Kdo je to?
Kdo je Daniel Rous? Životopis Daniel Rous, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Daniel Rous

Kdo je Daniel Rous? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Český herec a dabér Daniel Rous se narodil 28. ledna 1961 v mladé Boleslavi, a brzy tedy oslaví své dvaašedesáté narozeniny. Pochází z herecké rodiny (herectví se věnovali oba jeho rodiče), a proto se není čemu divit, že už v dětství mu bylo herectví velkým koníčkem. V roce 1980 úspěšně zakončil své studium na pražské konzervatoři a záhy poté získal první angažmá ve Východočeském divadle v Pardubicích. V současné době je podruhé ženatý a ze svého prvního manželství má syna, který se taktéž věnuje herectví.
Daniel Rous má za sebou velmi bohatou hereckou kariéru. K prvním rolím se dostal již během dospívání. Objevil se například ve známém seriálu 30 případů majora Zemana, kde ztvárnil epizodní roli rukojmího, ale nezůstal jen u té. Dále si také zahrál v Dobrodružství kriminalistiky, My všichni školou povinní, Arabela se vrací neb Rumburak králem Říše pohádek, Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě, Horákovi či Kriminálka Anděl. Seriálů má Daniel Rous na kontě skutečně mnoho. Z těch novějších i velmi dobře hodnocené snímky jako Cirkus Bukowsky, Marie Terezie nebo Devadesátky.
I ve filmové kariéře Daniela Rouse je možné nalézt snímky světového formátu. Objevil se například v americkém filmu Příběh rytíře, v němž hlavní roli ztvárnil dnes již zesnulý Heath Ledger. Z českých filmů se jedná o snímky jako Vítr v kapse, Discopříběh 2, Sedmero krkavců, Saxána a Lexikon kouzel či pohádku Fišpánská jablíčka.
Přestože má za sebou Daniel Rous mnoho rolí, čeští diváci znají především jeho hlas, který propůjčuje mnoha postavám v zahraničních snímcích. Nejvíce spojený je s rolí Rosse Gellera v devadesátkovém kultovním seriálu Přátelé. Jako dabér se však podílel i na dalších projektech. Z těch novějších lze zmínit například snímek Ambulance, Doktor Strange, Tajemství rodiny Stokerů nebo Můj přítel delfín.Kdo je Daniel Rous? Životopis Daniel Rous, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Daniel Rous

Národnost: česká
Datum narození: 28. ledna 1961
Místo narození: Mladá Boleslav

Popis osobnosti Daniel Rous můžete sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Aneurysma? Pamatujete si definici pojmu Xantipa? Vzpomněli byste si co znamená slovo SJM? Vzpomněli byste si co znamená slovo Tarhoňa?

Klíčová slova: narození, herectví, popis, zajímavosti, životopis, život, kdy se narodil Daniel Rous?, vysvětlení, datum narození, kdo je Daniel Rous?, wikipedie, herectví, kde se narodil Daniel Rous?, osobnosti, Daniel Rous, biografie

Pojem Daniel Rous je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Daniel Rous zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat termín Daniel Rous na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Daniel Rous na Youtube

Vyhledat heslo Daniel Rous ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Daniel Rous ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Daniel Rous v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Daniel Rous například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Daniel Rous

Teďka už zajisté víte Kdo je to Daniel Rous? Kdy se narodil Daniel Rous? Kde se narodil Daniel Rous? Daniel Rous je v sekci Herectví

Kategorie herectví, kinofilm stůl, daniel Rous, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Daniel Rous např. ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Daniel Rous i v jiné kategorii než je herectví.