Kdo je to?
Kdo byl Jiří Grossmann? Životopis Jiří Grossmann, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Jiří Grossmann?

Kdo byl Jiří Grossmann? Životopis, informace, biografie, hudba

Jiří Grossmann patřil k našim nejznámějším komikům, textařům, zpěvákům, instrumentalistům, divadelním autorům a humoristům. Po předčasném ukončení studia se věnoval hudbě. Při vystoupeních se spřátelil s Miloslavem Šimkem a z jejich spolupráce vznikly humorné povídky. Po nástupu do divadla Semafor (1968) vystupovali společně s pořadem Návštěvní dny.
Jejich úspěšnou spolupráci ukončila smrt Jiřího Grossmanna, když prohrál v boji s Hodgkinovou chorobou. Hry, vystoupení nebo povídky Šimka a Grossmanna se stále hrají a vydávají a baví již další generace.Kdo byl Jiří Grossmann? Životopis Jiří Grossmann, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Jiří Grossmann

Národnost: česká
Datum narození: 20. červenec 1941
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 5. prosinec 1971

Tento text (Jiří Grossmann) můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je Vízum? Znáte definici termínu PageRank? Rozumíte pojmu Datum splatnosti? Pamatujete si definici pojmu Kondolence?

Klíčová slova: kde se narodil Jiří Grossmann?, biografie, Kdy zemřel Jiří Grossmann, zajímavosti, datum narození, osobnosti, život, narození, popis, životopis, nežijící, datum úmrtí, lexikon, wiki, kdy se narodil Jiří Grossmann?, národnost

Pojem Jiří Grossmann je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Jiří Grossmann na Youtube

Zkusit najít výraz Jiří Grossmann v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Jiří Grossmann ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Jiří Grossmann ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Grossmann například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Jiří Grossmann?

Nyní již víte Kdo byl Jiří Grossmann? Kdy se narodil Jiří Grossmann? Kde se narodil Jiří Grossmann? Kdy zemřel Jiří Grossmann? Jiří Grossmann patří do sekce Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Jiří Grossmann kupř. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Grossmann i v jiné kategorii než je hudba.