Kdo je to?
Kdo je to, byl Vodník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Vodník? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Vodník?

Co znamená a jaký je význam slova Vodník?

Vodník nebo také hastrman je nadpřirozená bytost vyskytující se v pověstech a pohádkách. Vodník bývá většinou zlý, někdy výjimečně i hodný, ale obecně žije někde v rybníku nebo v mlýnském náhonu, stahuje lidi do vody, topí je a jejich dušičky uchovává v hrníčcích. Bývá oblečený v zeleném, ze šosu mu neustále kape voda, někdy má schopnost proměnit se v některé vodní živočichy jako ryby nebo žáby. Známý je vodník ze stejnojmenné Erbenovy balady.Kdo je to, byl Vodník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Vodník? Lidé, nadpřirozené

Tento text (Vodník) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Bulimie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Korelace? Víte, co je to Polemika? Znáte termín Akryl?

Klíčová slova: informace, termín, význam pojmu, původ slova, slovo, definice, lexikon, přesný výraz, co znamená, vysvětlení, heslo, formulace, nadpřirozené, význam, kdo to je, odborný výraz

Pojem Vodník je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Vodník

Vyhledat termín Vodník ve Wikipedii

Hledat heslo Vodník ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Vodník v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Vodník ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Vodník například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Co znamená Vodník? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Vodník? Kdo to byl Vodník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Vodník? Definice pojmu Vodník je v sekci nadpřirozené. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete také vyzkoušet hledat pojem, termín, výraz, heslo třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Vodník i v jiných kategoriích (než nadpřirozené).

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.