Kdo je to?
Kdo je Aňa Geislerová? Životopis Aňa Geislerová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Aňa Geislerová

Kdo je Aňa Geislerová? Životopis, informace, biografie, herectví

Aňa Geislerová je jedna z nejvýraznějších a nejvýznamnějších českých hereček. Pochází z umělecké rodiny. Její matka Věra Geislerová je akademická malířka a její otec Petr Geisler, který pracoval jako japanolog, byl synem původem maďarské herečky Růženy Lysenkové.
V dospívání toužila být modelkou, a proto v patnácti letech vyrazila do Milána. Po ukončení základní školy nastoupila na konzervatoř Jaroslava Ježka, její studium však po dvou letech vzdala.
První velkou filmovou roli získala již v patnácti letech. V roce 1991 si zahrála Mariku v oceňovaném psychologickém dramatu Requiem pro panenku v režii Filipa Renče. Tento snímek byl inspirován skutečnou událostí z roku 1984.
Requiem pro panenku však nebyl první film, v němž si Geislerová zahrála. K jejím prvním filmům patří snímky Dobří holubi se vracejí, pějme píseň dohola, Šakalí léta, jízda, Tichý úkryt, Výchova dívek v Čechách, Návrat idiota, Kuře melancholik, Společnice, Kytice, Výlet, Želary, Mazaný Filip, Malované děti, Šílení, Štěstí nebo pohádka Anděl Páně.
V portfoliu má mnoho známých filmů. Čím starší a čím zkušenější herečka Aňa je, tím výraznější roli získává. V roce 2011 si zahrála v dramatickém thrilleru Nevinnost, o tři roky později ji mohli diváci vidět jako Irenu v dramatickém sportovním filmu Fair Play, v roce 2016 si střihla roli po boku Ondřeje Vetchého v romantické komedii Pohádky pro Emu.
Další výrazná role přišla s trilogií Zahradnictví v režii Jana Hřebejka, to však nebylo nic proti dalším rolím, které měly přijít. V roce 2017 ztvárnila v česko-americké koprodukci skutečnou postavu Milady Horákové. Životopisné historické drama režíroval David Mrnka a kromě Geislerové si ve snímku zahrál Ayelet Zurer, Robert Gant, Daniel Rchichev, Taťjana Medvecká, Vica Kerekes a další.
Se zahraniční produkcí má ostatně Geislerová bohatší zkušenosti. Historický válečný životopisný thriller Anthropoid, který vznikl v česko-francouzsko-britské koprodukci, je inspirován událostmi kolem atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. V hlavních rolích se v tomto snímku objevili Cillian Murphy a Jamie Dornan. Aňa si v tomto snímku zahrála Lenku Fafkovou, přítelkyni Josefa Gabčíka.
V roce 2019 dostala Geislerová možnost ztvárnit Olgu Havlovou v životopisném snímku Havel. O dva roky později potom účinkovala v životopisné minisérii Božena, kde si znovu zahrála hlavní roli nejvýznamnější české spisovatelky.
Doposud posledními filmy snímky Geislerové je romantická komedie Prezidentka z roku 2022 a historická minisérie Volha z roku 2023.
Přestože má Aňa za sebou mnoho filmových rolí, stihla i několik seriálů. Už v roce 1992 si zahrála v dramatickém seriálu Přítelkyně z domu smutku v režii Hynka Bočana. Později ji mohli diváci pravidelně vídat díky Letišti, Soukromým pastem, Ďáblově lsti, Terapii, Nikdy neříkej nikdy, Ztracené lásce, Já, Mattoni a dalším projektům.
Za svou kariéru již získala pět Českých lvů, což je nejvíc ze všech hereček. Oceněna byla za role ve snímcích Nevinnost, Kráska v nesnázích, Štěstí, Želary a Návrat idiota. Za snímek Nevinnost byla navíc oceněna i Cenou české filmové kritiky.
Aňa Geislerová se v roce 2005 provdala za činoherního režiséra Zdeňka Janáčka, se kterým má tři děti. První syn Bruno Fidelio o prázdninách 2022 oslavil své osmnácté narozeniny. Dcera Stella Ginger Janáčková se narodila 27. července 2007.
Otcovství nejmladšího potomka Geislerové Maxe, který se narodil v roce 2013, je diskutabilní, jelikož herečka v době svého otěhotnění žila po boku milionáře Martina Sherana. Aňa se však ke spekulacím ohledně otcovství nikdy nevyjádřila a její syn nosí příjmení Janáček. Přinejmenším v oficiální rovině mají tedy manželé potomky tři.
Aňa Geislerová má dvě sestry. Starší sestra Lenka je česká výtvarnice a rapperka. Mladší sestra Ester se vydala v hereckých šlépějích a diváci ji mohou znát například díky roli Karolíny Palečkové z romantické komedie Dvě nevěsty a jedna svatba, kde si Ester zahrála po boku Anny Polívkové, Jaroslava Plesla a Jana Dolanského.Kdo je Aňa Geislerová? Životopis Aňa Geislerová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Aňa Geislerová

Národnost: česká
Datum narození: 17. dubna 1976
Místo narození: Praha

Líbí se stručný životopis s osobou Aňa Geislerová? Pak se podělte s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Zánět? Rozumíte pojmu Dortoletky? Víte, co je to Frisbee? Znáte pojem Sousloví?

Klíčová slova: místo narození, osobnost, kdo je Aňa Geislerová?, datum narození, osobnosti, biografie, wiki, narození, wikipedie, kde se narodila Aňa Geislerová?, herectví, popis, lexikon, život, informace, národnost

Pojem Aňa Geislerová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Aňa Geislerová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Aňa Geislerová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Aňa Geislerová ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aňa Geislerová ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Aňa Geislerová na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Aňa Geislerová například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Aňa Geislerová? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Aňa Geislerová? Kdy se narodila Aňa Geislerová? Kde se narodila Aňa Geislerová? Aňa Geislerová je v sekci Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Aňa Geislerová dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aňa Geislerová i v jiné kategorii než je herectví.