Kdo je to?
Kdo je to Vodník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Vodník? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Vodník?

Jaký je význam slova Vodník? Co to znamená?

Vodník nebo také hastrman je nadpřirozená bytost vyskytující se v pověstech a pohádkách. Vodník bývá většinou zlý, někdy výjimečně i hodný, ale obecně žije někde v rybníku nebo v mlýnském náhonu, stahuje lidi do vody, topí je a jejich dušičky uchovává v hrníčcích. Bývá oblečený v zeleném, ze šosu mu neustále kape voda, někdy má schopnost proměnit se v některé vodní živočichy jako ryby nebo žáby. Známý je vodník ze stejnojmenné Erbenovy balady.Kdo je to Vodník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Vodník? Lidé, nadpřirozené

Zaujala vás definice slova Vodník? Pak se o tuto stránku podělte s jinými lidmi prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Apraxie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Denacifikace? Víte, co je to Déja vu? Víte co je VPN?

Klíčová slova: přesný výraz, wiki, nadpřirozené, odborný výraz, Vodník, informace, přesný výraz, formulace, Vodník, definice, co znamená, lexikon, vysvětlení, etymologie, heslo, význam

Pojem Vodník je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat heslo Vodník ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Vodník na Google.cz

Hledat videa s názvem Vodník na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Vodník ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Vodník ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vodník například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Vodník

Právě jste zjistili Kdo je to Vodník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Vodník? Definice pojmu Vodník je v kategorii Nadpřirozené

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Můžete též zkusit najít informace pojem, text, definici, kupř. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis. Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Vodník i v jiné části webu než je kategorie nadpřirozené.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.