Kdo je to?
Kdo je to Vodník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Vodník? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Vodník?

Jaký je význam slova Vodník? Co to znamená?

Vodník nebo také hastrman je nadpřirozená bytost vyskytující se v pověstech a pohádkách. Vodník bývá většinou zlý, někdy výjimečně i hodný, ale obecně žije někde v rybníku nebo v mlýnském náhonu, stahuje lidi do vody, topí je a jejich dušičky uchovává v hrníčcích. Bývá oblečený v zeleném, ze šosu mu neustále kape voda, někdy má schopnost proměnit se v některé vodní živočichy jako ryby nebo žáby. Známý je vodník ze stejnojmenné Erbenovy balady.Kdo je to Vodník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Vodník? Lidé, nadpřirozené

Zaujala vás definice pojmu Vodník? Pak se o ní podělte s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Skafocefalie? Vzpomněli byste si na význam slova Glamour? Víte, co je to Zadní rýma? Znáte definici termínu Silverlight?

Klíčová slova: přesný význam, odborný výraz, synonymum, definice, význam, wikipedie, popis, lexikon, formulace, heslo, Vodník, informace, nadpřirozené, přesný výraz, vysvětlení, Vodník

Pojem Vodník je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít slovo Vodník ve Wikislovníku

Hledat pojem Vodník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Vodník ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Vodník na Google.cz

Hledat termín Vodník ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Vodník například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Co znamená Vodník? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Vodník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Vodník? Definice pojmu Vodník patří do sekce Nadpřirozené

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Doporučujeme vyhledat informace výraz, text, termín, pojem dejme tomu v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nadpřirozené.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.