Kdo je to?
Kdo je Marcela Králová? Životopis Marcela Králová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Marcela Králová?

Kdo je Marcela Králová? Životopis, informace, biografie, hudba

Marcela Králová se narodila 8.11.1954 v Karlových Varech, kde i začala svou hudební kariéru.
Již odmala hrála na klavír a zpívala. Pro tehdejší národní výbor vystupovala například při svatebních obřadech. V roce 1969 začala studovat střední pedagogickou školu, kterou však kvůli zákazu nedokončila (hlavním důvodem byla její častá vystoupení na akcích). V Praze nakonec vystudovala státní konzervatoř - obor populární zpěv. Velice důležité bylo její setkání s Jiřím Špirdou, vedoucím popové kapely, v roce 1973. Nabídl jí 3leté angažmá po Finsku a v roce 2002 se i vzali. Zpívala kantilény, jazz i swing.
Její písničky jí psaly hudební osobnosti jako Ondřej Soukup, Zdeněk Barták nebo Zdeněk Borovec.
V letech 1979 - 1985 se zúčastnila spousty hudebních festivalů nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí.
Mezi její nejúspěšnější písničky patří Já netančím (1983), Láska k nám přilétá (1984), Den se ránem začíná (1985), nebo Dobrá dvojka (1982).
Získala mnoho ocenění: Zlatou děčínskou kotvu (1980), Bratislavskou lyru (1980) nebo Jantarového slavíka v polských Sopotech (1985).
Největší vzestup zaznamenala s Orchestrem Gustava Broma a Orchestrem Václava Zahradníka, ovšem úspěch přerušil listopad 1989, kdy ona a mnoho dalších populárních zpěváků muselo přestat pořádat koncerty.
Koncem 90. let založila agenturu, pořádající společenské, firemní večírky a plesová vystoupení. Kolem roku 2010 se ztratila z hudební scény
Dokázala vyzpívat téměř tříoktávový soprán, proto se jí někdy přezdívá česká Whitney Houston.
Ve zralém věku si manželé splnili svůj dávný sen, a to mít vlastní bydlení. Po letech strávených po hotelových pokojích si postavili bydlení kousek od Prahy.
V posledních letech se však plně stará o svého manžela, který má Alzheimerovu chorobu. Když ho chtěla v polovině roku 2022 osprchovat, tak ji udeřil do krku a poranil jí hrtan. Nejdříve si myslela, že to nic nebude, kvůli tomu že mohla mluvit, ovšem zjistila, že nemůže zpívat. Když se obrátila na lékaře s žádostí o pomoc tak ji stále posílali od jednoho k druhému. I přes to, co jí manžel udělal, řekla, že ho odmítá opustit.Kdo je Marcela Králová? Životopis Marcela Králová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Marcela Králová

Národnost: česká
Datum narození: 8.11.1954
Místo narození: Karlovy Vary, Česká Republika

Popis osobnosti Marcela Králová můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Hvězda? Vzpomněli byste si na význam slova Salep? Rozumíte pojmu Polyp? Znáte definici termínu Litý mramor?

Klíčová slova: kdo je Marcela Králová?, národnost, narození, Marcela Králová, biografie, kde se narodila Marcela Králová?, wiki, místo narození, zajímavosti, hudba, informace, vysvětlení, osobnosti, život, kdy se narodila Marcela Králová?, životopis

Pojem Marcela Králová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Marcela Králová

Zkusit najít termín Marcela Králová ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Marcela Králová ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Marcela Králová ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Marcela Králová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít termín Marcela Králová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Marcela Králová například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Marcela Králová

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Marcela Králová? Kdy se narodila Marcela Králová? Kde se narodila Marcela Králová? Marcela Králová je v kategorii Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Marcela Králová řekněme například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marcela Králová i v jiné kategorii než je hudba.