Kdo je to?
Kdo je to Vodník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Vodník? Lidé, nadpřirozené

Vodník

Co znamená a jaký je význam slova Vodník?

Vodník nebo také hastrman je nadpřirozená bytost vyskytující se v pověstech a pohádkách. Vodník bývá většinou zlý, někdy výjimečně i hodný, ale obecně žije někde v rybníku nebo v mlýnském náhonu, stahuje lidi do vody, topí je a jejich dušičky uchovává v hrníčcích. Bývá oblečený v zeleném, ze šosu mu neustále kape voda, někdy má schopnost proměnit se v některé vodní živočichy jako ryby nebo žáby. Známý je vodník ze stejnojmenné Erbenovy balady.Kdo je to Vodník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Vodník? Lidé, nadpřirozené

Zaujala vás definice slova Vodník? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Skafocefalie? Vzpomněli byste si na význam slova Bránice? Víte, co je to Rostlina? Znáte definici termínu Křovinořez?

Klíčová slova: popis, termín, přesný význam, pojem, přesný výraz, vysvětlení, wikipedie, definice, heslo, formulace, nadpřirozené, Vodník, co znamená, význam slova, slovo, lexikon

Pojem Vodník je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat pojem Vodník ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Vodník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Vodník ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Vodník na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Vodník ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Vodník například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Vodník

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Vodník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Vodník? Definice pojmu Vodník je v kategorii Nadpřirozené

Kategorie nadpřirozené, anděl na nebi, vodník, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Vyzkoušejte nalézt informace výraz,heslo, text, pojem kupř. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než nadpřirozené.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.