Kdo je to?
Kdo je to, byl Vodník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Vodník? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Vodník?

Co znamená a jaký je význam slova Vodník?

Vodník nebo také hastrman je nadpřirozená bytost vyskytující se v pověstech a pohádkách. Vodník bývá většinou zlý, někdy výjimečně i hodný, ale obecně žije někde v rybníku nebo v mlýnském náhonu, stahuje lidi do vody, topí je a jejich dušičky uchovává v hrníčcích. Bývá oblečený v zeleném, ze šosu mu neustále kape voda, někdy má schopnost proměnit se v některé vodní živočichy jako ryby nebo žáby. Známý je vodník ze stejnojmenné Erbenovy balady.Kdo je to, byl Vodník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Vodník? Lidé, nadpřirozené

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Vodník s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Bulimie? Víte co je Glamour? Víte, co je to Sugesce? Vzpomněli byste si co označuje výraz Monarchie?

Klíčová slova: význam slova, nadpřirozené, definice, přesný význam, co je to Vodník?, kdo to je, odborný výraz, význam pojmu, slovo, popis, původ slova, kdo je Vodník?, význam, synonymum, co znamená, termín

Pojem Vodník je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Vodník zkuste tyto odkazy

Vyhledat termín Vodník na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vodník ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Vodník ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Vodník ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Vodník například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Vysvětlení významu slova Vodník, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Vodník? Kdo to byl Vodník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Vodník? Definice pojmu Vodník se nachází v sekci nadpřirozené. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též najít výraz, text, termín, pojem např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nadpřirozené.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.