenec 1941
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 5. prosinec 1971

Zaujala vás biografie osobnosti Jiří Grossmann? Potom se podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Souhrnné hlášení? Znáte termín Demokracie? Rozumíte pojmu Pragmatismus? Víte, co je to Anekdota?

Klíčová slova: slovo, hudba, kdo to je, přesný výraz, co znamená, formulace, význam pojmu, původ slova, význam slova, význam, popis, přesný význam, odborný výraz, wiki, heslo, popis

Pojem Jiří Grossmann je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Jiří Grossmann zkuste tyto odkazy

Hledat heslo Jiří Grossmann ve Wikipedii

Hledat výraz Jiří Grossmann na Google.cz

Hledat videa s názvem Jiří Grossmann na Youtube

Najít výraz Jiří Grossmann ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Grossmann například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Jiří Grossmann?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Jiří Grossmann? Kdo to byl Jiří Grossmann? Kdy se narodil Jiří Grossmann? Kde se narodil Jiří Grossmann? Kdy zemřel Jiří Grossmann? Jiří Grossmann patří do sekce hudba. Text vytvořen pro server Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Jiří Grossmann řekněme třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Grossmann i v jiné kategorii než je hudba.