Kdo je to?
Kdo je Jiří Krhut? Životopis Jiří Krhut, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Jiří Krhut

Kdo je Jiří Krhut? Životopis, informace, biografie, hudba

Jiří Krhut je český skladatel, hudebník, kabaretiér a moderátor.
Jiří Krhut se proslavil formou, kterou už na dnešní umělecké scéně příliš nevidíme - kabaretem a varietními představeními. Divákům představuje scénky prokládané písničkami, z nichž mnohé si sám skládá a textuje. Jeho show mohou částečně připomínat moderní žánr stand-up, obvykle však jde o rozsáhlejší koncept a spíš jde o divadelní představení jednoho herce. Působí především v Klubu Heligonka.
Jako textař a skladatel spolupracuje Krhut s významnými českým umělci. Namátkou například s Evou Farnou, Marií Rottrovou, Vojtěchem Dykem či Ondřejem Rumlem.
Kromě toho spolupracoval i s řadou hudebních skupin - například The Pych nebo Kuličky štěstí. Jako umělecky renesanční osobnost se však účastnil nejen hudebních, ale také řady divadelních a dalších kulturních projektů - například Kabaret Bo.
Od roku 2020 měl na vlnách Českého rozhlasu pořad Krhutoviny.
Vlastní album vydal Jiří Krhut v roce 2019 - Čapkárna - šlo o zpracování jeho předchozího divadelně-hudebního projektu. V roce 2020 vydal ve spolupráci s Štěpánem Kozubem desku Prásknu bičem.
V roce 2020 se autorsky podílel na vzniku muzikálu Harpagon je lakomec?Kdo je Jiří Krhut? Životopis Jiří Krhut, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Jiří Krhut

Národnost: česká
Datum narození: 12. ledna 1975
Místo narození: Ostrava

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jiří Krhut sdílet s ostatnímina sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Skořice? Víte, co je to Invektiva? Vzpomněli byste si co znamená slovo Asociace? Rozumíte pojmu Acidofilní mléko?

Klíčová slova: kdo je Jiří Krhut?, vysvětlení, Jiří Krhut, osobnosti, kdy se narodil Jiří Krhut?, zajímavosti, osobnost, životopis, hudba, hudba, informace, život, wiki, místo narození, Jiří Krhut, narození

Pojem Jiří Krhut je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Jiří Krhut zkuste tyto odkazy

Najít heslo Jiří Krhut ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Jiří Krhut ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Jiří Krhut ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiří Krhut ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Jiří Krhut na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Krhut například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jiří Krhut

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Jiří Krhut? Kdy se narodil Jiří Krhut? Kde se narodil Jiří Krhut? Jiří Krhut je v kategorii Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Jiří Krhut dejme tomu např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Krhut i v jiné kategorii než je hudba.