Kdo je to?
Kdo je Achilles? Životopis Achilles, osobnosti, slavný člověk z kategorie mytologie

Kdo je Achilles?

Kdo je Achilles? Životopis, informace, biografie, mytologie

Achilles je bájný hrdina z řeckých pověstí a jedna z hlavních postav Homérovy Iliady. Jeho matkou byla mořská bohyně Thetis pověstná svou krásou, takže se o ni ucházeli i bohové. Nakonec se jeho otcem stal král Péleus, protože se všichni bozi zalekli věštby, dle které bude syn Thetis mocnější než jeho otec. Mladý Achilles měl být potřen božskou ambrózií a získat nezranitelnost, ale Thetis byla během obřadu vyrušena a nestihla potřít patu, která se tak stala jedinou slabinou. Jeho učitelem byl kentaur Cheirón, který byl pověstný hlubokou moudrostí a vychoval několik řeckých hrdinů.
Achilles vyrůstal v hojnosti a stal se z něj skvělý bojovník, proto ho Odysseus přesvědčil, aby se společně s ním vydal na válečné tažení do Troji. Tam bojoval po několik let, ale bitvy byly vyrovnané a ani jedna strana nebyla schopná vyhrát válku. Achilles začal mít spory s králem Agamemnónem o trojskou zajatkyni Bríseovnu a na protest se přestal účastnit bitev. To poškodilo morálku řeckého vojska a trojští obránci začali vítězit. Achillův přítel Patroklos chtěl úpadek zastavit a vypůjčil si hrdinovo brnění, aby povzbudil vojáky. To zpočátku vycházelo, ale poté byl Patroklos zabit trojským princem Hektorem.
Ztráta přítele a touha po pomstě Achilla přesvědčily, aby se znovu zapojil do boje. Podařilo se mu najít Hektora a v souboji ho zabil. Řecké vojsko začalo mít převahu a postoupilo se až k městu. Bitevní vřavy využil další trojský princ Paris a šípem zasáhl Achillovu patu, což do té doby neporazitelnému hrdinovi způsobilo smrtelné zranění.Kdo je Achilles? Životopis Achilles, osobnosti, slavný člověk z kategorie mytologie

Základní informace o osobě Achilles

Národnost: řecká

Líbí se stručný životopis s osobou Achilles? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Internát? Znáte termín Avantgarda? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pólo? Víte, co je to Purin?

Klíčová slova: mytologie, život, životopis, Achilles, wikipedie, národnost, lexikon, mytologie, kdo je Achilles?, vysvětlení, informace, Achilles, zajímavosti, wiki, osobnost, popis

Pojem Achilles je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat frázi Achilles ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Achilles na Youtube

Zkusit najít Achilles v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Achilles ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Achilles ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Achilles například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Google obrázcích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Achilles?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Achilles? Achilles patří do kategorie Mytologie

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Achilles třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Achilles i v jiné kategorii než je mytologie.