Kdo je to?
Kdo je Achilles? Životopis Achilles, osobnosti, slavný člověk z kategorie mytologie

Achilles

Kdo je Achilles? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, mytologie

Achilles je bájný hrdina z řeckých pověstí a jedna z hlavních postav Homérovy Iliady. Jeho matkou byla mořská bohyně Thetis pověstná svou krásou, takže se o ni ucházeli i bohové. Nakonec se jeho otcem stal král Péleus, protože se všichni bozi zalekli věštby, dle které bude syn Thetis mocnější než jeho otec. Mladý Achilles měl být potřen božskou ambrózií a získat nezranitelnost, ale Thetis byla během obřadu vyrušena a nestihla potřít patu, která se tak stala jedinou slabinou. Jeho učitelem byl kentaur Cheirón, který byl pověstný hlubokou moudrostí a vychoval několik řeckých hrdinů.
Achilles vyrůstal v hojnosti a stal se z něj skvělý bojovník, proto ho Odysseus přesvědčil, aby se společně s ním vydal na válečné tažení do Troji. Tam bojoval po několik let, ale bitvy byly vyrovnané a ani jedna strana nebyla schopná vyhrát válku. Achilles začal mít spory s králem Agamemnónem o trojskou zajatkyni Bríseovnu a na protest se přestal účastnit bitev. To poškodilo morálku řeckého vojska a trojští obránci začali vítězit. Achillův přítel Patroklos chtěl úpadek zastavit a vypůjčil si hrdinovo brnění, aby povzbudil vojáky. To zpočátku vycházelo, ale poté byl Patroklos zabit trojským princem Hektorem.
Ztráta přítele a touha po pomstě Achilla přesvědčily, aby se znovu zapojil do boje. Podařilo se mu najít Hektora a v souboji ho zabil. Řecké vojsko začalo mít převahu a postoupilo se až k městu. Bitevní vřavy využil další trojský princ Paris a šípem zasáhl Achillovu patu, což do té doby neporazitelnému hrdinovi způsobilo smrtelné zranění.Kdo je Achilles? Životopis Achilles, osobnosti, slavný člověk z kategorie mytologie

Základní informace o osobě Achilles

Národnost: řecká

Líbí se stručný životopis s osobou Achilles? Pak se podělte s vaším okruhem známých osob na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Ringo? Víte, co je to USB hub? Vzpomněli byste si co znamená slovo Jaterní encefalopatie? Rozumíte pojmu Hrdobec?

Klíčová slova: lexikon, osobnosti, život, osobnost, zajímavosti, mytologie, wikipedie, životopis, národnost, Achilles, popis, Achilles, vysvětlení, informace, kdo je Achilles?, wiki

Pojem Achilles je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Achilles v dalších zdrojích

Hledat pojem Achilles ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Achilles ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Achilles ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Achilles na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Achilles ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Achilles například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Achilles

Nyní již víte Kdo je to Achilles? Achilles patří do sekce Mytologie

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Achilles např. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Achilles i v jiné kategorii než je mytologie.